Antique Pike Fly

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Prošli mesec sam malo googlao u potrazi za starim muvama. Ta stara škola me uvek impresionira i nadahnjuje.
Tako sam tada slučajno naletio na ove dve antičke "muve" za štuku. Ako se tko ikada pitao kako su mušičarili štuke tj. sa kakvim imitacijama sredinom i krajem 19st. eto odgovora.

Antique Pike Fly Pattern No. 1
OldPike1a0056.gif


Antique Pike Fly Pattern No. 2
OldPike2.gif


Malo više o tome na http://www.beaucatcher.com/antique_pike_fly_patterns.htm
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Koliko bi prelepih tela raznih mušica ispalo od ovog donjeg strimera :tbumb:
Čime li su zabacivali ovakve strimere ???
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
nijedan nije nesto posebno tezak niti upija mnogo vode tako za zabacaji nisu problem, mada gornja verzija me odusevila bas, jednostavno skroz
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
meni se isto sviđa više prva verzija mada ova donja je vrlo interesantna zbog "oka"  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
meni se isto sviđa više prva verzija mada ova donja je vrlo interesantna zbog "oka"  ;)
Oko Seb.? pa to nije oko to je "okolo" imitira slona bez glave samo oči  :D

:D pa znaš li ti koliko takvo oko ima hranljivih materija...to je štukama omiljena prirodna hrana...slonove oči...zato se slonurazvila surla da kada pije vodu ne mora da se saginje do vode...jer bo' štuka iskoči i pravo slonu u oko...sada više nema slonova pored naših voda  :D ali u štučijim genima ostade zapisano slonovo oko kao poslastica  :D :hammer: ... evo kad sam moro' da vam razotkrijem tajnu još ne razotkrivene povijesti  :smoke: :D  :D Isto i onolike uši u afričkih slonova, služile su za svaki slučaj da ako kakva štuka skoči da pokrije oči ušima  :D Ni Darwin se nije mogao toga dojsetiti  :nowink: ali zato imate mene da vam objasnim tajne evolucije  :D
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
sebastian je napisao(la):
Gogo je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
meni se isto sviđa više prva verzija mada ova donja je vrlo interesantna zbog "oka"  ;)
Oko Seb.? pa to nije oko to je "okolo" imitira slona bez glave samo oči  :D

:D pa znaš li ti koliko takvo oko ima hranljivih materija...to je štukama omiljena prirodna hrana...slonove oči...zato se slonurazvila surla da kada pije vodu ne mora da se saginje do vode...jer bo' štuka iskoči i pravo slonu u oko...sada više nema slonova pored naših voda  :D ali u štučijim genima ostade zapisano slonovo oko kao poslastica  :D :hammer: ... evo kad sam moro' da vam razotkrijem tajnu još ne razotkrivene povijesti  :smoke: :D  :D Isto i onolike uši u afričkih slonova, služile su za svaki slučaj da ako kakva štuka skoči da pokrije oči ušima  :D Ni Darwin se nije mogao toga dojsetiti  :nowink: ali zato imate mene da vam objasnim tajne evolucije  :D
Ma ne, jedan pet +++++ zaslužuješ za ovo razjašnjenje  :tbumb:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
sebastian je napisao(la):
Gogo je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
meni se isto sviđa više prva verzija mada ova donja je vrlo interesantna zbog "oka"  ;)
Oko Seb.? pa to nije oko to je "okolo" imitira slona bez glave samo oči  :D

:D pa znaš li ti koliko takvo oko ima hranljivih materija...to je štukama omiljena prirodna hrana...slonove oči...zato se slonurazvila surla da kada pije vodu ne mora da se saginje do vode...jer bo' štuka iskoči i pravo slonu u oko...sada više nema slonova pored naših voda  :D ali u štučijim genima ostade zapisano slonovo oko kao poslastica  :D :hammer: ... evo kad sam moro' da vam razotkrijem tajnu još ne razotkrivene povijesti  :smoke: :D  :D Isto i onolike uši u afričkih slonova, služile su za svaki slučaj da ako kakva štuka skoči da pokrije oči ušima  :D Ni Darwin se nije mogao toga dojsetiti  :nowink: ali zato imate mene da vam objasnim tajne evolucije  :D

:D :D :D plusevi slede...  :D :D :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Video sam ove muve pre par meseci i komentarisao ih sa jednim drugarom. Takodje sam bio oduševljen ovom prvom od paunovog srpa, ali mi je drugar brzo razbio iluzije. Naime koliko je trajan srp pauna za zubatog predatora nama dragog???

Seb to je teorija (r)evolucije  :whistle: ;) :D
Svaka čast :tbumb:
 
Vrh Dno