Barry Ord Clarke Mušice

coha

Newbie
Učlanjen(a)
20.01.2021.
Poruke
3
Broj reagovanja
1
Vjerovatno ste mnogi čuli za ovo ime ali eto ako neko nije Barry Ord Clarke ima vrhunski fly tying blog koji morate posjećivati redovno.
Prošla godina je zbog sve ove situacije bila užasna ali jedino što ću pamtiti iz prošle godine je dan kad su mi poštom stigle Barrijeve mušice :) .
Frajer je vrhunski majstor i ponosan sam što imam u svojoj kolekciji i njegove muhe. Inače sam počeo da skupljam mušice od vezača ali na ovu Berrijevu kolekciju sam posebno ponosan.
Jako puno sam njegovih video klipova pogledao ali tek kad vidiš uzmeš u ruku muhu shvatiš koji je to majstor.
original Barry Ord Clarke flies.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Lepo sto skupljas takve stvari. Za razliku od Davija covek manje komplikuje.
Al licno vise volim Kelly Galloupa.... Covek vrlo pragmatican.
 

coha

Newbie
Učlanjen(a)
20.01.2021.
Poruke
3
Broj reagovanja
1
Slažem se da postoji još jako puno dobrih majstora. Kad smo kod skupljanja u kolekciji imam i originalnu F-fly pokojnog Slovenca Marjana Fratnika.
Žao mi je samo što se ovdje kod nas veoma teško dođe do mušica koje su nastale na ovim područjima. Pogotovo da se sazna ko je autor.
Pročitaš u knjizi o nekoj muhi i autor te knjige navede autora muhe. Nadješ autora i pitaš ga koja je to muha i šta si koristio od materijala on kaže nemam pojma :) nisam ja to zapisivao :).
Imali smo i jos uvijek imamo jako dobre vezače ali niko nije uspio izaći iz okvira balkana. Slabo smo te stvari zapisivali. Barem koliko ja znam.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
661
Broj reagovanja
298
Lokacija
Banja Luka
Kod nasih vezaca je dosta bilo a kod mnogih i sad ima sujete... To je problem.
Neki dan kontaktiram mejlom jednog vezaca iz Slovacke... Covjek mi poslao i recept i fotografije a nikad se prije toga ni culi ni vidjeli.
Kao i u sportu i u umjetnosti: veliki dijele, mali misle da su veliki.
 

coha

Newbie
Učlanjen(a)
20.01.2021.
Poruke
3
Broj reagovanja
1
Jako dobro napisano "veliki dijele, mali misle da su veliki"
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ne znam sto ljudi jure recepte... Vidis muvu i iskopiras po onome sto vidis.... Ako nemas neki materijal uvek ima altsrnativa. Bitna je fizika muve da se pogodi....
Treba izaci iz recepata jer su dobri samo ko tek pocinje, kasnije sputavaju.

Ok, ima ljudi kojima je bas merak da ispostuju recept....
Mene locno to nervira od kad sam poceo da vezujem.... Recept trazi sljuku.... Odakle meni srednjoskolcu sljuka.... Pocupam kokosku slicnih sara i eto muve
...
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Ljudi jako rijetki materijali nemaju neku adekvatnu zamjenu koja će da lovi isto kao i original...većina nas je nekad jurila materijale koji se sa godinama nakupe i samo skupljaju prašinu više od 50% kupljenog. A recept niti jedan sam po sebi ne lovi nego je tu kao orijentir kako bi nešto trebalo da se naveže sa većim stažom vezanja muha se napune kutije i kutije muha većinom različitih kao probat ću ovo pa ono ali na kraju se sve svede na to da muha treba da bude što jednostavnija i lakša za vezati a što lovnija...
Iskustvo se stječe godinama i svak od nas (najviše zbog voda i riba koje lovi) ima svoje neke teorije što lovi a što i ne baš kako se predstavlja.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Onog momenta kad pohvatas fiziku muve.... Kad znas kako ce da se ponasa na vodi i zbog cega nisi vise pocetnik.
 
Vrh Dno