bajka o ribaru i zlatnoj ribici

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Starac i baka su živjeli u staroj kolibi od gline. Starac se bavio ribolovom, a starica je prela. Jednoga dana starac je bacio mrežu u more i izvukao ju punu mulja, i tako nekolio puta. Kada ju je izvukao treći put, u njoj je bila samo jedna riba i to zlatna. Riba ga je zamolila da ju pusti i da će mu tada ispuniti želje. Starac ju je pustio. Vratio se kući i to rekao starici. Ona ga je izgrdila i poslala da zamoli da mu da novo korito. Ribica mu je
rekla samo neka se vrati kući. On je pred kolibom našao novo korito. Baka ga je izgrdila i poslala da zatraži kuću. On je otišao i ribica mu je to
ispunila. Zatim je baka kazala da želi biti bogata vlastelinka. Starac je otišao na more i zamolio ribu. Ona mu je to ispunila.Kada se je vratio vidio je veliki dvorac. U njemu je bila baka. Tukla je i derala se na sluge. Tako je prošlo nekoliko nedjelja. Tada je došao starac i baka mu je naredila da želi biti carica. Starac se je protivio ali je kasnije otišao. Zamolio je ribicu. Nakon nekog vremena se vratio, a pred sobom je vidio još veći i raskošniji dvorac. Kada je došao do bake htio joj je poljubiti noge ali ona je pozvala stražare da ga odvedu. Baki je već postalo dosadno i rekla je starcu neka zaželi od ribice da ona bude carica mora i da zlatna ribica pliva oko nje i da joj ispunjava sve želje koje joj se prohtiju. Starac je otišao i zamolio ribicu. Ona ga je slušala i zatim zaronila. Starac je dugo čekao odgovor. Zatim se je vrato. Vidio je da više nema dvorca nego je umjesto njega opet ona stara koliba.

Mrzelo me da sam pisem pa sam ovaj text maznuo sa neta. Poenta je pronadjemo pouku ove bajke. Ja sam je nasao, ali cu sacekati da se filozofi nagomilaju pa cu da je iznesem! :doh:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
offtopic

lovio jedan covek ribu
lovio lovio celi dan
pa ulovio ribicu zlatnu
pa ulovio ribarski san
...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pouka je da je babu nemoguće zadovoljiti poklonima i ispunjavanjem bilo kakvih drugih želja osim sexualnih. Da je deda krio od babe svoje iznenenadno bogatstvo, a potrudio sa u krevetu, baba bi bila sasvim zadovoljna.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
??? :eek:
BABOJEBCI!!!. Bas te nastrani!
Poenta je: ne cekaj da se ubabi, vec ... :hammer:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Poenta je budi samo sportski ribolovac - mušičar, nikad ne koristi mrežu!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
poenta je da koliko god se trtili i trudili zena vam nikad nece biti zadovoljna i sve ima da vam pokupi dok se opet ne vratite na dno! :smoke: Zato mudro kroz zivot.
Jr tvoj avatar je jedan od najboljih kojeg sam video u web zivotu. Smejem se 30 minuta!
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Hvala, Laki. Nema baš veze sa mušičarenjem, al sam skrenuo sinoć kad sam video.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
poenta, čitam i smejem se...  :D

dobra priča...ali prava priče ide ovako  :D Iza sedam gora, iza sedam planina, sedam mora....na vr' brda u jednoj maloj trošnoj kolibi živeli deda i baba. Deda jednog jutra uze stari bambusov štap i tri muve za koje je znao da če mu taj dan doneti bogat ulov. Na smargdno zelenoj reci u prvom zabačaju ulovi zlatnog lipljenabod 60cm. Kako je deda lovio da bi jeo ovaj lipac mu reče "poštedi me, pusti me da živim a ja ču ti zauzvrat ispuniti tri želje"...deda ga posebnim finim peanom od srebra oslobodi oštrog čelika....ostali deo priče je kako je Laki rekao....kakve bre mreže...ovo je izvorna priča  :whistle: :smoke: :lol:

poenta... :D

 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Sta sve nece da izmisle ovi pobornici C&R da bi preobratili one druge, a Mix?  :nowink:
 
Vrh Dno