Crno jezero

blackbelt

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2011.
Poruke
118
Broj reagovanja
0
Na tri kilometra jugozapadno od Žabljaka, sa kojim je povezano asfaltnim putem, smješteno je CRNO JEZERO, najveće i najpoznatije jezero Durmitora,drugo po površini medju planinskin jezerima Crne Gore i jedan od simbola ovog kraja.


Smješteno je ispod gorostasnog Međeda, kao čuvara i zaštitnika, i zaodjenuto je gustim četinarima, koji se zajedno sa Međedom ogledaju u njegovim modro zelenim dubinama. S proljeća, kada se snijeg počne topiti, ispod njega izbije snažno vrelo ČELINA, bučno se stropoštavajući bijelim slapovima u jezero. Sastavljeno je od dvije vodene površine, tzv. Malog i Velikog jezera, odvojene uskom površinom kopna, zvanog “struga”. Nadmorska visina jezera je 1418. metara. Malo jezero je duboko 49.1 a Veliko 24.5 metara. Temperatura vode ljeti prelazi 22 stepena, tako da je u toku vrelih ljetnih mjeseci, ovo jezero pravi raj za kupače.


Uploaded with ImageShack.us
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
eeee 2 godine sam tamo bio na visinskim pripremama sa timom,optrcah jezero jedno 10x,,,prizor velicanstven i vidjao sam jos onamad riba pozamasan broj.....ne znam kako je sad verovatno je kao pise sve ovde ali destinacija ako nista bar za videti .....
 
Vrh Dno