Beadhead Pheasant Tail

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
Nijemce i 0.20 tipet sam pomenuo kako bih ti ukazao da ribe koje lovimo i koje nam toliko radosti pruzaju nisu "toliko glupe",ne znam odakle tebi da sam za tebe rekao da ga koristis,da nisi Nijemac ili si bio u toj grupi turista??
Ja licno bukvalno nikoga nisam savjetovao,nikome predavanja nisam drzao,iskljucivo iznosim svoja iskustva i smatram da se samo tako moze naprijed,procitaj,uporedi i izvuci sopstvene zakljucke! Ti s druge strane otvoreno iznosis kritike sto mislim da je pogresno,sta ja covjeku imam kenjat da mu je rep predug ako on na tu muhu lovi ribu??? Iskreno od dosta musica koje vidim na forumu mi se dize kosa na glavi,pogotovo onih potugalskih govana na koje se pretezno sica zalijece, ali ne zelim da smaram ljude svojim impresijama,bar ne na nacin na koji ti to cinis...ako se salis ok ali jbga ako ja moram listat tvoje postove da to skontam....shvatam da je zima,da se sve svelo na cavrljanje i pripremu opreme za otvaranje...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ribe koje lovimo su glupe. Samo mi ne shvatamo njihove navike. Al opet ovo je moje misljenje, imam dokaza za njega isto ko i ti. Ja sam retko naisao na ribu koja se hrani a da je nisam bar omasio....ako se ispuni par uslova tipa da je ne poplasim itd Kad se zalepi i ne mrda to je druga prica...  Mada i tad se nadje resenje po nekad.
Sto se mene tice ovo izmedju tebe i mene je tupa prica jer jedino bi merodavno bilo da odpecamo zajedno.

I jos nesto, ako te mrzi da citas istoriju neke diskusije nemoj ulaziti u nju. Bez veze je... 
Oko tipeta stvarno ne znam sta te ne pogodilo toliko da mi delujes malo nadrndan, izvinjavam se ako gresim... Ne, nisam nemac hvala Bogu, nisam bio sa njima definitivno....
Meni je to sto su nemci uradili debilno ako su lovili na bilo sta sem eventualno strimere

A to sto nikoga savetovao nisi nema mnogo veze. Ja kad sam se napravio blesav i ocekivao odgovor od tebe, ti si iskulirao, sta da sam neko kome je stvarno trebao savet? Neki klinac koji pocinje.... Jel bi i tad imao taj neki stav? Jel bi i tad cekao da kao sad maric odgovori i ti kao da kazes da nista ne bi dodao.... Ima li ista pametno u toj recenici? Nema... Samo te mrzelo ili sta vec da odgovoris pa kad neko kaze ti klimas glavom Itd itd.... Izvinjavam se na malo predugom postu

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
Nemam vremena istog momenta odgovorit,nisam klinac covjece imam 46 i 2 mala klinca...iskreno pecam samo sa ljudima koji vole prirodu a po tvojim rijecima nismo na istim talasnim duzinama,ja potocnu pastrmku smatram najljepsim stvorenjem i ne bih mogao provoditi svoje vrijeme sa bilo cime sto smatram glupim. Sto se tice tipeta 0.20 ja ga vidis koristim u malim rjecicama i potocima sa bukovima koji to dozvoljavaju a sto mi omogucava da skinem po koju muhu sa grana bez pentranja,dakle sve ima svoju namjenu samo treba znati kad i gdje...pozdrav i nema ljutnje
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
stasha,,,  kada su ti Njemci ili Austrijanci bili na Ribniku, kada se dogodilo to (svetogrdje )  :)  koji mjesec ,da li juni juli ili august ,,Ja sam na ribniku lovio bez problema pastrmke na 020 i na 025 mm ,period  pocetak juna ,, lovio sam i lipljene na suhu u aprilu na 020mm imo sam i kidanje na  020mm jedna veca riba  je bila u aprilu  ,,Na Ribniku nikad nisam bio juli august tj spic ljeta i tada vjerujem da treba fin pribor ali u tom periodu je gotovo nemoguce uhvatiti  pastrmku preko dana na ribniku vec  samo navece ili nocu,,,  Da li si ti uhvatio pastrmku na Ribniku u tom periodu juli august,,
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
stasha je napisao(la):
Nemam vremena istog momenta odgovorit,nisam klinac covjece imam 46 i 2 mala klinca...iskreno pecam samo sa ljudima koji vole prirodu a po tvojim rijecima nismo na istim talasnim duzinama,ja potocnu pastrmku smatram najljepsim stvorenjem i ne bih mogao provoditi svoje vrijeme sa bilo cime sto smatram glupim. Sto se tice tipeta 0.20 ja ga vidis koristim u malim rjecicama i potocima sa bukovima koji to dozvoljavaju a sto mi omogucava da skinem po koju muhu sa grana bez pentranja,dakle sve ima svoju namjenu samo treba znati kad i gdje...pozdrav i nema ljutnje
Stasa, ovo je forum, pisemo i lupetamo
Lose me razumes, ja ribe obozavam, postujem. Al ne mogu ih nazvati pametnim bicima jer su mnogo ispod nas sto se mozga tice. One imaju reflekse, ustaljene obrasce ponasanja, znaju kad jedu zasto bas to jedu, nekad ih pokret iritira, nekad ko zna sta, imaju nagon da pobegnu na bilo koji znak opasnosti... To su neke stvari koje ih po nekad cine neuhvatljivima ili teskima za uloviti

