ARD

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Evo sta je ARD a najbolje u svemu je sto ce za celu Drinu biti jedna dozvola, jedinstvena ribocuvarska sluzba sa camcima i svom opremom,pa nema vise tirole i nocnog ribolova tamo gde je ZAKON tanak!




ZAJEDNIČKI CILJEVI I ZADACI ASOCIJACIJE DRINSKIH RIBOLOVACA


Potpisnice su odlučile da se dobrovoljno udružuju u zajedničkom radu u Asocijaciji drinskih ribolovaca. Svojim delovanjem žele da daju svoj doprinos u zaštiti ribljeg fonda u reci Drini, njenim pritokama i ribolovnim vodama u njenom slivu.
Svojim radom i aktivnostima radiće na unapređenju sportskog i rekreativnog ribolova, očuvanju životne sredine i razvijanju ribolovnog turizma.
Zajedničkim delovanjem članice Asocijacije drinskih ribolovaca radiće na postizanju i ostvarivanju glavnih ciljeva i zadataka, a to su:
1. Rad na zaštiti i unapređenju ribljeg fonda i na postizanju višeg stepena ekološke svesti u zaštiti reke Drine;
2. Usklađivanje Srednjoročnih programa unapređenja ribarstava;
3. Vršiti zajednička poribljavanja u skladu sa predviđenim programima;
4. Sarađivati i međusobno se pomagati u radu ribočuvarskih službi;
5. Uspostaviti saradnju sa hidroelektranama radi zaštite ribljeg fonda, poribljavanja i eko-zaštite;
6. Usaglasiti načine i tehnike u obavljanju sportskog i rekreativnog ribolova prema međunarodnim standardima;
7. Utvrditi vrste, veličine i broj riba dozvoljenih za sportsko – rekreativni ribolov, a prema Zakonima o ribarstvu;
8. Usaglasiti vremenski period lovostaja na pojedine vrste riba i vreme dnevnog ribolova;
9. U svom radu prihvatati sve pozitivne predloge koji se odnose na unapređenje sportskog ribolova, ekologije i zaštite reke Drine;
10. Zajednički utvrditi riblja plodišta, vidno ih obeležiti i usaglasiti stavove po pitanju čuvanja u vreme mresta;
11. Zajednički ukloniti zagate na Drini i ostale objekte na vodi i pored vode koji ugrožavaju riblji fond i kvalitet vode;
12. Evidentirati i pravno regulisati eksploataciju šljunka i peska iz korita reka;
13. Utvrditi sve zagađivače ribolovnih voda i obavestiti nadležne službe o pokretanju sankcija;
14. Zaštiti priobalje reka i drugih ribolovnih voda u slivu reke Drine;
15. Locirati sve divlje deponije i preduzeti mere u otklanjanju istih;
16. Održavati i negovati takmičarski ribolov u svim kategorijama na nivou Asocijacije drinskih ribolovaca;
17. Rad sa mladim naraštajima u školi ribolova i ekologije, uz posebno afirmisanje ženske populacije;
18. Nastaviti sa održavanjem «Kupa drinskih nada»;
19. Organizovati dobrovoljne akcije čišćenja korita i obala ribolovnih voda;
20. Ostvariti punu saradnju sa republičkim i lokalnim inspekcijskim službama nadležnim za poslove ekologije i ribarstva;
21. Zajednički dostavljati idejna rešenja, predloge i zahteve nadležnim ministarstvima radi usklađivanja Zakona o ribarstvu i ekologiji.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Malo morgen sto bi rekao Coba :hammer: :hammer:

Odakle ti uopste te informacije, da nije iz Insajdera B92!
Odakle znas sta ce doneti novi zakon o ribarstvu koji je u pripremi, postoji nacrt, istina, ali dolaze i novi izbori!!


Na osnovu cega moze da se tvrdi da ce Drina imati jedinstvenu dozvolu na celom toku?

Druga stvar, mnogo se brate interesnih grupa petlja oko Drine, sve je to na klimavim nogama. Da ne bude ona narodna "sto babica, kilava deca" :hammer:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Pomozi boze! Mislim da je najveci problem svih ovih godina sto sa bosanske strane nema gotovo nikakve kontrole. Cesto pregazim u Bosnu i pecam sa njihove strane i samo jedan jedini put za 5 godina je naisla njihova kontrola! Sa nase strane su kontrolori svaki dan tu!!! Dogadjalo se da ja masem, a oni grabuljaju li grabuljaju iz Bosne, opasno po zivot i po mene a ne po ribe!!! Naravno mi Srbi ko Srbi po principu: kada mogu oni zasto ne bi i mi...
Bar malo vise kontrole za pocetak sa njihove strane donelo bi poboljsanje. I ukidanje tirolca ZAUVEK I SVUDA - mislim da je Drina takoreci JEDINA NA SVETU gde je tirolsko drvce jos uvek dozvoljeno. A ribocuvari su blagonakloni prema domacim ribolovcima...
Nade ima, bice nadam se nekih rezultata i od ARD i od MFS
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Voleo bih da ARD da pozitivne rezultate, kako bi njihova omiljena reka vratila stari "sjaj". Inace, u nasoj zemlji postoji vec nekoliko udruzenja ljubitelja pojedinih reka (npr. Nisava), ali su rezultati njihovog entuzijazma porazavajuci. Daj Boze da bar cuvenu Drinu nekako oporavimo.
 
Vrh Dno