BAMBULA- Loše imitacije na tržištu!!!

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lako je preporučiti bambulu, ali mi u Nišu, imamo sve što je za nju potrebno, a jedino ovde se može i nabaviti originalna bambula. Ako neko iz nekog drugog grada potraži bambulu, verovatno će prvo naići na njenu imitaciju, koja nema nikakve sličnosti sa originalom. U katalozima najvećih proizvođača muva u Srbiji, može se videti muva koju proizvođači nazivaju bambula ili, ne znajući čak ni njen pravi naziv, bambola. Ono što sam do sad video na takvim mestima niti je od materijala od kojih se pravi bambula, niti ima približne osobine te tražene muve. Jednostavno, radi se o čistoj prevari i pokušaju da se bambula svrsta u red "tralala" muva.
Ja, kao autor bambule, nemam ništa protiv da ih bilo ko proizvodi i prodaje. Smeta mi samo kad neko naziv moje najčuvenije muve olako daje nekakvim čudnim kreacijama, koje nemaju nikakve veze sa njom.
Ne bih da verujem da je to nameran pokušaj da se omalovaži  ova popularna muva, već slučajna greška, koju bi proizvođači vrlo lako mogli da isprave. Svako može dobiti recept za izradu bambule na ovom sajtu.
Ovako, dešavaju se čudne stvari:
Pre neki dan dvojica mušičara su u jednoj velikoj ribolovačkoj prodavnici potražili bambule. Prodavac im je obećao da će uskoro dobiti taj proizvod. Zaista, za nekoliko dana ispod jedne muve pisalo je bambula (ili bambola, nisam siguran). Momci su kupili te muve, jer su čuli da je to muva koja donosi neverovatne ulove. Ulovi su izostali, a momci su naišli na mene i požalili mi se na "moju" bambulu. Pokazao sam im originalnu muvu i zaprepastili su se. Njihova "bambula" imala je telo od zumbane kineske papuče i paunovog pera i može se koristiti za mušičarenje klena, ali sasvim je drugačija od onoga što sam ja držao u ruci.
Slučajno ili namerno, momci su prevareni!
Poštovane kolege, ako kupujete muve, znajte da je ono što većina trgovaca u Srbiji prodaje kao bambulu, nešto što nema baš nikakve veze sa ovom muvom. Dobro proučite njen izgled pod temom "BAMBULA!!!!" i tražite da bude baš takva. Najbolje je da je napravite sami, jer to nije teško, a svi detalji izrade su ovde jasno opisani. Ako sami ne umete da je napravite, odštampajte foto-strip o bambuli i dajte ga nekom veštom izrađivaču muva. S lakoćom će vam napraviti istu kao original!
Ipak, najbolje je da bambulu dobijete ili kupite od nekog ko dobro zna njene osobine i redovno je koristi. Najbolje koje sam ja video naređane su u kutijama Jr-a, Zakule, Lakija, Pere, Kuzme, Profe... Originali su u mojoj kutiji i razlikuju se najviše po tome što im ja bajem :lol: i još uvek najbolje love :hammer:.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Postovane kolege ja sam od skora poceo da pravim bambule i da ih oblikujem po svojim nekim vizijama i zeljama..
Ali se ne bi slozio sa Mixom vezano za ovo sto je napisao u vezi bambule i naslova ovog topica,jer sam ranije imao par komadica koji su licili na sve sem na bambule.
Ali sam na njih imao dosta dobrih ulova i mislim da izgled nije toliko bitan koliko je kod bambule bitna prezentacija.
A sto se tice ovih koje sada imam i lice na nesto slabo su se pokazale..
Pricica je vezana za Toplu vodu ili poznatiju kao Topli izvor(Niska Banja) na kome su testirane nove a stare i dalje love i to sa klimavim udicama i telima koja ninasta ne lice....
Videcemo sta ce kazati kada imkrene sezona na Nisavi...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Lovio sam i papučarkama i ovim od balze. Balza mi se mnogooo više dopala  :yeswink: Još uvek nisam doživeo neuspeh na vodi sa pravom bambulom jednako kao i sa "coffee fly" :D ;). Na forumu "Bambula - 15" je več postavljeno kako to radi čika Mix.
index.php

index.php

http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=206.210
 
Vrh Dno