Cdc jednodnevka sa telom od....

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Uvke za prelive gde je povrsina vode glatka (za takva mesta je i radjen) plivace sigurno... cak i siromasniji duplo pliva... na nesto slicno samo siromasnije sam na plivi lovio....
Baki realno...ako svi klimaju glavom nikad nista pametno nece biti

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
oholi je napisao(la):
Uvke za prelive gde je povrsina vode glatka (za takva mesta je i radjen) plivace sigurno... cak i siromasniji duplo pliva... na nesto slicno samo siromasnije sam na plivi lovio....
Baki realno...ako svi klimaju glavom nikad nista pametno nece biti

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
?????
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Ivke?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Svim ovim jednodnevkama jednostavno fali to što je telo od zeca  :doh:

Jednostavno, zečji dabing (kao ni slični dabinzi kao što su divlja mačka, oposum,... ) nije pogodan za telo jednodnevki iz više razloga:
Osnovni je što lako upija vodu i vaša imitacija začas postane podmornica.
Takođe struktura mu je gruba i čupava (za razliku od tankih nežnih i glatkih tela jednodnevki.
A i dramatično menja boju (potamni) kada se pokvasi. Većina izlazećih jednodnevki ima svetlo telo...

Dabinzi od poddlake životinja koje deo života provode u vodi (vidra, bizamski pacov, dabar) su bolji od zeca tako da je i telo čuvenog adams-a u originalnoj recepturi sasvim smišljeno napravljeno od bizamca.

Naravno da nije problem navezati estetski korektnu muvu sa telom od zečjeg dabinga (ova tvoja "spent" je extra) ali diskusija je otišla u pogrešnom pravcu, dokazujući da može telo jednodnevke da bude od zeca. Može, ali je to jedan od sigurno najlošijih materijala koji se u tu svrhu može upotrebiti...
 
  • Like
Reagovanja: TMc

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Napokon neko pametan da se javi.... Milance hvala. Cak iako se ne slazemo bar neko ko nije papagaj da se javi. ;)
Upija vodu istina je... samo je ovde koriscena fina zecija poddlaka. Iskreno ja sa ovakvim mivama nisam imao problema. Istini za volju uglavnom sam od veverice koristio dlaku, ali i ona u teoriji upija vodu jer nije vodena zivotonja. Fora je bila da navezem telo sa sto manje dlake. vec duze vreme vezujem uglavnom od antrona.... mada se povremeno vratim veverici....


Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Kao što rekoh, neko nauči za 2-3 sezone a neko nikada. Samo ne znam zašto ti je problem da nešto prihvatiš od nekoga mlađeg po mušičarskom stažu od tebe?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Baki....naucio si  za 2-3god??? Ne znam samo ko ti je to rekao... Od tebe mogu mozda oko plovkarenja da ucim... nije mi problem da prihvatim kritiku...pogotovu kad je obrazlozi neko kao sto je mita uradio... sad ni sa njim.se ne slazem. Al znam da on zna vise od mene.
Ti imas fragment mog znanja samo. I sto pre to skapiras bice ti lakse.
Na konto mitine price iznad.
Kudeljara muva se pravi kao jednodnevka.... kudelja menja boju,i upija vodu.... isto kao i taj zec. Pa opet dosta  se njih kune u nju i odlicno lovi na nju. Cak je rade i kao spent varijantu, plivajucu nimfu....a to su siromasne muve.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
I jbt Oholi a sta sam ja pisao gore u pomenutoj temi. Da moze al to nije to. Zato sam I upotrebio kurton Da objasnim.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Vidiš Oholi kako ti je Mita uzor?  To je tvoj problem. Njega treba da pobediš, ne mene.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Postavio si neke znakove pitanja al zafalilo je pitanje. Pa mi taj deo nije jasan

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 
Vrh Dno