Bata Zakuline Majske

Z

Zakula

Guest
Nishka shkola izrade muva!Konac,antron dubb,hackle i polipropilen.Kako ce da se chaste pastrmke,kada ih vide,razbicu ih za neki dan! :bleh: :smoke:!!Jer vam se svidjaju??
 

Prilozi

  • Luchici moji 1.jpg
    Luchici moji 1.jpg
    135,5 KB · Pregleda: 414

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovaj s desna u sredini mnogo obecavajuce izgleda ;), mada i ostali izgledaju sasvim ok.

Ja bi telo napravio obavezno, :D opet ja, od tan biotsa koji bi posle malo doradio crnim markerom, nogice bi dao od grizlija (crno belo ili cak samo crno ali ne pregusto namotano, a krilca cdc ili patak ili buble vings od polypropylena. 
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
:respect1: :respect1: :respect1:
Zakula bolje ti je da krijes kutiju od mene! Jer ako se je docepam ode tebi pola muva namenjenih za ovaj mesec!
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
  Zakula jel radis neku majsku sa  - extended body - ??? Ili samo ovakve kao na slici. :blush: :blush:


Evo moje...skenirana je,pa je mali losijeg kvaliteta slika.
 

Prilozi

  • Majska,extended body....jpg
    Majska,extended body....jpg
    6,6 KB · Pregleda: 245

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Lepe muve. Ajd da dam analizu, brojevi su od prve levo pa desno pa ispod levo .....
1. Veoma dobra muva, zamerka je u udici koja ima okce na gore. Ne kapiram zašto si tu udicu koristio? Iz vazona ili imaš neku ideju. Sviđa mi se telo od dubbinga, boja je dobra kao i sam oblik tela.
2. Moram da priznam da mi se ova ne dopada. Ali na svakom albumu ima i neka loša stvar. Telo je debelo, nema rebra, nekako mi ne daje utisak majske. Ne kažem da je loša muva, jednostvano mislim da u situaciji veoma selektivne pastrmke i kada vodi računa o izgledu muve, sitnice mogu da mnogo znače.
3. 4. 5. Nice, clean and simple. Najčešće je to i dobitna kombinacija. varijacije na boju krila su sasavim OK. To je npr. ptanje da li i koliki je uticaj boje krila, u smislu beli ili žućkasti polipropilen, na lovnost muve.
6. Ovaj emerger je čudan. Nemogu da procenim da li je i koliko dobar.
Par generalnih predloga. Ne bi bilo loše da napraviš par komada sa repovima od pera iz fazanovor repa. Takođe ne bi bilo loše ako bi stavio krila u obliku petlje. Mene zezaju prsti i nemogu da motam muve ovih dana rtako da ovi predlozi su samo mentalna igrarija, jednostavno nemogu da ih realizujem
Salut
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Masic je napisao(la):
  Zakula jel radis neku majsku sa  - extended body - ??? Ili samo ovakve kao na slici. :blush: :blush:
Evo moje...skenirana je,pa je mali losijeg kvaliteta slika.
Pozdrav druze Masicu,
Odlicna ti je ova majska! Ja ih obozavam ali ih ne praktikujem iz 3 razloga.
Vise vremena treba da se namota - a ja sam lenj :p, a drugi je taj sto valjda Niski musicari imaju strah od velikih tela i dugackih repova. Klen nas je uparanoisao jer zna da promasuje musicu i bas da se zaleti za rep. Iako ovo nije klendziska muva Niski je musicari vezuju, kako je Zakula rekao, na ol' school fazon :)
Treci razlog je istrajnost musice. Ne znam da li je problem u meni pa ja ne znam lepo da je smotam ali posle svake druge - trece ribe se unisti telo  :'(
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
....... :D :D :D...Zdravo lazzo...vidi,ne znam koliko ti treba za ovakvu majsku ali meni 4-5 min.ne vise...mada nikada nisam merio..Ima istine u tome sto kazes da dugacki repovi oce da "promase" klena..medjutim,ovde sam stavio 3 isperka fibri..neka vrsta tanke plastike..telo jeste extended,ali ne preterano..odlican je fazan da se montira u repu,mek je.Takodje na oakvo telo moze i par vrhove jelenje dlake..cisto onako,prosle godine klen ju je uzimao fenomenalno, ovu zutu.

  Pa ne znam za trajnost..extended body stoji na mestu,nogice takodje tako da nemam problema s'tim,samo mi malo smeta sto mi vrti predvez ponekad...Jel stavljas konac ispod tela kada montiras extended body na udici,to je jako vazno.

  U svakom slucaju..muva je vrh..imam je u zutoj,beloj  i braon boji...ali zuta je  :D :naughty:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ma nisam ja toliko vest vezivac :) Meni 4-5 minuta treba za obicnu (regular with dub body) majsku. Sve to stoji sto si rekao i stvarno su lepe tvoje imitacije. Imaju i mnogo prednosti - veci deo tela lezi na vodi i mnogo vernije imitira musicu... ALI meni se uvek desava da posle nekoliko riba telo jednostavno otpadne iako koristim Oliver Edwardsov recept sa mnogo ojacanja i "kapi" super lepka. Moracu da usavrsim tehniku extended body vezivanja :)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Iskreno receno moram da pohvalim Zakulu i njrgovih ruku delo,
Muhe su SUPERISKA..
Samo napred :tbumb:  :tbumb:
 
Vrh Dno