Čuvajte se

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/501156/DRAMA-NA-DRINI-Ljubav-prema-pecanju-umalo-da-mu-dodje-glave
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
Oktobar, ledena Drina... Pa još na ostrvu :doh: Koliko sad bilo smešno toliko je ovo stvarno bilo opasno. I ja se često na Drini zaigram, ali on je baš bio neozbiljan :eek:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Ma znas kakav je Nesa, nije on bas toliko sisao vesla da ne poznaje Drinu i dolazak vode. Nego se zaigrao u porastu je imao neki udarac pa se malo precenio :D
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
E sad salu na stranu, mogao je covek da se udavi, a nije ni malo prijatno kad se nadjes u Drini..srecom izvukose ga..
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Ma jezaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Doziveo sam da me nosi Drina,dzaba sam kocio nogama kad me nosi voda do  *uda i odnese u  vir. Nagutao sam se vode na srecu  ''pitke'',da je morska crko bih. Prsluk ne zakopcan mi vezao ruke pa sam morao da pustim stap i odmrsim se. Onako bez kondicije sam  pet puta odmarao na ledjima  dok nisam  doplivao do obale. Odvratan osecaj nemoci kada stojis i kapiras da nema nazad  :-\

Bas praznik Zadusnice  :doh:. Posle nekoliko nedelja tu se udavio momak iz tog kraja od 15 god. :'(
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Zajebano..ne znam da li je sujeverje ali ja na takve praznike ne idem na pecanje..jbg
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Maricu,nemo se ljutis al jes sujeverje  ::). Praznik se ispostuje  sluzbom u crkvi, a posle na pecanje komotno, jer to nije nikakvo koristoljublje. Desava se da i monasi kada imje nekiposao hitan,poslemolitve  odrade iako je jak praznik. Svakako treba izbegavati rad na dan pranika i lepo je sto obracas pazju. Na zalost,sve manje  se postuju paznici posebno kod privatnika i rade kao bez duse,a i post  se zapostavlja sve vise. Na zalost i ja sam licno primer ''nemara''.

Ja zahvalih Bogu sto preziveh,dok jedan brka sto mi pruzio ruku da me izvuce pohvali moju hladnokrvnost (navodno nisam se uspanicio ). Ipak je volja  Bozja sto preziveh,samo neka opomena verovatno ! :doh:

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Ne znaju ljudi koliko je drina opasna pogotovo ovi iz grada ne znaju kuda idu..drina je najopasnija nasa reka ubedljivo...dobro je pa je preteko...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
gegula je napisao(la):
Ne znaju ljudi koliko je drina opasna pogotovo ovi iz grada ne znaju kuda idu..drina je najopasnija nasa reka ubedljivo...dobro je pa je preteko...

Boga mi ispade da je nasa najopasnija reka Kolubara, to i videsmo letos. Nije Nesa neiskusan na Drini plivao je taj bezbroj puta a ko od ribolovaca nije? Samo ne treba biti slep pored ociju i raditi nesto na silu, kad Drina krene-pravac obala, nema ono "e jos 2 zabacaja pa idem".
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Uh gadno iskustvo...i ja sam plivao nekoliko puta i ove godine isto i sad jos uvek kada gazim preko nekih golicljivih mesta nije to vise onako hrabro ko.nekad vec vrlo pazljivo...sad vec ozbiljno razmisljam o kupovini one palice za gazenje. Jedne zime na slSavi par momaka je lovilo mladicu i isto tako ostali na otoku...srecom vatrogasci bejahu brzi... Nem sale posebno ne na vodama ko sto.je Drina.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Na drini u matici dok stojis ladno osecas kako ti kamencici zatrpavaju patike cipele ili sta vec nosis..neverovatno je kakva je to sila od reke...a posle par dobrih kisa nosi drvlje i kamenje..svake goodine kad se vratim na drinu moram da trazim nova.mesta za pecanje..obale svake godine drugacije...
 
Vrh Dno