Ja npr isto pajke obozavam....al i lipac mi ima draz, i klen naravno.... Sve ribe volim, mada istini za volju skobalja i neke druge ipak malo manje....

Naravno da nema ljutnje. Izvini ako sam mozda ostrije nastupio, malo je neprimereno sa moje strane... Jbga takav sam po nekad.
U svakom slucaju, nadam se tvojim fotkama jer pecas na super vodama.
Pozdrav i ceracemo se jos :D naravno nista zlonamerno samo forumska naklapanja :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
dzolix je napisao(la):
stasha,,,  kada su ti Njemci ili Austrijanci bili na Ribniku, kada se dogodilo to (svetogrdje )  :)  koji mjesec ,da li juni juli ili august ,,Ja sam na ribniku lovio bez problema pastrmke na 020 i na 025 mm ,period  pocetak juna ,, lovio sam i lipljene na suhu u aprilu na 020mm imo sam i kidanje na  020mm jedna veca riba  je bila u aprilu  ,,Na Ribniku nikad nisam bio juli august tj spic ljeta i tada vjerujem da treba fin pribor ali u tom periodu je gotovo nemoguce uhvatiti  pastrmku preko dana na ribniku vec  samo navece ili nocu,,,  Da li si ti uhvatio pastrmku na Ribniku u tom periodu juli august,,
svaka cast.... Ja preko 18ice ne idem.... I to za strimere....pocetak sezone. Za suvu moooooooozda zabacim sa 016, najcesce su to 14 i 12, pred kraj sezone kad opadnu vode idem na 010 a ispod toga stvarno nisam lovio sem jednom i jos uvek nisam za tako tanak tipet....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
oholi je napisao(la):
svaka cast.... Ja preko 18ice ne idem.... I to za strimere....pocetak sezone. Za suvu moooooooozda zabacim sa 016, najcesce su to 14 i 12, pred kraj sezone kad opadnu vode idem na 010 a ispod toga stvarno nisam lovio sem jednom i jos uvek nisam za tako tanak tipet....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk
Na vrbasu lovim  u proljece na 020 i uzimaju lipljeni dok su jos u zabrani mart april i maj,, kasnije kad krene ljeto prelazim na 016  za suhu a onda na jesen za sitnije muhe idem na 014  mm  Za strimere na vrbasu posto koristim 7)8 stap  i strimere od br 2 do br 8 koristim tipet  od 020 do 030 vecinom 028 ili 25 ,,,
Ti volis tanji tipet i to je stvar tvog ukusa , ja volim malo tvrdji osjecaj ,nesilujem ribu ali necu da strepim svako ima svoje a i normalno vi takmicari idete na tanji pribor  jer je veca sansa za ulovom ,,
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Pa pazi, ti si uklopio sa priborom, stap 7/8 realno zahteva ozbiljan najlon. Ja kad pecam sa stapom klase 3 nema smisla debeo najlon. Nije stvar ljubavi al jeste prakticnije. Mnogo je bolja i laksa prezentacija.
Al vrbas jeste reka na kojoj sigurno ima smisla deblji tipet, mislim na 014 za manje muve. Ima tamo sigurno kapitalnih riba Na zalost na svetskom taj deo reke mi se nije dopao. Preprljav je bio. Al gradski deo videh da ima ribe ko u prici. Uz put sam gledao iz auta neke kanjonske delove i raspametio se... Bas reka po meri....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
dzolix je napisao(la):
s  ,,Na Ribniku nikad nisam bio juli august tj spic ljeta i tada vjerujem da treba fin pribor ali u tom periodu je gotovo nemoguce uhvatiti  pastrmku preko dana na ribniku vec  samo navece ili nocu,,,  Da li si ti uhvatio pastrmku na Ribniku u tom periodu juli august,,

