Crna Gora, raj za mušičare

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ova država ima mnogo atraktivnih voda na  malom prostoru. Moćne planinske reke odvojene su jedna od druge samo par desetina kilometara. Često ih odvaja samo jedna planina. Lim, Tara, Piva, Ćehotina, Morača, Zeta, Cijevna, Mrtvica... ne zna se koja je najlepša, a sve se mogu obići za jedan dan. Jadranski i Crnomorski sliv, kao da se dodiruju, pa se prepodne može loviti mladica, potočna pastrmka i lipljen, a već popodne, posle samo sat vožnje, glavatica i strun (zubatak).
173773.jpg
kolasin10.jpg
tara1_v.jpg

food.jpg
kanjon%20tare.jpg
1354735132_187021dafd.jpg
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Vidim da cu ovog leta ostaviti more,nego stap u ruke pa pravac u Crnu Goru na 10-tak dana da se posteno opustim ..
Svaka cast za slike Mixe  :drool: :drool: :drool: :drool: :drool:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
sale je napisao(la):
samo im ribe fali  pa da bude sve idealno :doh:
Ribe se lako namnože, čim dođe mudri gazda, ali ovakve ljepotice od rijeka nema svuda.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
sale je napisao(la):
samo im ribe fali  pa da bude sve idealno :doh:

ribe ima ne boj se za nju ne mozemo joj mi doakat tako lako

mix ako dodjes za pg obavezno se javi da opalimo za cijevnu kljuca od ribe ove godine i to na svega 10 km od grada a tereni su ludilo pravi raj
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mmmm, Cijevna - tu ima glavatice!
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
asader je napisao(la):
sale je napisao(la):
samo im ribe fali  pa da bude sve idealno :doh:

ribe ima ne boj se za nju ne mozemo joj mi doakat tako lako

mix ako dodjes za pg obavezno se javi da opalimo za cijevnu kljuca od ribe ove godine i to na svega 10 km od grada a tereni su ludilo pravi raj
idem svake godine tamo da pecam , i nema ribe sve pobise , jedino su tamo gori od nas
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
to sam i ja mislio na zeti dok je nisam upoznao, riba je preplasena i samo je na odredjenim mestima ima a probirljiva je strasno
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
ma znam  to , upravo o tome i pricam
i na Moraci ima ribe ,u kanjonu  lipljani ,pastrmke,strunovi , moze da se ulovi  ali to nije nista koliko bi trebalo da ima  ,
inace u Crnoj Gori su reke najlepse , ali je isto tako ribolov strujom, podvodnim puskama i dinamitom najrasprostranjeniji a evo i razloga

" ako mi slucajno predsednik rib.udruzenja nije rod ,i nacelnik policije nije rod, onda mi je predsednik opstine sigurno neki rodjak"  pa kako rodjaka da kaznis za "ribolov"
mada je kod njih na snazi zakon o koncesiji pa ce se mozda nesto i promeniti na bolje
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
p5060222bo1.jpg


p5070229gi9.jpg


p5070231rm9.jpg


par slika zete na kojoj pecam ovih dana.

reka izuzetnog potencijala koju niko ne cuva a svi unistavaju, bas su sinoc bacili dinamit i to u sred naselja.
karakteristicna je po dugackim(cak i po par km) virovima dubina od 5 do 10ak m.
meandrira kroz bijelopavlicku ravnicu i tok joj nije nigde uredjen vec vrbe od starosti i bujica padaju u vodu i tu prave zaklon ribama.
najbrojniji je klen, krkusa koju ovde zovu mrena i koja dostize zavidne velicine, tu je i svima omiljena glavatica, mekousna pastrmka koja je skoro istrebljena, ogromni skobalji, jegulje, poneki krap i koja kubla se retko odluci da dodje ovoliko uzvodno.

pastrmka se najvise se lovi na leptire, brcake(mala riba izmedju klena i beovice), kavijar pa tek onda na voiblere.
musicari su retke zverke i obicno ih ljudi podsmesljivo gledaju-ovo sam i na sebi osetio.
 
Vrh Dno