Brčko

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne vidim! Izgleda da sam stvarno slep sto kaze Lucky. Gluv sam sigurno. Ogluveo sam od muzike iz kafica pod mojim prozorom. Sve jedna te ista muzika, a pun im je hard disk mp3-ja. Kazu da se gosti smenjuju na svakih pola sata, pa se zato tako ponavlja. Tako sam ogluveo. A ako sam i slep necu vise moci da musicarim ni da koristim Internet.
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Nisi.Moj provajder je glup,tup i neupotrebljiv.Zabranio mi je upload veći od..Oprostite od mene nema slikica do daljnjeg.
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
hm.Glup sam i nevješt pa neću nikad više da Vas maltretiram
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Ja klena i pokušavam buca ali sam još strašno nevješt.Dr. Mraović je ovdje postavio visoku letvicu pa se mušičari kradom.Čovjek je upecao na muvu sve sem soma. Pošto smatra da je mušičarenje samo za one koji se rode sa mušičarskim štapom, nikome neše da pokaže kako to radi. Pričaju, ja nisam vidjeo , da je vadio nekolicinu smuđeva pristojne težine. Peca iz čamca nekom čudnom tehnikom.Oni koji su ga gledali na Ribniku i ovdje tvrde da ne koristi isti način zabacivanja na obije vode.Šta i kako on to radi ja pokušavam saznati ali...Rekord mu je ,kažu mrena od 4,5 kilograma na muvu.Valjda ču i ja naučiti neki svoj način.Tako sam krenuo i u varaličarenje pa nije bilo loše.Sad još samo prčkam po vrbacima ali uporan sam ja.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Mani se tih ljudi! To su losi ljudi, naucili da pecaju postali iskusni musicari i sad brisu nosom oblake, pa sad nece pocetniku da pokaze da i on nesto nauci. Misli da ces mu pohvatati sve ribe pa on nece imati sta da peca. U redu je ako covek nece da kaze neka svoja tajna mesta gde peca to i moze da se razume, jer bi gomila tu ljuljnula i to mesto bi izgubilo smisao. A to da nece da pokaze kako se pravilno zabacuje, vodi muva itd. ne mogu da razumem, to su za mene losi ljudi (jajare). Ja vidim coveka prvi put na vodi, lepo mi covek pridje i pita kako ovo kako ovo, je ga uputim kao da se znamo 100 godina dam mu desetak muva lovnih, jer nije sve u tome da ja samo hvatam, meni je nekeko lepshe kad vidim njega da i on srecno odlazi sa reke, nikad nisam krio nishta a cak ni mesta gde pecam, mislim da je to suludo, i da takvi ljudi koji kriju su po meni loshi. Ja znam kako je bilo meni kad sam pocinjao da musicarim, jedva jedan ili dva musicara u Ivanjici, a niko nece nista da pokaze, e sad kad mene neko neshto pita i hoce da nauci ja mu pomognem jer znam kako je kad "mlatis praznu slamu".
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
SAmo napred druze, nemoj da te pokolebaju. Sto se tice tog tipa koga navodis, iako znam da je vam teme, mogu samo da izjavim da on i nije pravi musicar! Provalio nesto i krije od drugih, to mogu ad pokapiram ako je neko skobaljos, ali musicar nikako. Ali, sta da mu radis, svakakvih nas ima!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ima li plicaka u Savi kod Brckog? Moze li da se gazi? Vide li se klenovi i bucovi? Da li je voda bistra?
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Samo na dva mjesta ima nešto pličine. O gaženju nema govora osim na tim mjestima a i to je u izvjesnim periodima (vodostaj ljetni). Inače je Sava ovdje plovna što ti i samo sve govori. Klenovi se mogu vidjeti a bucovi čuti i vidjeti raub. Tu su dva velika mosta koji povezuju BiH sa Hrvatskom pa se oko njih može(varalica) izvarati dosta toga.Na ovim pličinama što ih pomenuh, često radi smuđ i baš velike mrene.U Savu se na 3 km uljevaju riječice Tinja i Brka.Tinja bi bila mrak voda da je narod nije uništio smećem i strujo.Ponekad dođe period da se na njoj može fantastično loviti štuka i čim se to dogodi bude masakrirana kako ribolovom tako i vilama,stujom, itd.
Brka je planinski potok koji se sljeva sa Majevice i naraste u pristojnu rijelicu.Cijelim tokom teče kroz naseobine kojekakvih ljudi i zato u njoj ima klenčića koji se bore sa najlon kesama i flašama.Ovde ih narod lovi,uglavnom,na skakavca i parče gliste. Domači imaju neku čudnu thniku koja liči na mušičarenje,naime,koriste najlon bez otežanja i indikatora sa parčetom gliste. Dakle, ne bi to bilo ni tako loše da nema "stoke", ovako...
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
zaboravi na belu ribu i ozbiljno se okreni salmonidama zbog kojih je musicarenje kao nacin ribolova i stvoren. Lepo je to loviti klena, ali ostavimo to plovkarosima a mi da se okrenemo pravim vrednostima
 
Vrh Dno