Bob's Banger

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Malo sam isprobao ovaj strimer na vodi. Odlično radi, ako se sa štapom i kanapom malo vrluda  onda i sam strimer dobije cik cak akciju. Ako ga se vuče ravnomerno samo plopče što mu je i svrha buduči da je to vrsta popera. Ne želim pisati litanije o ovom več proslavljenom poperu. Snimio sam jedan kratki video i postavio an youtube tako da ga mogu ovde postaviti. Ako niste probali ovakvog (ili ni jednoga) toplo vam ga preporučujem. Ja jedva čekam da ga bacim nekoj površinsko aktivnoj grabljivici kao što je bolen ili negde na moru ako mi se ukaže prilika. Za štuku ču da uradim malo veče bangere pa da i nju probam. Nema lepšeg spektakla nego kada riba uzme vašu imitaciju sa same površine.  ;) Do sada sam poperima lepo lovio velikoustog basa, to je bilo fantastično. Zamišljam sada dok tipkam, bolen/bucov od kakvih 6-7kg otvara ona "SIĆUŠNA" usta  :D (sićušna  :D) i usisava mog bangera... ::) na vodi počinje rodeo  ::)  Sto posto sam uveren da bi na takvog popera dobio i površinsko aktivno somče.

Evo vam dva linka o tom poperu: http://www.striperspace.com/large_flies_banger.html, step bay step - http://www.aswf.org/saltwater_flies_for_web/bob_popovics/saltwater_flies_bob_banger.html

I video moje manje varijanta na vodi
[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/gtzIkgBTxWc&hl=en&fs=1[/flash]

i Van vode  :)

 

Prilozi

  • Bob's Banger.JPG
    Bob's Banger.JPG
    32,7 KB · Pregleda: 226

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ovo bi moglo biti prava stvar u proljeće, ima jedan Dunavac u Baranji na kom se u 4-tom mjesecu som intenzivno diže na površinu i lovi poperima, samo jedan mali problemčić bude tu komada do 50-tak kilograma, a to je hmm, iskreno pokrupan zalogaj za mušičarenje. Bilo kako bilo navezaću kojeg i ovakvoga pa birati manje komade... Da ne bi bilo glisiranja moje orahove školjke po Dunavcu. :D e to bi bio prizor, šibam po Dunavcu tjeran sa 15 KS somovine, e pa onda i nije KS nego Somska Snaga.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mislim da znam na koju vodu misliš, znači još uvek je atraktivna somovska voda. Tačnu lokaciju ne znam, daj me malo potseti :) gde beše to? Ma kada dolaze i ti od 50tak kg doći če i oni manji od 20kg, aman taman, prava mera ;) Ne brini se ti ništa, samo adekvatan pribor i nema frke. Kada mogu da mušičare na moru ajkule i tarpunčiće od 80kg, možeš i ti somče kakvo od samo 50kg ;) Ako se baš bojiš nabavi kakvu aftmu 14  :blush: ili uradi od bambusa  :D ;) Popere uradi i nema frke, kako bilo da bilo. Ovi foam popori su odlični, brzo se rade bez dodatnog prljanja, deljanja, lepljenja...brzo, jednostavno i efikasno. Evo ja sam jednog (13 cantimetarskog) maločas navezao.
 

Prilozi

  • Bob's Banger 13cm.jpg
    Bob's Banger 13cm.jpg
    28,7 KB · Pregleda: 232

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
sebastian je napisao(la):
mislim da znam na koju vodu misliš, znači još uvek je atraktivna somovska voda. Tačnu lokaciju ne znam, daj me malo potseti :) gde beše to? Ma kada dolaze i ti od 50tak kg doći če i oni manji od 20kg, aman taman, prava mera ;) Ne brini se ti ništa, samo adekvatan pribor i nema frke. Kada mogu da mušičare na moru ajkule i tarpunčiće od 80kg, možeš i ti somče kakvo od samo 50kg ;) Ako se baš bojiš nabavi kakvu aftmu 14  :blush: ili uradi od bambusa  :D ;) Popere uradi i nema frke, kako bilo da bilo. Ovi foam popori su odlični, brzo se rade bez dodatnog prljanja, deljanja, lepljenja...brzo, jednostavno i efikasno. Evo ja sam jednog (13 cantimetarskog) maločas navezao.

Dunavac je kod Topolja, pravo ime Topoljski Dunavac a zovu ga i Puškaš, od bambusa mhhhh (namjerno obratno od hmm) E to bi bila toljaga sam tak, i ova 7-ca je već poteška, nesmijem ni da mislim kakva bi bila 14-ca. Uhhh, radije ću potražiti neki jači karbonac, možda čak prepraviti jedan od ovih koje imam iz prošlog života (varaličarskog) pa da bude baš i samo za "Velke ribe". A to si u pravu gledam i ja You tube "perverzije" sa Blu Marlinima, pesekima ... Pa da zašto ne moram samo da nađem i kamermana iz drugog čamca i skijanje na vodi može da počne ( hi hi hi baš ću da probam, pa kud puklo da puklo, sam da meni po glavi ne pukne) Pozdrav
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
mislim da znam na koju vodu misliš, znači još uvek je atraktivna somovska voda. Tačnu lokaciju ne znam, daj me malo potseti :) gde beše to? Ma kada dolaze i ti od 50tak kg doći če i oni manji od 20kg, aman taman, prava mera ;) Ne brini se ti ništa, samo adekvatan pribor i nema frke. Kada mogu da mušičare na moru ajkule i tarpunčiće od 80kg, možeš i ti somče kakvo od samo 50kg ;) Ako se baš bojiš nabavi kakvu aftmu 14  :blush: ili uradi od bambusa  :D ;) Popere uradi i nema frke, kako bilo da bilo. Ovi foam popori su odlični, brzo se rade bez dodatnog prljanja, deljanja, lepljenja...brzo, jednostavno i efikasno. Evo ja sam jednog (13 cantimetarskog) maločas navezao.

Dunavac je kod Topolja, pravo ime Topoljski Dunavac a zovu ga i Puškaš, od bambusa mhhhh (namjerno obratno od hmm) E to bi bila toljaga sam tak, i ova 7-ca je već poteška, nesmijem ni da mislim kakva bi bila 14-ca. Uhhh, radije ću potražiti neki jači karbonac, možda čak prepraviti jedan od ovih koje imam iz prošlog života (varaličarskog) pa da bude baš i samo za "Velke ribe". A to si u pravu gledam i ja You tube "perverzije" sa Blu Marlinima, pesekima ... Pa da zašto ne moram samo da nađem i kamermana iz drugog čamca i skijanje na vodi može da počne ( hi hi hi baš ću da probam, pa kud puklo da puklo, sam da meni po glavi ne pukne) Pozdrav

e to je to...Puškaš  :yeswink: Neče te po glavi, samo polako i organizovano  ;)
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
A može i od običnog (bušilicom probušenog) plutanog čepa.

Janez
 
Vrh Dno