Brassie

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Dans i pre par dana sam napravio ove vrlo jednostavne, a prema opisu mnogih musicara, smrtonosne nimfice u par razlicitih varjanti vezanja. Hvale ju kao smrtonosnu kako za pastrmku (kalifa i potocna) tako i za lipljana. U glavnom predstavlja sirok spektar midge pupae. Mogu biti sa zlatnim ili crvenim telom ko neke od mojih, mogu biti zelene ... uglavnom razno razne zice u boji, kakve imate ili kako god da ih ofarbate :)
Vezu se na udicama 12-21, uglavnom. Ove moje su na udicama 14.
Napravit cu ih jos i na 12-tici.
Ja sam koristio paunovo pero, moze tamniji dubbing ili tamnija dlaka od zeca. Za paunovo pero postoji jedna musicarska izreka: "paun lovi pastrmku"! fly_proff

Zanimama vaše mišljenje, i iskustva sa ovom nimficom ako ga imate?

Ja jedva cekam da ih isprobam na pastrmkama, a i lipljana bih volio malo bocnuti.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Brassie je dobra sitna nimfa koja brzo dospeva na veliku dubinu. Tesko je napraviti nimfu na udici 16 ili 18, a da ona brzo tone. Jednostavno, mala je i samim tim laka. Izgleda da je zbog toga neko izmislio Brassie. Sva je od metala i nije cupava, pa brzo tone. Ja bih je koristio za lov pastrmke i lipljena u najbistrijim planinskim rekama, po srednjem i niskom vodostaju. Za slovenacke reke je odlicna. Ipak, ja sam je primenjivao i na najcudnijim mestima, loveci njome bodorke i suncanice na barama, kada sam ih trazio na dnu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala Mix. I predpostavljao sam da su ubitacne. Mislio sam ih isprobati na jezeru, ali sada sigurno hocu kada sam cuo da si i bodorke hvatao. Kod nas na jezeru mozes da vidis ogromna jata bodorki u hladovini ispod nekog drveta. Sada jedan dan cu konacno otici na jezero, uvek idem na neke leve siromasne ili teske vode jer su jeftinije :)(One vece klenove sto sam prekjuce na hvatao su bili jedni između retkih na toj vodi) Ako ne odem na jezero onda cu na Savu bohinjku, vodostaj je super i ne pecas na slepo, vec vidis ribu kojoj prezentiras mamac. Jedva cekam da isprobam ove brasije.
 
Vrh Dno