Da se lakse snadjete!!!

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dobro je imati karte ali ja ih nisam nikada nosio...za auto je GARMIN prva liga...nekoliko puta sam to isprobao jer ga ima moj tast...mogu ga koristiti i pešaci, samo se namesti na mod za pešaka i to je to.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
dr.lucky je napisao(la):
Jeste progres progres i molim te druze Zeko da me neshvatis pogresno. Mene uzbudjuje papir. Volim da sednem sa otracima da razvucemo kartu i da tupimo gde i kada ce mo da idemo. Neki trip, kao avanturisti, koa da imamo mapu zakopanog blaga. Ludilo. Medjutim kartu koju sam imao sam negre izgubio. Na njoj sam i pisao udarao raznorazne znakove, obelezja: gde, kad i kao sam prosao. Zato me uzbudjuje karta!

Vidi dr,srvari stoje ovako.Nisam ja ni mislio da uzmeš komp pa ga nosaš sa sebe na ,npr,Staru planinu,jer nemoš da gledaš prirodna obilježja onda,jel.Nego nađeš kod nekog route 66,pa uvećaš kraj u koji ideš,pa nacrtaš sve što ti treba,pa odštampaš.I zadovoljni i ti i ja.Ja tehnikom,a ti papirom.
A Garmin je carska stvar.Uzmi,Seb,navi 650 ako možeš,tal model je zakon.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Mislim da se program zove Autoroute Express. Ja imam verziju iz 2000-te. Odličan program, mada karte za Srbiju nisu skroz detaljne. Možda je to ispravljeno u novijoj verziji.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Nije autorute nego route 66,i ima i najzabačenije selo koje možete da zamislite.Vjerujte,jer sam ga provjerio u detalje.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Onda ja imam drugi program. :)
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Dobar link, odavno skidam karte s njega :)

Inace, kapiram zasto covek voli papir. I ja isto.
Tu ima dva resenja. Prvo, odabrani potez obradim i "odstampam" kao fotku 18x13cm (kod svakog fotografa).
Drugo, ponekada skinem sa GoogleEarth-a neki bezobrazno zgodan pogled i opet ga bacim na foto-papir. Vecina snimaka Srbije je starije od tri godine, ali se polako zamenjuju novijim, koji su u jako dobroj rezoluciji. Kako god, snimak sa GoogleEarth-a moze da bude jako koristan ali samo kao dobra dopuna topogragfskoj karti.

Nekad je moglo u Vojnogeografskom institutu kupiti sve ove 1:50000 topografske karte po ceni od oko 5 DM/kom. Dakle, davno je to bilo. U medjuvremenu se svasta desilo tako da ne znam da l' ima ko da se javi na telefon Vojske.
 
Vrh Dno