Britansko-srpska ekspedicija

stasa

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
36
Broj reagovanja
0
Postovani  Mixmaster,
Trazeci informaciju o mogucnosti musicarenja klena , naisao sam na Vas site i tekst o klenovskim rekama u Srbiji.
Tekst je jako dobar  i ocigledno da dobro poznajete terene.Dajem sebi slobodu da Vas zamolim za advise gde bi bilo dobro musicariti klena pocetkom jula.Zelim da dodjem u Srbiju sa svojim prijateljem iz Engleske na period od 7-10 dana. Razmatrao sam mogucnost boravka u Petrovcu na Mlavi i musicarenja u tom kraju. Dali je ta ideja dobra ili...?
Mozda je bolja ideja, na osnovu vaseg teksta, boraviti u Pirotu? Dali se tamo moze rezervisati hotel?
Mi musicarimo po Skotskoj i Engleskoj, ali moje musicarenje na Ibru,dok sam ziveo u Srbiji, me uvek vraca u te krajeve.
Veoma cu biti zahvalan ako posvetite malo vremena za savet.
Zahvaljujem se
Stasa
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Poštovani stasa,
Želim da Vam poželim dobrodošlicu na sajt. Iako ste se obratili MixMasteru ja ću Vam dati odgovor na temu. Pravac Niš, nikakav Petrovac nikakv Pirot, već Niš. U geografskom smislu on je centar mušičarenja. Takoše tu živi, radi, mušičari i zeza se veliki broj članova sajt, isksunih klenaroša koji će rado da vam uživo daje svakodnevne savete tokom Vašeg boravka i-ili da Vam se priključi u ribolov i vodi Vas na najbolja mesta. Ali to nije sve, nakon ribolova sledi zezanje sa mušičarima uživo a Niš je centar mušičarenja i to ne samo u geografskom smislu. Tu su i MixMaster i ja i Zakula i Lazza i Kuzma....mnogo nas je :D nemogu sve da nabrojim. Ako rešite ja ću Vam naći extra smeštaj po Veoma niskoj ceni!
Pozdrav i još jednom dobordošli
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Pozdrav stasa,
I ja da Vam poželim dobrodošlicu! Svakako je najpametnije smestiti se u neki Niški hotel jer je odatle sve jako blizu. Ukoliko ste raspoloženi za mušičarska druženja ja sam pored nabrojanih svkako voljan, a verujem da su i oni!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Stasa, dobro došli na www.musicarenje.org!

Što se tiče mušičarenje klena, uveren sam da če vam nišlije tu sigurno biti od velike pomoći, usloge....
 

stasa

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
36
Broj reagovanja
0
Dobar dan,
Zahvaljujem se Dr.Lacky-iju.Lazza i Sebastian-u na dobrodoslici, i zelji da pomognu.
Molio bih informacije kako mogu da kontaktiram nekog od vas.
Musicario sam u Skotskoj, Engleskoj,Sloveniji,USA,Spaniji,Italiji i Ceskoj ali mislim da su moja iskustva iz mladosti iz Srbije neprevazidjena.

Radi Vase informacije ja zivim u Nottinghamu i po profesiji sam accountant.
Pozdrav svim clanovima site musicarenje.org
Stasa
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nottingham forest eee nekad osvajač kupa šampiona a sada  :'(
A sada ozbiljno. Mene mozes da kontaktiras preko mail
[email protected]
a možeš i preko MSNa [email protected]
Što se tiče tvog dolaska u Srbiju, a moja preporuka je Niš, ništa ne brini, ima da organizujemo akciju do maximuma. Ja mogu za tebe i drugara da nađem extra smeštaj, ne u hotelu to je bezveze već u pansionu koji drži moj drugar. Pansion je u Niškoj Banji uključuje doručak i cena je smešna, nemoam pojma kolika je, a pošto nevoim da govorim nešto što neznam proveriću i napisati.
Nakon tvog sledećeg odgovora u ovoj temi, a biće valja  ;), celu pricu iz ove teme ima da isečem i da otvorim novu. Čisto da ti najavim da nebude da sam nešto izbriso i sl.
Voleo bi da ako imaš, ili ako želiš mogu i da persiram, vremena da podeliš sa nama mušičarska iskustva i doživljaje iz Engleske. Ja sam lično veliki zaljubljenik u Englesku, a njihov stil mušičarenja mi poprilično odgovra.
Još jednom dobrodošao na sajt i nadam se da ćeš lepe trenutke da provedeš na njemu!
Salut :bye: 
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Dobar dan narode,
evo i mene po prvi put na forumu mada sam vec kontaktirao Luckyija kome zelim brz i potpun oporavak :tbumb:

