Bucov 2023

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
643
Broj reagovanja
1.328
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
na gurglera koso nizvodno jer je jako brza voda... u sporijoj vodi može i poprijeko toka...vodi se kračim potezima da lagano bučne pri početku povlaćenja.. cca dva put na metar provlačenja

na streamera poprijeko vode uzvodno, cca pod 45 stupnjeva
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Prilicno dug predvez. Nisam to ocekivao. Koji stap/klasu koristis?
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
bitan je i predvez..
3,5-4 metara konus 0,55-0,30 + 1-1,5m 0,25mm tipett
Je l ima nesto slicno na trzistu da odgovara tom leaderu?
Meni nekada i parce skracenog standardnog 2.75m leadera radi posao na mutnijim vodama. Dok tamno obojeni polyleaderi su znatno losiji..barem iz mog iskustva.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.405
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Airflo ima clear polilidere od 3m i to floating, hoover i intermedia. Teži lideri, naravno, nisu clear
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Mlinka kolega i ja volim iz parčića da napravim predvez. Jednostavno mi je plasiranje mušice mnogo bolje
nego sa kupljenim predvezima koji se nude kod mene i oštri su pa skloni " federisanju ".
Jedino mi se sviđa " Airflo 7X " i mekan je kao pravljeni.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
643
Broj reagovanja
1.328
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
klasa 5, sage lounch se raspada koliko je več riba polovio, a nije ga šteta po pijesku i kamenju povlačiti.. a za bucova je taman, nosi težu žnoru klase 5, ERN je 5,94... skoro isto ko cts affinity mx

predvez je jako rijetko ispod 4 m (vjetar u prsa ili teške muhe u mraku) skoro standard 5 m, predvez se može napraviti sa cca 1,5 m 0,55 mm za butt, pa dio konusa bilo kojeg, ja obično uzmem koji je već potrošen na dry fly pa skratim tanji dio do nekih 0,25-0,28mm, pa tipett, to koristim godinama i fukcionira jako dobro, što tanji konus i tipet to bolje ali i teže za izravnat u zabacu, a ako se neda izravnat onda bolje ne bacat... tipet ispod 0,22 nikad

postoji trik s jako laganim streamerima ili tubama sa udicama vel 12-14... koji se nekako daju ispraviti na tankim i dugim predvezima...u jesen skoro obavezno treba kad se ganja isto jato u više navrata... tad trebaju streameri od 3-4 cm sa dvadestak dlaka i što manjom udicom


ili ima dugih predveza za morske pastrve, ja sam nedavno dobio zpey, mislim da je 3,8 m 0,55-0,30mm, i taj je najbolji koji sam do sad probao... ima tiemco heavy butt, taj je isto dobar

bitno da je butt oko 40 posto, pa konus 30tak posto, pa tipet, koji je minimum minimuma 0,22mm, ali i on puca na grizu ako se zaveže čvor u mahanju, što nije rijetko sa tako dugom predvezom i kad je ruka umorna posle nekoliko sati mahanja iz vode sa 15-20 m žnore

za polyleader nisam siguran a nisam ni probao, moguće da plaši ribu
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
643
Broj reagovanja
1.328
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
ponekad se bucov ne javlja danima... potrebno je pretražiti mnogo mjesta i imati vremena biti u pravo vreme na vodi... ponekad su fazi pripravnosti, ali ih naoko nema, tad se zna uloviti i bez da se javio raubom... pogotovo kad prođe i mjesec dana od zadnjeg rauba jer je zahladilo, a kad naiđete na jato takvih... svaki prolaz streamera je raub... ne smeta im što je hladno i što streamer ide tri metra iznad njih... ali im smeta svaki predugi zabac i neispravljeni predvez... valovi na vodi od hodanja, čak i valovi nastali od zabacivanja kad smo dublje u vodi... obavezno s dugom pauzom posle svake ulovljene ribe i posle svakog dobrog ribolova...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Hvala na odogovorima! Vredi ih testirtati.
Bolje ici na delikatniju prezentaciju jer kad je oprezan i ne trpi previse akcije po vodi, zna da isfrustrira dobro..
 
Vrh Dno