CRKVENI RIT

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ma ima bre i da poribim ako treba kad budeš dolazio :yeswink:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Djole, i ja zamaram štuke veoma brzo i grabim ih već posle par sekundi od napada muve, makar bile i 50 cm. To radim da bih je maznuo dok je još zbunjena i dok nije uletela u podvodnu travu. Taj varaličar je izgleda iskusan sa štukama. Tu ribu nije mudro dugo zamarati, jer je sklona guranju u travuljinu i granje.
Nema ništa gore od zamaranja štuke od 1.5 kg, koja je pokupila dodatnih 8 kg trave. :doh:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Iskusan da ali sa trpanjem u kesu pa u u torbicu. Meni to bilo smesno. Sama supersonicna brzina. To je trebalo snimati.  :D Ili je zeleo vrucu da je servira na tiganj ili da je prebaci u sopstveni ribnjak  :D
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Gledam slike ovih ritova kod mene i ne mogu da verujem koliko su lokalni vlastodršci ekonomski nepismeni i neekspeditivni!Pa ovo je raj za štuku i šarana!Ovde su pre nedelju dana ogrebali šarana od 38kg :eek:Pre tri godine su istrebili štuku,u pravom smislu te reči.Koliko je suluda situacija oko vlasničkog udela na ovim ritovima govori i podatak da na jednom od njih crkva polaže pravo na vodu metar ispod površine a hidroelektrana odatle pa do dna :hammer:Neverovatno!Tereni za mušičarenje su idealni,voda ne prelazi 1.5 metara,trska je posvuda,ma idila.Ovde niko to ne može da iskoristi ali se zato ide u Rumuniju na Sarulešti koji je malo dete za ovo!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas sam probao štuku na Crkvenom ritu i zažalio!Voda premala,kaže mi čovek da dva krivolovca ispuštaju vodu preko kanala jer im je mnogo lakše da vide ribu u maloj vodi.Nikakvo dešavanje,štuki ni traga.Jedino sam uslikao hohštaplera koji baca mrežu a ujedno i seca.Slikao sam ga baš u trenutku kad je izvalio rame iz ležišta koliko je secao!Inače taj tipus je pre nekih mesec dana secnuo šarana od blizu 40kg.,a onda se slikao sa ribom!
 

Prilozi

  • dzungla.jpg
    dzungla.jpg
    146,4 KB · Pregleda: 370
  • hohstapler.jpg
    hohstapler.jpg
    184,7 KB · Pregleda: 405

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Da si pripucao iz tog zbunja na njega, nema sanse da bi te uhvatili  :whistle:
Mogao si makar camac da mu izbusis  :)
Salim se naravno, mada bi mu motka preko ledja lepo legla
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Sledeći put ponesi nekoliko petardi pa ih baci bilizu obale, neka se misli bar dali na njega neko puca  :mad:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Taj džiber je u šemi sa nekim likom koji je glavni u Kladovu za distribuciju ribe,a ovaj je pak u šemi sa nekim lokalnim glavonjom koji im pruža zaštitu.Na ovaj rit su proletos,kad je počeo mrest šarana,svakodnevno dolazile patrole pogranične policije koje su sklanjale sportske ribolovce sa vode sa nekim kreteskim izgovorom kako je tu zabranjeno pecanje.Ja sam nakon toga nekoliko puta obišao bez štapa,i uverio se da pogranična policija ostaje gluva,slepa i nema za ovog hohštaplera,tako da sigurno imaju koristi i naši čuvari reda.Čim je prošao mrest šarana,opet su dozvolili ribolov.Ma bruka!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Svi moji strahovi vezani za ovu vodu su se ostvarili!Ekipa lokalnih bandita koja godinama operiše na ovoj vodi,konačno je pronašla savršenu taktiku za svoje prljave rabote!Provalili su kako da uklone barijeru koja je povezivala ovu veliku vodu sa sistemom kanala i ostalim ritovima,pa voda otiče i jezero se velikom brzinom prazni!Danas sam posetio ovaj rit u nadi da ću naleteti na raspoložene babuške i šarane,ali sam se vrlo brzo razočarao izgledom stajaćice!To je sada najobičnija kaljuga dubine 20cm,u kojoj izgleda nema živih stvorova!Očigledno se poslednjih mesevi ovde postojano "radilo" da bi se istrebio svaki živi stvor!Ovde sam prošle godine zakačio alu od štuke,lovio krupne babe i gledao mrest šarana,od kojih su neki težili i preko 20kg.Na početku topika se mogu videti fotografije jezera od pre dve godine.Tuga!!!
 

Prilozi

  • tuga11.jpg
    tuga11.jpg
    185,2 KB · Pregleda: 331
  • tuga2.jpg
    tuga2.jpg
    297,3 KB · Pregleda: 324

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:(

živa tragedija jedne vode....a još veča tragedija da takvi likovi rade šta im volja, a još veča tragedija od toga je da neki ljudi na funkciji očito to tolerišu....vrlo perpektivno društvance!!!  :nowink: :doh:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kad se samo setim da su me prošle godine oterali odatle pogranični policajci sa nekom ludom pričom kako je tu baš od tog dana zabranjeno pecanje.Ja ne budem lenj,dođem i sledeći dan,vidim tip koji ordinira sa mrežama baca bez problema,ovi panduri ponovo prođoše ali ih je valjda bilo sramota da me ponovo oteraju kad sam već bio svedok očiglednog krivolova koji se odvija na njihove oči!Ili nisu smeli da izađu,jer bi i budala provalila da su u šemi sa ribokradicama!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Kad god ih vidiš ti ih uslikaj pa slike pošalji ministarstvima, medijima.... Neko mora, kad tad, da reaguje.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
e zbog ovakvih situacija gegula ne kupuje dozvolu niti ce u buducnosti da je kupi....... inace voda izgleda lepo i stvarno je tuga sta smo mi sve spremni da uradimo ne misleci na posledice :'( :'( :'(
 
Vrh Dno