Biogradska reka

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Skoro sam na brzinu obisao nacionalni park Biogradska gora. U jezero se uliva jedna lepa reka velicine Gradca (mozda malo manja) koja moze da bude interesantna musicarima. Nisam imao vremena da je obidjem lepo ali prvom prilikom se vracam. Inace priroda i ambijent ostavljaju bez daha. Evo neka slika te reke na ulivu u jezero.
2n66y47.jpg

2zxphc0.jpg

28t9lzb.jpg

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Strogi zabran, kao i na jezerstici koja se izliva iz jezera. Na samom jezeru se samo u toku leta sme pecati kad vodostaj bude do nekog nivoa, nakon opadanja ispod zabrana. E sad, u stvarnosti lokalci pecaju na jezeru na kavijar pa i tokom lovostaja. Ti kao stranac mozes da setas samo. Inace, tokom dozvoljenog ribolova riba sme. Da se nosi.

Inace, biogradska reka je verovatno puna vode zbog otapanja snegova ili kise....inace je malecka bas... ni prici gradcu.

Hvala za slike

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ja na informativnoj tabli procita da je ribolov dozvoljen na jezeru i Bigradskoj reci i da se placa dnevna dozvola cini mi se 10e. Ribolov je zabranjen na reci koja izlazi iz jezera.  Bilo kako bilo, moram da je obidjem.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
To je meni novost... ja sam davno bio poslednji put. Obidji je svakako... lep je kraj bas. A iznad biogradskog ima jos jezera. Ispod je tara, zabran bio ali koji km dole ili gore imas super terene

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 
Vrh Dno