Carp Destroyer

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Ova nimfa je uspela da prevari pet sarana u ovoj sezoni. Svi izmedju 40 i 45 cm. Na slici konkretno je jedan od 42.

 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Kakav je teren? I ja sam ih vidjao ove godine vise nego ranije,baraj je u pitanju i motaju se oko trave. Nema sanse da provucem muvu a da ih ne poplasim. Karaš isto. Ignorise sve. Bacao sam slicnu muvu,samo je paun umesto ovog zelenog dabinga.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Gledajući emisiju musicarenje šarana ja sam se oduševio koliko je to dobro izgledalo, vrh je imati na mušičarskom štapu tako borbenu ribu koja radi ceo dan, svaka čast.
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
        Teren je potpuno cist, meandar manje reke, vrlo plitak ca. 40 cm. Udju u paru unutra i motaju se neko vreme a onda isceznu. U toj reci, sam na samom ulazu u meandar ove godine takodje na slicnu nimfu klepio jednog od 50 cm.
        A propo sarana na musicarskom stapu, meni licno je neprevazidjen uzitak dril sarana, bilo koje velicine, na laganom priboru -  #3, #4 ili bambusu.
        Dubbing je inace, u kragni, uv - jarko sija na suncu dok  propada, izgleda da ih to intrigira.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Kako lovis sarane?

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
        Gotovo sve on sight. Vidim ih kako plivaju pri dnu i cekam dok kruze da se nameste kako mi je najzgodnije da ih zaskocim. Dok riljaju po mulju, gledam da plasiram nimfu sto blize ustima. Mora iz prve da legne kako treba, negde izmedju ociju i skrga. Ako padne ispred njih ili ih kvrcne ili ako nimfa padne malo dalje pa pokusam da je dovucem okrenu se i... so long sucker! Kad uspem dobro da zabacim, nema sanse da ne zagrizu, odmah napadaju nimfu bez razmisljanja. Ja to tumacim ovako: cuju kako nesto pljusne jako blizu, a zatim  posto je voda plitka, rec je o sekundi max. dve, primete da im je nesto eventualno jestivo nadomak glave i usisaju nimfu, that's it. Ovako sam ih najcesce dobijao.
      Ukoliko plivaju tik ispod povrsine, "cruising", tu treba da se dobro oznojis da ih maznes. Nimfa ne dolazi u obzir, propada do dna i oni je ne prate ali suva nekad upali samo treba imati srece i ubosti u kutiji pravu muvu i pravu velicinu iz prve jer kod njih nema veze hatch (sarani se per se mahom hrane na dnu), koliko sam primetio, vec iskljucivo trenutan apetit i atraktivnost zalogaja. Ukoliko zabacim manju muvu prvo sto je napadne su male ribice i... a sad adioooo. Ukoliko zabacim neku koja ih smesta animira i krenu prema njoj desavaju se dve varijante: ili odmah progutaju ili guraju ustima i cekiraju o cemu se radi ali ne zagrizu. Ako je ovo drugo - see you next time i mozes da im bacas sta hoces vise uopste ne reaguju, samo se udalje. Kraj.
      Eto jedne male elaboracije na temu "musicom protiv sarana" i kako sam ja to doziveo.
           
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Ja sam ove godine isto imao pokusaj lova sarana na videno isto nimfom ali nazalost nije se dobro zakacio ali nakon kontre sekunda dvije i otkvaci se odprilike oko 5kg ali i ta sekunda stap klase 4/5 se savinuo do plute  :D

Bas kako je gore opisano na videno i nimfa mu mora ici u vidno polje ali ne brzo da propada i onda ju samo usisa.
Ako je bio promasaj ili ako su se poplasili odlaze ali i kad se vrate na isto mjesto nista od lova cim padne nimfa u vodu lagano se okrenu i odlaze
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Voda gde ja lovim se providi na max 1m... tako da po nekad vidim rep dok mubje glava na dole...tailing. pokusavao sam, al detekcija na nevidjeno u sporoj vodi je nemoguca skoro. Bacao sam.ribama po 60-70cm...ima.bas lepih

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Jedan iz Klanca sa Gradca
9db20a5d5bcc52660c9b3d2a443df715.jpg


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Auuu čoveče. Svaka čast. Ovo je cenim 12-15kg. Na koji pribor si ovo izvadio, koja težina štapa i veličina tipeta?
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Greys streamflex #3 10'
Predvez 0.12

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Au, kvota na šarana 1,10 na tebe 15,00 i uspeo si da ga izvučeš, svaka čast još jednom prava majstorija sa tom opremom. Koliko je imao kg?
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Milane Milane, sram te bilo  :hammer:
 
Vrh Dno