Body Threed

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kakav konac koristiti za izradu tela kod mušica? Ja imam poliester, polipropilen i svilene konce. Ovi materijali se veoma različito ponašaju. Kakva su vaša iskustva?
  Evo jednog primera muve sa telom od konca.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Odlicna tema! Meni je najdrazi za suve muve svileni konac jer je lep. Pa jos kada ga provuces kroz svecu/vosak postane takav da ne upija vodu (mana je da je vrlo nezna muva i sa njom treba lepo postupati, dakle ne vatati je sa prstima kao da je neki strimer :lol:) mada neke firme vec imaju takav mastan svilen konac - povskan :). Jedan takav kojega ja koristim je svileni žuti konac; made in usa, UTC Waxed 280, odlican za suve osice itd.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
vrlo lepo , svileni konac je bas dobar za telo musica
evo jedne moje kreacije od konca,
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo nekoliko različitih konaca. Rayon je kao svila i izuzetno je sjajan. Polyester je najpopularniji u našim prodavnicama. Konac od polipropilena je pravo otkrovenje, jer se preporučuje za dry fly body, a i promena boje prilikom kvašenja ili lakiranja je jedva primetna. Ovaj konac koji sam nazvao "Stratch" je veoma rastegljiv. Mislim da se koristi u proizvodnji čarapa. On se najbolje slaže na udicu i daje tela bez neželjenih neravnina. Kad ga rastegnemo postaje veoma tanak, tako da je dobar i kao osnovni konac.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Šta odabrati? Svilenkasti, sjajni rayon ili "mat" polyester?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Meni se oboje cini dobro. ja mora da odem da vidim ima li kod nas onog svilenog yarna (konca) za "strikanje" ili pletenje sto god vec da je. Mnogo mi se dopale one nimfice po imenu "bambulj"! Jedva cekam da ih isprobam i na krupnim bodorkama i crvenperkama na nasem jezeru, naravno i na lipcu sa s. boh. :)
Gde si ti to bre iskopao? Zanimljiv materijal, nema sta!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pravim kolekciju raznobojnih i raznovrsnih konaca. Ovo je deo moje kolekcije od polyestera. Volim da ih ovako gledam na gomili i slikam. Nikad se ne zna kad će koja boja da zatreba.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ipak, treba ih malo bolje poređati. Ovo je praznik za oči! Nabavka ovakvih materijala je posebna zanimacija. Zimska, naravno.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
ovaj narandzasti treci sa desna na levo u gornjem redu
naj vise mi se svidja .
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Mixe jako si me iznervirao i tek sad vidim koje mi nijanse fale-odoh sutra u trgovinu.
Licno ne ljubim previse musice sa telom od konca bilo kakvog porekla mada su nezaobilazne. Vise mi sluze u komercijalne svrhe jer ponudu mozes lako usareniti (neko tako moze i svoju kutiju). Eto ti sad-jednodnevke, nimfe, midzevi... , ipak se konac dosta koristi
ali ja slabo, iako je od njega najlakse idealno napakovati pravilno telo. Pa da SAMO TELO.
Pitanje svima kako je jos moguce iskoristiti ovaj dragoceni materijal??????????
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ovaj polipropilen konac je odlichan za pravljenje indikatora.Mada verovatno moze i da se se lepo iskoristi ovaj poliester!!
 
Vrh Dno