Posto je Lucky iz opravdanih razloga sprecen da bude vodic (privremeno) i ja trazim pomoc od ostalih niskih musicara. Pocetnik sam u musicarenju sa dugim varalicarskim stazom koga sam trajno prekinuo zbog, naravno, musicarenja :)

Kao i stasa i ja stizem iz UK, ali iz Skotske, i isto kao i stasu, cima me nostalgija i cini mi se da su Temstica, Toplodolska, Visocica, Timok mnogo lepsi i bolji od skotskih reka (sto verovatno nije istina :() i planiram da trecu nedelju jula provedem u vasem kraju, pa ako ima dobrovoljaca da mi pokazu i malo Nisave (na kojoj nikada nisam pecao) ja sam spreman :). Za uzvrat, cim se sredim ("taze" sam "Skot"), nudim smestaj, hranu i usluge vodica ko se resi da me poseti na ostrvu :tbumb:

Pozdrav
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Škotlanđani mogu da dođu u Niš kad god požele. Mi ih jedva čekamo. Ja ću im pokazati da su reke Srbije čak i bolje nego što mogu pretpostaviti.
Ono što će ovde videti i doživeti neće ih ostaviti ravnodušnim. Na jugu Srbije mušičarenje je kompletna avantura.
Samo dođite, javite se i ne treba ništa za uzvrat. U pravom mušičarskom avanturizmu ne postoje usluge koje se moraju uzvratiti ili plaćati. Na opterećujte se time.
Dođite što pre i ostanite što duže! :tbumb:

 
Z

Zakula

Guest
Dobrodoshli HighLander-i,pozz od Mr.Zakule!Samo dodjite u Nish,pa da vam pokazemo shta je adrenalin!!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Momci čuli ste od svih Nišlija da ste dobrodošli, čekamo Vas! :tbumb:
 

