Bakarna žica u raznim bojama

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo jednog veoma interesantnog i praktičnog materijala za tela tonućih imitacija. BAKARNA ŽICA. Dobre trgovine je nude u raznim bojama, što omogućava veći broj kombinacija. Umerene je težine, ali sasvim dovoljne, da spusti nimfu, prilično brzo, na željenu dubinu. Ja koristim ovaj materijal za porebravanje svih nimfi i mokrih muva, kao i za tela malih imitacija larvi i lutki midževa.
Na slici su moji favoriti za stillwater, ali ovaj materijal dobro dođe i kod nimfi predviđenih za lov u brzim vodama.
 

Prilozi

  • Brassie.jpg
    Brassie.jpg
    22,9 KB · Pregleda: 599

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Veoma zanimljiv materijal. Ja sam cak koristio veoma tanku zicu, ali veoma tanku....razbucao sam neki transformator ili sta li je vec...za rebra na suvim muvama. Pogotovu je palilo na red spinneru. Za nimfe je pogotovu bitna npr. za killer bug, ali o toj muvi moram  da otvorim novu temu!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gde sam bio dok je Mix otvorio ovu temu  :doh:
Ja isto ovaj materijal koristim za npr, male brassi-je, porebravanje nimfi i mokrih muva. Odlican materijal. Ove koje ja koristim su također iz transformatora, različitih tuljava...ali ima jedan koji nikako da nađem. Tamno crvenkasto smeđa bakrena žica. Moram da odem u neku trgovinu sa takvim stvarima da vidim šta se nudi. Za sada imam samo običnu bakrenu žicu, i ako želim da je u drugoj boji ja ju sam ofarbam markerom i prelakiram, no opet to nije to. Odlicna tema i materijal  :tbumb:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Jako dobar materijal! Ja ve neko vreme koristim bakarnu zicu. Pored toga sto daje "prirodni sjaj" muvi daje i sasvim dovoljno otezanje. Cak se ponekad i pre odlucim za bakarnu zicu umesto olovne. U raznim bojama je jos nisam video -  ali odmah cu da je odmotam sa nekog elektro motora - ili sta vec kad je vidim. :)
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
649
Broj reagovanja
19
dr.lucky je napisao(la):
Veoma zanimljiv materijal. Ja sam cak koristio veoma tanku zicu, ali veoma tanku....razbucao sam neki transformator ili sta li je vec...za rebra na suvim muvama. Pogotovu je palilo na red spinneru. Za nimfe je pogotovu bitna npr. za killer bug, ali o toj muvi moram  da otvorim novu temu!

Mozes da koristish licne za osigurace!!! Extra zice...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Licne, transformatori... to je nešto drugo, mada veoma slično i jednako korisno. Ja sam mislio na žice ofarbane u razne boje, poput crne, braon, maslinaste, srebrne, zlatne, crvene... I to postoji. Tada nisu sva rebra cimet-bakarna, nego biraš boje. Uskoro stižu fotke!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Laki, stigla je žica u raznim bojama. Dođi da se opskrbiš božanstvenom, 24. karatnom, zlatnom žicom. Rebra na tvojim Gold Ribbed Hare's Ear - ovima će ubuduće blistati kao zubići čuvenog Šabana Bajramovića.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Provodnici strujnih talasa koji primamljuju ribe!
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Da da ,sto se tice bakarne zice ojadio sam sve zivo zvucnike koje imam po kuce tako da sto se tice neko drugog materijala koji se trazi za ninfu moze se otkriti i neka tajna koju  mudro cuvate.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo kako izgleda telo moje omiljene nimfe. Žica ispod meke plastike.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Mix,koja je plastika u pitanju,i kako se nabavlja.Fantasticna ideja.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
To je neka plastika za lemljenje koja se ubacuje u neki pištolj, "glue gun". O tome je pisano u drugim temama. Ovde treba obratiti pažnju na podlogu od žice u boji, koja daje i težinu i sjaj i rebra i boju.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
649
Broj reagovanja
19
Nabavio sam je u tamno crveno-braon  boji. Malo je deblja ali za velike nimfe je odlicna.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ako neko ima losu tastaturu ili misa nemoj da ih baca,neka ih posalje meni  ::) Salim se naravno,samo hocu da kazem(onima koji ne znaju) da je bakarna zica iz kablova tastatire izuzetno tanka o opet dovoljno jaka da se koristi za vezivanje musica.Moze se podjednako dobro koristiti kod suvih imitacija kao i kod nimfi.
 
Z

Zakula

Guest
crni je napisao(la):
Ako neko ima losu tastaturu ili misa nemoj da ih baca,neka ih posalje meni  ::) Salim se naravno,samo hocu da kazem(onima koji ne znaju) da je bakarna zica iz kablova tastatire izuzetno tanka o opet dovoljno jaka da se koristi za vezivanje musica.Moze se podjednako dobro koristiti kod suvih imitacija kao i kod nimfi.


Crni,jel moz' da se koristi zica od bezichne? :hammer: :hammer: :D :D
 
Vrh Dno