cdc&biots

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo več duže vreme koristim ova dva materijala na prvom mestu kod vezanja jednodnevki i emergera. Posebno su mi drage ove bez nogica gde sam petla koristio samo za rep. O lovnosti neču ni da pričam  :D svaki iskusniji mušičar može i pretpostaviti o kakvim je muvama reč  ;)

 

Prilozi

  • jednodnevka olive biots&cdc.jpg
    jednodnevka olive biots&cdc.jpg
    23,5 KB · Pregleda: 206
  • grey biots & cdc.jpg
    grey biots & cdc.jpg
    31,4 KB · Pregleda: 220
  • emg.jpg
    emg.jpg
    30,6 KB · Pregleda: 198
  • MIDGE.jpg
    MIDGE.jpg
    47,7 KB · Pregleda: 179

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Seb,  biots je od ćurke zar ne ? U kojim bojama ga ima? Pošto košta? Očajnički mi treba olive :( dodje mi da jurim ćurke , pa da ga farbam ali stvarno nemam vremena :doh: ima li neko iz Srbije neku informaciju o ovom ubitačnom materijalu?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
@ sebastian - kao da si povadio iz moje kutijice  :D
@ St.Igor - http://www.lakelandflytying.com/113/Quills.aspx
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Milance je napisao(la):
@ sebastian - kao da si povadio iz moje kutijice  :D

Ovo prihvaćam kao kompliment  :D ;)  :smoke:

Nego, vec sam negde pisao, od tebe i saleta sam dobio nadahnuće da koristim  cdc&biots u kombinaciji kod npr. emergera onda sam poceo da to stavljam i na ostale muve  :D toliko mi se dopalo a jos vise i ribama (#1 Lipcima). Ne secam se vise gde, ali mozada u staroj galeriji sam video jedan takav tvoj emerger i mnogo mi se dopao...onda sam nesto isprobavao i cackao i nastade moja G. H.  ;) Danas ujutro sam na nekoj ruskoj stranici pronasao jednu slicnu. To govori da cak i kada ne kopiramo jedni druge dolazimo do istih ideja i kombinacija...cdc u kombinaciji sa biotsom daje mogučnosti za vezanje jednostavnih i izuzetno lovnih musica.

St. Igor,
Ovde kod mene jedan paketic sa 3-4 kom. košta oko 3€.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Au bata Milanče koje boje imaju ove čike :drool: da se smrzneš .A oće li da pošalju u Srbiju 2-3 , 5-6 kesice  ? I koja kartica igra kod ovih Engleza? Vidim da je shiping 2 funte ali mislim da je mnogo komplikovano i za ovako dobru stvar,a?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja sam baš od njih poručio i to sve boje gde se pominju grey i olive  :D :D :D Stižu po 2 cela pera u kompletu (levo i desno!) tako da ih možeš koristiti i sa druge strane gde nije biots za eventualno neka klasična krila. Stiže za 10-tak dana običnom poštom tako da nisam platio ni carinu ni PDV, a ja koristim MASTER. Proizvođač je Hareline www.hareline.com , evo slike http://www.hareline.com/images/harelinejpegweb/TBQ.jpg  ali oni ne šalju!!!Full answer  :)
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Moram da pohvalim ove extra muve. Bravo Sebastiane! :tbumb:
CDC je extra materijal, nezamenjiv za lipljena i selektivnu pastrmku. Prosle godine na Ribniku sam doziveo da vrlo aktivna pastrmka (avgust mesec, sumrak posle kisice...) vrlo traljavo skuplja 10-ak mojih muva (parashut jednodnevki, emergera sa polipropilenom...) dok jednu ofucanu CDC krejicu koju sam skinuo sa drveta uzima kao luda. Biots sam slabo koristio, vise volim dubbing ili badrljicu (quill) ako hocu cvrsto telo. Jedna od mojih omiljenih muva je Red Quill Parashut, ali je isto tako efektivna i u emerger verziji sa CDC-om. Samo pri motanju badrljice treba prethodno naneti superlepak na udicu jer je u protivnom rok upotrebe takvih muva veoma ogranicen.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jr. Hvala za ovakve pohvale....tacno je to sto govoris o badrljici  :yeswink: Ja također koristim badrljicu ali sam biots mi je nekako nešto posebno, ne da se sviđa samo ribama nego i meni se dopada  :D

:bye:

--------------
dodajem jos ovo, malo pre sam ih navezao jer su mi se mali seđići malo proredili u kutiji. Evo samo cdc sa biotsom u stilu F-Fly.
 

Prilozi

  • dsc02457.jpg
    dsc02457.jpg
    57,9 KB · Pregleda: 215
Vrh Dno