Ćaskanje

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Ako ne poznaješ pečurke 100% zaobidji ih u širokom luku, sve su one jestive ali neke samo jednom :D

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Lep je to hobi, naucis da razlikujes par vrsta gljiva i imas extra zabavu... Setnja po sumi gde ti padne na pamet a posle zdrav i ukusan obrok.
Ima fora sto Dzolix kaze sa bojom na preseku a Denmil je verovatno u pravu. I ja sam ne netu dosao da podatka da su vrganji sa crvenim ili narandzastim cevcicama nejestivi...
U svakom slucaju lepo iskustvo i dobro proveden dan...
Otkrio sam i jednu reku za koju nisam znao da postoji tj mislio sam da je gornji tok Ribnice :doh: dok nisam proucio na Googl maps-u teren zbog nekih nelogicnosti koje sam primetio... a ono reka za sebe koja se ullva u Ibar 30km iznad kraljeva...
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
ovo je  verovatno reka sa stolova koja se uliva iznad brezanske, u selu zamcanje preko puta je maglic a prepuna krkusa, leti cesto presusi
 

Prilozi

  • кркуша, река 30.png
    кркуша, река 30.png
    347,7 KB · Pregleda: 153

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Znao sam da ces da se javis...  :)
Brezanska reka je u pitanju...
Jel si pecao na njoj Rade?
Ja planiram da je obidjem u donjem toku iznad uliva u Ibar.
Inace reka tece kroz totalnu divljinu ni put nena
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
милане, река коју сам ти ја представио сликом је  магличка-маглашица река/назив из 1894. и извире на западној страни столова,  на истој г. ширини где се са столова слива у рибницу река мељаница у којој такође има пастрмки, поточних а сад код базена и  калифорнијских/, око 26 км је  од кв а следећа озбиљнија коју си вероватно уочио-био на њој-  је брезанска. брезанска река је пуна змија, извире поред садашњег новог пута на гочу, преко пута селишта, пецао сам ту безброј/претерујем/ пута раније а обавезно је у задње време посећујем, нпр. са р. мистопољцем/1-2 пута годишње/, можеш да пецаш у горњем току, изнад и 1-3 км испод  мале бране/ту у језерцету а и околини има и кленова, кркуша, говедараца, једне рибице попут  мале штукице а мало горе је и хотел добре воде, у доњи део не иди/или можеш пошто се, бар тако мислим,ниси оженио, ко је овој реци наденуо епитет змијска не знам, чуо сам то пре 10-так година али као да су мене питали/. никола из трстеника је први после мене који се усудио ту да прође, можда још риболовци  из богутовца, студенице?
и ја  из мог села један од ретких,  од малена  идем у планину, углавном берем вргање/први у бањи сам их продавао, нису знали за њих, шесдесет и неке/, лисичарке и кајмакчаре-благве. 
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
A Gvozdacka reka??
Pored svake reke ima zmija i mora da se pazi, pored ove verovatno ima vise, donji deo protice kroz kamenjar.
Taj gornji deo koji pominjes i koji posecujes je potok i tu me ne zanima pecanje,  pecao bi iskljucivo u donjem delu par km pre uliva u Ibar, i tu je pitanje kolika je voda...obicicu je, samo mi nije jasno kako sam je preskocio do sad
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
гвоздачка река је исто што и брезанска, гвоздац је брдо на гочу у брезни одакле и иде та река-извор/изградњом новог пута речно корито је затрпано камењем и готово направљена понорница/
доњи је део стрмији и пун вирова, а и рибе. змија  је 20  пута више него у обичним рекама, нпр. лопатници, али кад се погоди дан-желим ти бистро. но није то лепа река за размахивање, но данас сви имате опрему за гажење па може да се деси лепо уживање, дакле све долази према годинама, ја сам моје ту окончао, само се присећам.
ниже ушћа ти је такође десна притока гокчаница, не знам сада али је раније била лепа и проходна, долазио сам аутобусом до ушћа па пешице уз ибар и до села гокчанице па наниже, на њој је и пуно воденица у доњем делу, пастрмки имало, а и кркуша.
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
Tesko u Meljanici da ima potocne pastrmke. Previse je topla ona, ima klena za kalife ne znam. Pa i u Ribnici ima vrlo malo potocare za to sto Meljanica kad se ulije zagreje Sokolju u kojoj je ima.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
jeste retka ali je ima100 posto, ipak toliko da uhvatis komad dva u naaajboljem slucaju.narocito oko stare valjalice. tacno je da je puno toplija od ribnice/koja je hladnija  u gornjem toku-kao sokolja/. odavno nisam uhvatio pastrmku tu gde se uliva meljanica u ribnicu a ove godine izgleda da sam uhvatio  jednu kalifornijsku na nimfu, od radosti sam je brzo vratio te  i u to nisam siguran. u sokolji se moze hvatati na nimfu, ponegde i suvu ali se tu necemo proslaviti, bar je moje misljenje.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
https://www.youtube.com/watch?v=Mlr7iqVVnBk&feature=share

jel moze neko ovo da objasni  :hammer: :hammer: :hammer:
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
627
Broj reagovanja
102
Moje komšije  :D ...

Vodenica je na Kolubari, postoji preko 200god, a u stvari predstavlja neki vid akcionarskog društva jer ima više vlasnika sa različitim udelom.
Bitno je da se oni odlično razumeju, a ko je nama kriv što ne kapiramo ...  :hammer:
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ja sam se stvarno trudio da ukapiram, ali nema teoretske sanse. Ne moze im se uci u trag  :D
 
Vrh Dno