Da li neko praktikuje sledece...

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
U najnovijem broju "Trout & salmon" magazina jedan od autora je napisao tekst o musicarenju na malim recicama koje su kao tunel - prekrivene krosnjama drveca sa granama nisko do vode...pretpostavljam nesto kao npr Moravica kod nas...

On za takve reke koristi 8' #3/4 stap ALI...kad bas postane gusto on skida butt deo stapa i peca sa ostatkom tako sto masinicu stavi u dzep i izvuce konca koliko mu treba! Ako je bas, bas gusto on skine jos jedan deo itd...itd...kaze da zato voli visedelne stapove...na kraju moze da zavrsi sa samo pola metra stapa...kaze da uz malo vezbe to ne predstavlja nikakav problem, narocito ako takav "ostatak" stapa opteretis sa malo tezim koncem npr #5...Kaze da jedino na taj nacin moze bez suvise buke u takvim uslovima da baci muvu idealno.

Da li neko od vas ima iskustva sa takvim nacinom bacanja?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja samo imam iskustva sa držanjem čekrka u džepu u toku ribolova, ali ovo ostalo nisam radio.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Od skoro sam probao ovaj način bacanja, tačnije video od jednog mastera u Bosni. Najbolji je trodelni štap. Bez zadnjeg dela mogu perfektno da bacam i više od 17-18 metara. Samo sa vršnim delom je malo teže ali je to zato što imam medium štap. Sa vrhom GTFour Catapulta se ne mučim. Neverovatno je to koliko se dobro oseća punjenje štapa. A da, double haul je neophodan.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Da bio sam sa Jr kad je taj master pokazivao to (doduse zaboravio sam ko bese  ::)), i mada sam probao samo da bacam bez stapa ovo sa delovima jos nisam. Ali nije losa ideja i vec prvi put kad budem na Moravici isprobacu ovaj recept sa delovima.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vrlo zanimljivo ali to nisam nikada probao. za takve male vode ja pripremam nesto drugo...kratki bambusov stap i mali drveni cekrk...recimo bambus od 5', 6' i 7' (cisto radi gusta) iako mi se ovo sa visedelnim karboncima cini mozda prakticnije...lol...to mi dođe kao plovkaroši kada pecaju na štek pa ga skračuju po potrebi, tako bi i ovo došlo kao neko štek mušičarenj...ako ovo primeti neki proizvođač možda če uraditi i neki poseban štek ff štapić.
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
vrlo zanimljivo,to mi nije palo na pamet
moracu to da probam na Toponickoj reci iznad usca,bukvalno je kao u tunelu
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ma Sepp baca iz ruke ali on je majstor  ???
Treba probati a, hvala bogu, i ima se gde  :drool:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Bacamo i mi iz ruke.  :smoke:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Razumeo sam ja šta si hteo da kažeš, al ovako je zabavnije. Ali, mi stvarno bacamo i iz "ruke".  :yeswink:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ma meni baš i ne ide to bacanje iz ruke. Ali zato sa dva dela 3-delnog štapa... Juče smo Djole i ja bacali malo, i uspeo sam da bacim 25 metara (sve pravo ko strela) sa dva dela 3Zone.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Onda,JR ,tebi to baš i ide.Ja često treniram sa vršnim dijelom četverodijelnog štapa.Ide uz DH.Ali ni blizu 25 m.Svaka čast,JR.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Aj bata Zekane to da mi pokažeš kad se vidimo sledeći put na Bežaniji :yeswink:
 
Vrh Dno