Ribnik kraj jula pecanje po bioloskom minimumu 2015 godine voda nikad manja cak mi je i Suzi to potvrdio. Tipet 0,8, 0,10 i hvatao sam i pastrmke i lipce u 12 sati po najvecoj vrucini ima i slika negde. Musice tj nimfe rekoh 20, 22,24. Iskreno i meni je iluzorno pecati lipca na 0,20 a za strimera po Gradcu idem na 0,18 nista preko.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
oholi ako si u Kini pa kakva je situacija tamo sto se tice ribolova, ima li kakvih terena, pecas li ako imas mogucnosti  ,
,Taj dio Vrbasa  ispod jajca i u kanjonu je pravi jer Vrbas prima Plivu i Ugar ,, Nikad nisam lovio u Gornjem Vakufu plafon mi je bio tereni  malo uzvodno od Jajca  i tu je vrbas dosta divlji i pun brzaka ,,,
Kad citam casopise cesto mogu vidjeti da je tipet 018 i 020 u nekim brojevima i 025  idealan kad lovimo na krupnije muhe tipa velikih vodenih cvjetova , velikih kamenjarki i na skakavce i sl , velicine  udica su vecinom br 8, 10 ili 6, to je zato jer se jaci tipet manje uvrce kad bacamo te vece  muhe  i lakse probija  usta deblji a time tvrdji najlon i ja sam se uvjerio da mi bolje pase takav tipet kad koristim vec opisane  muhe ,,,na 014 lovim na jesen jer riba uzima ako sam je detektovo nece da  odbije muhu,,, Ako sam je nabo ili uhvatio i pustio  onda odbija da uzme,,  Da mi riba odbija muhu zbog najlona tj debljine pa preso bi na tanji ,,A Ribnik je druga prica sto se tice lipljena  i najlona  <bili ja i drug taj dan , on hvato na 016 ja na 020  i uhvatili isti broj riba nikakve razlike
,,
maricu ,,ja na proljece bacam i strimera manjeg  sa 5 6 aftma i kad vidim da lovi lipljen nemijenjam predvez stavim muhu za njega na brzinu  i lovim ga bez problema ,,sta cu dzabe mjenjati podvez kad mi uzima barem  na rano proljece eno one fotografije zadnje sto sam stavljo  kanjon vrbasa i lipljeni to je  uhvaceno sa 0 ,20 mm
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Ma Dzolix kontam ja tebe ali nekako mi to heavy u pm. To je tvoj izbor i logika i postujem. Ako vec hvatas zasto menjati taktiku.
 

