Adams

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jos nesto mi "upade u oko". Simpson napisa KEDIS. Zasto KEDIS, kad je tema EDEMS?
 
M

Mr.Zakula

Guest
Sumadinac,ja ne znam ko je tebe nauchio da budesh tolika paljevina!Loshe te je nauchio!!Shta se prijavljujesh,uopshte mi nije jasno??Zashto se osecas prozvanim??Shta ti znash o Adamsu??I po chemu mozesh da stavljash sebe iznad mene???Shta,ti si veci mushichar od mene,shto pecash samo lipljana i pastrmku???A ja sam klinac koji moze da uhvati samo klena??Klinac ima mushicharski stav od skoro 9 godina.Molim te da ne vredjash,jer stvarno necu da te tolerishem.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Slusaj KLINAC-Sto se ljutis kad si bolji musicar od mene, ja to priznajem ali sve do onog momenta dok se ne sretnemo na vodi, onda ces pricati kako se ja bavim krivolovom, kako hvatam ribu rukama kao i svi ostali sto su rekli i prekinuli da idu na pecanje sa mnom jer ne mogu da podnesu poraz, a ja obozavam da lovim sa ljudima koji mnogo vise znaju od mene. Klinac mnogo se duvas, ali navikao sam ja na to, ti si sad u tim godinama kada mislis da si samo ti u pravu i da sve znas, oprosteno ti je jer si u tom dobu, koje smo svi prosli. Ne ljutim se na tebe, jer je mnogo nevaspitanih klinaca u Srbiji, narocito kad im se upale muda pa misle da mogu sve! Svoje nevaspitanje pokazujes sto starijeg coveka zoves paljevina, klinac. Ali ja nemam pravo da te vaspitam, bio sam i ja u tvojim godinama pa sam mislio isto kao ti, omalovazavao starije ljude, govorio im da nista ne znaju itd. posto znam kako to izgleda kad se "muda upale" oprastam ti tvoje decacke snove, a da iz pelena odmah na vodu sto je te fino, bas zivopisno iskustvo! Decak treba jos kamion pasulja da bi govorio sa mnom, zelen si ko pacije govno, ali bez uvrede bio sam i ja takav, ali vreme ce te ubaciti u pravi tok desavanja, pa kad naidjes na boljeg od sebe, ti ces reci jebote koliko ja ne znam, pa ces da ucis, ucis i ucis, pa opet naidjes na boljeg itd. dok si ziv. sve ovo sto ti govorim je iz dobre namere, da slucajno ne naidjes na nekog ko nece da tripi ovo, ja sam na sve navikao tako da mene ne moze niko da iznervira, ali neko nece hteti da slusa tvoje kenjaze i grunuce te bezveze, a posle posledice za ceo zivot. Ja sam bio isti takav kao ti, pa ti pricam iz licnog iskustva, ali godine ce uciniti da odrastes i promenis stav prema zivotu, bices dobar covek!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Da li VI citate sto pise OldSureHand????????? Meni se cini da ne, a trebalo bi, jer velike istine govori. Lepo je covek objsanio sta je adams i ko ga je i kako napravioi verzije koje su u igri. Procitajte lepo i sve ce vam biti jasno. Meni barem jeste.
Jedan sukob na sajtu mi je dovoljan, cak i suvise za moj ukus i posdipolomskim studijama iskidanim zivcima. Zato molim da vas dvojca, cije misljenje, pogotovo u movama VEOMA cenim da olabavite!
Salut!
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Evo nesto iz "biblije"!

adamsfe4.jpg


adamsstepbystepaz5.jpg


Materijal je preuzet iz knjige "The Fly-Tying Bible" od Peter Gathercola.

P.S
Odlicna muva za babuske,u verziji vezanoj na udici velicine #4 sa dodatkom stiropora da bolje pliva, ali samo kad se babuska digne na povrsinu.... :hammer: :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo ga opet ovaj Laki sa njegovim pretnjama. Sve je pod kontrolom. Svi imaju ovde svoje mesto. I Simpson i Sumadinac i Zakulai ti i ja i Oldsurehand. Zato, momci nikako nemojte da olabavite, vec navalite na ovaj forum "do daske". Lakijeve zivce cu ja da smirim.
Eh, taj Edems, opasna muva. Izaziva svadju gde god se pominje. Ako otvorim kafanu napisacu na zidu: zabranjeno lomiti case i pricati o Edemsu. Moze samo o kedisu!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Nema razloga da se sukobimo, a decak je ovo shvatio prilicno ozbiljno, mozda sam bio ostar prema njemu, ali nema potrebe da se ljuti, gledam ga kao kroz rendgen i ne ljutim se nikako, takav sam i ja bio! Perspektivan decak, daleko ce da dogura, to mi se svidja ne da na sebe, to decak!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Esox vidim da citas "bibliju", nadam se da si bio pobozan i podelio ju sa drugima :)
 
