Bucov 2010

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Šone je napisao(la):
...lupio peder par puta na jedno 35 m od obale taman da mu nemogu ništa ...

Pa kakav si ti to bre mušičar ako nemožeš da baciš pišljivih 35-40 m šnjure  :D
Drugi puta baci 2x po 20m pa će da ga dofatiš !!!
:doh: izvini Šone nisam mogao da odolim)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Šone lepo ti pravu spey motku i fiju fiju...ja znam da bi za takve bucove obavezno to nabavio i navežbo se
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pretpostavljam Seb da ću doći i u tu fazu još malo ,ne sumnjam uopšte ..  :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja sam sve više i više bliži tome. Još se ne zalećem u neku kupovinu jer još kalkulišem oko odabira jer mi financije neodobravaju ali bolje da je tako jer ne mogu da se zalećem prerano u neke odluke oko odabira. Ali što više istražujem nešto što bi leglo mojim potrebama sve mi više govori o pravmo Spey štapu ali tu negde oko 12-13'. Kako god, još se kalkuliše. Čini mi se da nekada preterujem oko toga da tražim nešto univerzalno...polako sam počeo menjati tu mislenost na šta me navodi iskustva sa vode.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Nema univerzalnosti u mušičarenju to sam i ja utvrdio ,svaka voda ,svaka riba ,svaka muva ili strimer traže odgovarajući štap ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Neko vreme sam pokušavao sam sebe uveriti da se da imati skoro univerzalnu opremu i da se ali....mnogo ugodnije i efikasnije je kada je oprema baš odabrana za takvu i takvu potrebu. E kada sam sam sebi to priznao  :D iako sam i pre bio toga svestan posledično su mi se i neki drugi pogledi proširili. Učimo se...važno da je tu progres a ne stagnacija kao da bi sve znali.

A što se tiče Bucova u 2010 ja mogu reći da sam ga bar malo probao ganjati na "mom" jezeru ali nije bilo ništa od toga...a i da je bilo to bi bilo čudo na toj vodi i svim ostalim uverima. Neka ga, tek je došao ovde i vidim primio se dobro, preživio jednu celu zimu i ponaša se kao da je kod kuće  ;)
 

raka HARDY

Junior member
Učlanjen(a)
17.02.2010.
Poruke
67
Broj reagovanja
0
Ja ga lovim, kao što sam i pominjao ranije, na #5  9' , ali manjim muvama. Nemam iskustva sa strimerima toliko, mada sam ga ranijih godina znao dobiti u zimovniku na dosta otežanog strimera blizu dna.

Što se sezone 2010 tiče, lovio sam ga lepo ali sitni  :'(
Ova godina je kod mene bila loša zakrupne bucove. Taman kada sam ga trebao početi loviti, počele su poplave  :'(
 
Vrh Dno