Daiwa whisker fly

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Vec tri godine imam ovaj stap, pa da podelim iskustva sa vama. Ovaj stap spada u visu srednju klasu i cena je, barem kada sam ga kupio, 150 evra. Meni je vazna cinjenica da je ovaj stap napravljen u Skotskoj, sto po meni daje poseban kvalitet.
Moj stap je klasicne duzine 8'6'' ili 2.55m, tezine bacanja 4-5. Karaktesistike su sledece:
-Ovo je veoma mek stap, prakticno mu akcija ide do samog blanka. Na pocetku mi je bilo nezgodno da se naviknem na ovo, ali vremenom mi je postao poseban smek. Naime meka akcija omogucava da se oseti svaki trzaj ribe. Cak i borba sa klenom od 700g postaje spektal.
-Generalno ovaj stap je predvidjen za lov na nimfe (ja ih slabo koristim) pa pokazuje odlicne performanse sa koncem DT i rollcastom. Problemi nastaju ako se zeli neka velika daljina. Ja koristim WF konac i velika daljina je prakticno nemoguca.
Salut!
 

Dacha

Newbie
Učlanjen(a)
22.11.2005.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Imao sam priliku da probam taj stap, toliko je bicast da dodiruje vodu ispred i iza sebe. Kao sto si i sam rekao, o nekom ozbijnijem ulovu sa tim stapom nema ni govora!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Dobro dosao druze Pike (aka Dacho),
E pa sad nisi u pravu za stap. Jeste bicast ali to mu je i fazon. Sto se tice ozbiljnih ulova klenovi su izlazili ko bele lale (900g max). Ako mislis da je to neozbiljan ulov, probaj da uhvatis veceg na muvu fly_sexo fly_pai. Mislim da bi od 1.5 izleteo.
Ako su stuke ozbiljne onda ni tvoj DAM nema sanse. Da li zaista mislis da bi Daiwa napravila govno!?
Salut!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Pozdrav Dr. Lucky!

Koju strunu koristis na ovom stapu, 4 ili 5? Jesi li probao 3?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Trenutno koristim Orvis Clear Water 5 WF. Medjutim vec je pohaban po ce verovatno (ako mi finansije dozvole) da ove godime kupim drugi. 3 nisam nikad probao, ali imam utisak da je relativno slab. Ja preferiram foru allroud sistem, sto znaci i klenovi i pastrmke i bucovi i... sve na isti sistem. Znam da je lose ali mi hronicni nedostatak love ne dozvoljava drugo.
Salut
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Nisam mislio na drugi stap, nego na drugu strunu. Ako je Daiwa mekan stap, znaci da je svojim dizajnom optimizovan za lov na kracim distancama. Na njemu koristis 5 i izborom strune mu jos vise otezavas postizanje distance-stap postaje "overloaded" sa jos manje strune u vazduhu. Ako mozes da ga testiras sa nekom pozajmljenom strunom broja 4 ili cak 3, moci ces da drzis vise strune u vazduhu, a stap ce zadrzati isti flex-profil. Sa dve strune moci ces da fino stelujes perfomanse stapa: #4 za "far and fine", struna #5 za "close and personal".

Samo mali predlog-siguran sam da je stap odlican.

Pozdrav!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Hvala na predlogu i korisniom savetima,
probacu ako nadjem konac te AFTM-e. 4 WF mi deluje sasvim OK, tako da je sledeci konac sigurno taj!
Salut!
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
He... imam i ja Daiwu Whisker (naravno, Skotska), ali duzine 3.05 m  tezina bacanja AFTMA 5-6, ali na njoj mi stoji konac #4. Jeste mekan i spor, ali i osetljiv. Medjutim, primetio sam da sa koncem #4 ima rezervu dodatnog izbacaja, pa tako da mogu da iz nje isteram i svih 25 metara konca... Lep, ali i nezan stap. Sprovodnici na njoj su prica za sebe. Ne koristim ga vec nekoliko godina, a povodom njega mi se najvise svidja navlaka.... bas je onako, smekerski, izvezena.... :whistle:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa da budem iskren, i ja, ali spinning 10', 10-60g, kupljen u UK '97. i ne bih ga se resio ni za sta na svetu Evo, doziveo je i jubilej kod mene. Lepe smudjeve je vadio, ali da ne offtopicujem dalje, taj whisker je kao materijal cudo, a skotska Daiwa (Daua, kako tamo kazu) vec verovatno status, a ne samo predmet i marka.
Voleo bih da ga probam u flyfish verziji, tripujem da je slican mojoj Pico.
Za razliku od ovga sto pisete za flyfish, varalicarska Daiwa Whisker Spinning je ostro ljuta sve do samog kraja, ali osetljivog vrha. Bila bi mozda dobar spey rod #8-9.
 
Vrh Dno