Buzzer

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Sillwater-ovci voleo bi da cujem vasa iskustva sa ovim imitacijama. Malo sam se vise informisao o njima i nemam ih u kutiji, tj lazem imam od juce ova dva. Misjlenja sam barem po citanju da je ovo itekako lovna imitacija na jezerima. E ako ih je neko zloupotrebljavao i na rekama ili dr. neka bude drug pa napise malo vise o njima

 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    60,8 KB · Pregleda: 345
  • 1.jpg
    1.jpg
    29,5 KB · Pregleda: 328

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nisam ih forsirao ali lovio jesam i na reci i na jezeru... jezero: bodorke i crvenperke; reke: pajkice i par otkačenih skobalja  :blush:

imitacija jelovna i sta vise reci...samo i nju naravno treba bacati u pravo vreme.
 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Identicnu imitaciju crne trzalice koristio sam i koristim, kad se aprila nadjem na par najnizvodnijih virova Stare Visocice. Jednom prilikom sam tamo, dok je Temstica bila besna i rusila sve pred sobom, upecao pastrmku koja je ispovracala verovatno hiljade crno sedefastih lutaka. Tog dana sam verovatno zakasnio ili ih je sakupjala negde dublje pa nisam primetio vise ni jednu aktivnu. Kad sam se sutra vratio sa imitacijom identicnom onoj sa prve Djoletove fotografije samo sa sedefastim umesto zicanim rebrima, svaka koja se pridigla do povrsine je upecana uvodjenjem ovakve trzalice u vidno polje. Taktika je ista kao lov nimfom s' tim sto ova lutka ne tone mnogo ali ipak dovoljno da je bolje gledati kraj predveza nego zonu gde se ona krece. Takodje na mirnim i dubokim vodama moze se njome loviti kao najdaljom u nisu od tri musice sa dugim predvezom. Uslov za to je da na vodi postoji populacija dvokrilaca i da je njihovo rojenje u toku. Ovo zadnje nisam imao prilike da probam ali sam sretao cesto kod citanja o pecanju na jezerima i rezervoarima. Tamo su imitacije lutaka dvokrilaca standardan mamac. Osim na salmonidnim vodama one bi mogle biti veoma dobre na mirnijim tokovima Nisave. Klen bi trebalo da dobro reaguje na njih , jedna od musica kojim sam ga najbolje lovio upravo nesto slicno tome, fazanov rep, crne perla i malo nozica na izduzenoj udici. Andrija je imao citavu seriju musica sa perlama koje su nedvosmisleno bile imitacije lutaka dvokrilaca.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Odlicna tema Djole! :)
Ovde je mojih par komada koji su mi ostali od ove godine.Osim crne, vrlo dobro prolaze i druge boje( `Jedina moja` spada u ovu grupu imitacija). Veoma, veoma cesto ih koristim i na rekama sa brzim tokom.
 

Prilozi

  • DSC04617.JPG
    DSC04617.JPG
    87,9 KB · Pregleda: 346
  • DSC04619.JPG
    DSC04619.JPG
    37,8 KB · Pregleda: 310
  • DSC04621.JPG
    DSC04621.JPG
    83,2 KB · Pregleda: 320
  • DSC04623.JPG
    DSC04623.JPG
    71 KB · Pregleda: 295

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Od 2010. godine sam poceo da koristim sve vise i vise ovakve imitacije. 2012. godine sam bas dosta forsirao crvene i crne radjene od biotsa a posle jos vise od paunovog guljenog pera. Sada su u jednoj kutijici sa nimfama 50% musica sve sami Buzzer-i. Neke su otezane a neke ne tako da pokrivam sve potrebe na vodi. Najvise ih koristim na mirnim i sporim vodama ali imao sam i dobrih uspeha na brzim tokovima koristeci otezane imitacija. Na te sicusne mrsave musice je palo vec mnogo krupnih pastrmki od 50 do 70cm. Sto vise dodati...ako niste vec do sada onda malo pretrazite internet kako efikasno loviti  na ove imitacije i verujem da ce i vase kutije biti pune ovih musica  :)
Ono sto je posebno fino je to da su ovakve imitacije jako jednostavne za praviti, veoma jednostavne i na kraju svega izuzetni efikasne.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nespetro je napisao(la):
Buzeri su zakon kao viseci na 40-50 cm od suve  ;)
To mi je poznato ali posto kod mene ne smes imati vise od jedne musice na sistemu koristim indikator pastu kao marker ili kao bas indikator. Kada je voda bistra ko' rakija to mi onda i ne treba jer tada lovim na vidjeno.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Do ruke mi dodjose neke saranske udice jarko crvene boje, jos imaju i dve male kontrakuke na telu  :D al reko aj da ih probam za buzzere. Samo sam malo dodao osnovnog konca oko glave i to je to. Nema jednostavnije izrade  :D

 

Prilozi

  • CIMG2253.JPG
    CIMG2253.JPG
    61,2 KB · Pregleda: 248

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ovo je vise polu suva imitacija, telo je premaleno za udicu... cdc je tu samo da se vidi.....

probam pa javim kakva je

IMGP5834_001.jpg


IMGP5835_001.jpg
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Evo jedan pokusaj ove musice. Iskreno nisam gledao koji se materijali koriste,ali valjda nije lose za prvu...
IMG_6397.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
sad pravac bare i cepaj karase i bodorkice
 
Vrh Dno