stasa

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
36
Broj reagovanja
0
Nazalost bio sam okupiran resavanjem nekih trivijalnih tax problema tako da se nisam zahvalio Dr Lucky-ju a sada i svima vama na srdacnom pozivu.
Ja sam vas,a sada nadam se  i moj,site pregledao od pocetka do kraja, i  na osnovu onoga sto sam video,zakjucio,da smo moj prijatelj Robert i ja u odnosu na vas amateri u musicarenju.Pre bi se moglo reci da smo pecarosi na "brzi pec".  Ne znaci da mi nemamo neka znanja o musicarenju, a pre svega o fly fishing
alatu(stapovi, cekrci,musice,najloni).Nas hobi je sakupljanje starih fly fishing alata.Nabavljamo ih na aukcijama u  celoj GB.Nadam se da ce mo moci da razgovaramo i o ovome.Mi smo planiral put za 6 juli i 7 jula bili bi u Nisu.Namane treba nikakav poseban komfor i paznja, dajte samo da idemo na Jermu, Visocicu, Temsku i Beli Timok.U redu je da vi ne traziti protivusluge ali se u goste ne dolazi praznih ruku.Poziv prihvatamo samo pod uslovom da Dr Lucky prihvati present:" A Hardy 2pce Split Cane"The Perfection" Fly Rod,No H14709,circa 1958 g
with rod end stop". Nesto slicno mu je obecao,kada postane milioner,cini mise Sebastijan.Nadam se da je to u redu.Pozdrav Stasa/Idalje vatreni navijac Foresta, bez obzira na ligu/.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pozdrav druže stasa,
krenimo redom....
Što se tiče činjenice da nisi odmah odgovorio jaoooo mnogo si me uvredio  :lol: Zezam se naravno, samo opušteno druže. Ovo je naravno i tvoj sajt i meni je veoma drago što ga i sam privhataš kao takvog. E sad važna informacija...šinjenica jeste da na sajtu postoji i veoma je aktvino par hard core mušičara, stručnjaka i činjenica je da zaista znaju mnogo (mogo bi i sebe da stavim u ovu grupu, ali nešto jutros nisam raspoložen za hvalisanje :doh:). Novi a i stari članovi imaju neku kočnicu zbog toga i nikako da se opuste i da normalno bre krenu u diskusije, OPUSTITE se bre ljudi. Niko ovde vam neće reći ti si početnik i zato manje vrediš od mene. Niko se naučen nije rodio i svako normalan teži ka novom znanju. Gadan smo hobi izabrali, moramo konstantno da ga unapređujemo što se znanja tiče....uh al sam se rastupio a samo sam želeo da kažem da se slobodno opustite, učestvujete u razgoovrima, ako se ne slažete sa nečijim mišljenjem slobodno kritikujte mišljenje i činjenice a ne individu i jednom rečju LAGANO!
Što se tiče Vašeg hobija mogu samo da izjavim da sam raspamećen! Ali RASPAMENEĆE. Meni lično itekako pale antikviteti, nekada sam se palio da studiram arheologiju...a vi ste spojili sa mušičarenjem antikvitete. No comment, ludilo. Na meni je da te nekako napalim da o tome pišeš na sajtu, mogu da molim da kukam....šta hoćeš. Naravno ako obaveze dozvole samo udri.....a verujem da bi svakom mušičaru to bilo zanimljivo!
I sada dolazimo do najzanimljivijeg dela. Podmićivanje webmastera  :D, zezam se malo.
Ajde da krenem opet od početka....pre godimu ipo dana rešio sam do otvorim web sajt posvećen mušičarenju i to samo mušičarenjui to naravno community web sajt gde bi se skupljalji mušičari, razmenjivali iskustva, učili jedni od drugih, zezali i naravno družili. I otvorio sam prvi mušičarski web community u Srbiji. Lova me nije  zanimala već samo gore navedene činjenice. Dugo sam se pitao da li sam u svojoj nameri uspeo. Bilo je teških trenutaka na sajtu, ali smo ih svi zajedno pregrmeli. Ako sam imao i trunku sumnje da li sam uspeo u svojoj želji u ovih zadnjih desetak dana ona je nestala. Sajt je krenuo da se puni opasnim temama, mada one nikad nisu bile problem, ali su počeli članovi da se organizuju međusobno. Druženje, dogovori o zajedničkim ribolovima i meni je srce puno. Ne zajebavam se...ja možda isuviše otvoreno pišem po sajtu i to verovatno nije pametno,ali takav sam čovek. Zato dragi stasa smatram da poklon zaista nije potreban. Ako je to uslov da dođete onda OK, nisam ni ja blesav da odbijem takvo ludilo od štapa :smoke:. Ponavljam nema potreba za poklonom i uopšte ne treba da se opterećujete oko toga, ako je namera poklona da bude meni uspomena sa uživanjem ću ga prihvatiti, ali nemojte zaista da se opterećijete oko toga. Samo vi dođite i pokupićete uspomene za ceo život. Garantujem Vam da će te i sledeće godine doći samo što će tada i dr. Lucky da Vam se u ribolovačke avanture pridruži.Nadam se da sam bio jasan.
Meni će biti ITEKAKO drago da Vas u Nišu ugopstimo, cela ekipa je sprema za Vas i za Blagoja Škota. Samo se najavite io sve će biti organizovano i to samo zato što to volimo. Mi smo gostoljubivi, lova nam nije bitna, druženje zezanje i ribolov JESTE.
Meni je samo krivo što JA neću moći sa Vama u ribolov, da ne budem babasera, ponoviću još jednom, navukao sam neku neurološku bolest koja mi je prejebala mišiće, ide na bolje ali pitanje je da li ću biti sposoban za riblov za mesec dana. Ali za zezanje po Nišu sam spreman i garantujem Vam, svima koji dođete u Niš, vrhunski provod....kako za ribolov tako i ostalo!
Do čitanja
dr. Lucky
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako bilo ko dože u Niš i pridruži nam se, lepo će se provesti i vratiti se kao bolji mušičar. Ovde su mušičarske akcije najbolje organizovane i lako je naći društvo odličnih mušičara.
Dođite, momci i nemojte da pominjete nepotrebne poklone. Ako imate običaj da poklanjate, uradite to bez najave. Može se desiti da neko počne nestrpljivo da vas očekuje zbog vrednih darova koje nosite. :drool: Predlažem da evenualni pokloni budu tajna, kako ne bismo pokvarili osnovnu nit koja nas vezuje, želju za dobrim mušičarenjem.
A sad, podsećanje i samog webmastera da je ovde naslov "Klendžijske reke Srbije", gde treba da opisujemo njih. Dobro bi bilo da se otvori nova tema za ovu britansko-srpsku ekspediciju, pod odgovarajućim naslovom, u rubrici "Okupljanja i akcije".
Možda će baš naši gosti, tek kada se vrate za svoj radni sto, popunjavati ove redove svojim iskustvima.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Čim Stasa i Bogdan budu videli naše odgovore u ovoj temi ja sečem i otvaram novu temu o ovoj ekspediciji, a ovaj moj post brisem! Ne želim da to uradim sada i odmah jer možda se još uvek ne snalaze na forumu pa da ne bude da je brisano i slične akcije. Zato malo strpljenja o Mixu! :whistle:
 
Vrh Dno