M

Mr.Zakula

Guest
Adams je jedna od najpopularnijih suvih mušica. Uživa veliko poverenje miliona mušičara širom sveta jer predstavlja imitaciju ogromnog broja insekata i zato se može koristiti u mnogim prilikama. Autor ove mušice je Leonard Halladey iz Mayfield-a u državi Michigan, a ime je dobila po advokatu iz Ohaja koji se zvao Charles F. Adams. Gospodin Adams je bio prvi koji je lovio ovom mušicom, i to vrlo uspešno, pa je zato Halladey odlučio da ona dobije ime po njemu. Sve se to desilo 1922. godine i od tada je teško naći ribolovca koji njom nije bio zadovoljan. Originalno Halladey je vezao Adams kao imitaciju tularaša u letu, što se na prvi pogled ne bi reklo po uspravno postavljenim krilima i bogato vezanom repu. P Originalne komponente za vezivanje Adamsa su sledeće: rep: mešavina grizli i crvenih isperaka iz petlovih pera, telo: sivi dabing od bizamskog pacova, krila: vrhovi dva grizli pera postavljeni uspravno, noge: dva pera, jedno grizli (rase plimut rok) i drugo crveno-braon (rase rod ajlend) petlovo pero, bogatije namotano i dobro pomešano. Veličina udice na kojoj se Adams vezuje obično je od 8 do 18, mada u specijalnim okolnostima može biti i izvan ovog raspona. To je jedna od retkih mušica koja se uvek veže kao plivajuća.
Zahvaljujući odličnoj kombinaciji boja i materijala, Adams je u različitim veličinama služio kao imitacija jednodnevki,tularasha,kamenjarki, pa i nekih kopnenih insekata. Vincent Marinaro, čovek koji je prvi počeo sa korišćenjem mikro-mušica kao imitacija malih dvokrilaca (midges) napisao je u knjizi „In the ring of the rise" da mu je Adams omiljena mušica na udicama veličine od 20 do 24. Praktično, u svakoj situaciji, kada ribe nisu posebno selektivne, ova mušica se može uspešno koristiti. Zbog toga nije mali broj mušičara kojima je to mušica kojom započinju ribolov, a mnogo je takvih koji drugu mušicu i ne koriste.

To je iz literature...

P.S.Shumadinac,izvini zbog svega,nisam imao nikakvu zlu nameru.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Zakula uzivaj! Nisi me nikako uvredio, samo guraj, vrlo si perspektivan musicar, potrudi se da tako i dalje bude, bices dobar covek.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Uh, moram i ja da pisem o edemsu (dobro sam procitao, je l' da?). Mozda je nekad ova muva morala da bude od specijalnih petlova i boja, da bi se tako zvala, ali sada je nalazimo u katalozima u citavim serijama najrazlicitijih boja, uglavnom tela. Kolekcije raznobojnih edemsa dobijaju simpaticne nazive poput "Adams Family".
Ja, iako kritikujem one koji se preterano "loze" na edemse, ipak koristim ove muve. Evo, bas ovog proleca sam je u par navrata koristio loveci pastrmke na Grzi. Ponekad je stvarno odlicna, ali nije moj favorit.
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Smaras Mix-e sa "EDMSOM" sto si se primio na simpson-a covek mozda slucajno omakao :lol:

Nego ADAMS je muha koju koristimo i u Bosni veoma cesto i tokom cjele godine iako nas te internacionalne recepture ne vuku mnogo ipak Bosna i narocito ovi djelovi sliva sa Plivom Vrbasom Sanom i Ribnikom neki smatraju kolijevkom musicarenja jos od "grkljanskog " vremena, pa imamo i stare recepte i nazive tipa krejica sovijak patak... i sl, a ne "sto je uvozno to je dobro". Mada je internet doprineo pomucivanju regionalzma u nacinima pravljenja muha, a balkanski narodi vole prisvajati strane proizvode ... bla bla muha je ok to nemogu da poreknem, u svim bojama i nijansama (naravno prirodnim)
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Smaras Mix-e sa "EDEMSOM" sto si se primio na simpson-a covek mozda slucajno omakao :lol:

Nego ADAMS je muha koju koristimo i u Bosni veoma cesto i tokom cjele godine iako nas te internacionalne recepture ne vuku mnogo ipak Bosna i narocito ovi djelovi sliva sa Plivom Vrbasom Sanom i Ribnikom neki smatraju kolijevkom musicarenja jos od "grkljanskog " vremena, pa imamo i stare recepte i nazive tipa krejica sovijak patak... i sl, a ne "sto je uvozno to je dobro". Mada je internet doprineo pomucivanju regionalzma u nacinima pravljenja muha, a balkanski narodi vole prisvajati strane proizvode ... bla bla muha je ok to nemogu da poreknem, u svim bojama i nijansama (naravno prirodnim)
 
Vrh Dno