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
dzolix je napisao(la):
stasha,,,  kada su ti Njemci ili Austrijanci bili na Ribniku, kada se dogodilo to (svetogrdje )  :)  koji mjesec ,da li juni juli ili august ,,Ja sam na ribniku lovio bez problema pastrmke na 020 i na 025 mm ,period  pocetak juna ,, lovio sam i lipljene na suhu u aprilu na 020mm imo sam i kidanje na  020mm jedna veca riba  je bila u aprilu  ,,Na Ribniku nikad nisam bio juli august tj spic ljeta i tada vjerujem da treba fin pribor ali u tom periodu je gotovo nemoguce uhvatiti  pastrmku preko dana na ribniku vec  samo navece ili nocu,,,  Da li si ti uhvatio pastrmku na Ribniku u tom periodu juli august,,
Ma bili su ljetos,avgust ako se ne varam, nisam ih ni ja vidio,to sam cuo od prijatelja ali je provjereno. Ljudi su jednostavno koristili 0.20 po ljetnom vodostaju.
Ja pecam gore ali ne daj Boze da ispadne da se hvalim kako sam neki expert. Prvi put kad sam dosao gore pecao sam na Sani,vodostaj extremno nizak,0.14 koji sam imao u prsluku bio je predebeo.
Na 0.20 pecam samo sa strimerom,redovno koristim 0.12 i 0.10. Pastrmke sam dobijao i u po bijela dana ali je ipak manje aktivna,obicno u nekom hladu. Razlika je sto ces na 0.14 ili 0.16 dobit 2 ribe a sa 0.10 20 sa istom muhom. Jos nesto,tesko ces na tipet 0.16 svezat musicu na #22.
Vrbas je ozbiljnija voda,o velicini govorim naravno. Iskreno malo sam na njemu pecao,par puta sam profulao vodostaj i vratio se razocaran. Generalno mislim sto tanji tipet to bolje

 

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
dzolix je napisao(la):
oholi ako si u Kini pa kakva je situacija tamo sto se tice ribolova, ima li kakvih terena, pecas li ako imas mogucnosti  ,
,Taj dio Vrbasa  ispod jajca i u kanjonu je pravi jer Vrbas prima Plivu i Ugar ,, Nikad nisam lovio u Gornjem Vakufu plafon mi je bio tereni  malo uzvodno od Jajca  i tu je vrbas dosta divlji i pun brzaka ,,,
Kad citam casopise cesto mogu vidjeti da je tipet 018 i 020 u nekim brojevima i 025  idealan kad lovimo na krupnije muhe tipa velikih vodenih cvjetova , velikih kamenjarki i na skakavce i sl , velicine  udica su vecinom br 8, 10 ili 6, to je zato jer se jaci tipet manje uvrce kad bacamo te vece  muhe  i lakse probija  usta deblji a time tvrdji najlon i ja sam se uvjerio da mi bolje pase takav tipet kad koristim vec opisane  muhe ,,,na 014 lovim na jesen jer riba uzima ako sam je detektovo nece da  odbije muhu,,, Ako sam je nabo ili uhvatio i pustio  onda odbija da uzme,,  Da mi riba odbija muhu zbog najlona tj debljine pa preso bi na tanji ,,A Ribnik je druga prica sto se tice lipljena  i najlona  <bili ja i drug taj dan , on hvato na 016 ja na 020  i uhvatili isti broj riba nikakve razlike
,,
maricu ,,ja na proljece bacam i strimera manjeg  sa 5 6 aftma i kad vidim da lovi lipljen nemijenjam predvez stavim muhu za njega na brzinu  i lovim ga bez problema ,,sta cu dzabe mjenjati podvez kad mi uzima barem  na rano proljece eno one fotografije zadnje sto sam stavljo  kanjon vrbasa i lipljeni to je  uhvaceno sa 0 ,20 mm
Na tako velike muhe jeste pretanko 0.10 ali iskreno ne bih isao iznad 0.14 strofta(sto je 0.16) .
U Kini??? Oholi,u Kini? Pa sta mi ti kenjas o Ribniku iz Kine???  :hammer: hahaha sala naravno ali otkud tamo? Sa tim manirima tesko da si diplomata??  :D
Dzolix rado bi te jednom pokupio da odemo na Vrbas,sad sam pred lovostaj po minusu bio u BL i ponio opremu ali radni dan bio,Vrbas kao Kolorado u pm,otisao do onog auto kampa iznad kanjona kod onog ostrvaca i vratio se.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
stasha, javi se slobodno  kad dodjes u bl pa da odemo negdje ako Vrbas bude uredu,, i ovih dana malo ujutru bude dobar pa popodne nadodje,, Sto se tice vodostaja najsigurnije je august septembar i oktobar [
15x1hrc.jpg
][/img] evo jedna uhvacena na nimfu pred novu godinu u po grada ,, pustena je naravno ,,lipljena je bilo ove tj prosle godine
 
Vrh Dno