Dajemo li novac budalama?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ribolovci (musicari i svi ostali) Srbije!!! Znate li zbog cega placate dozvolu za ribolov?
Molim sve na forumu da mi odgovore na ovo pitanje, jer ja ne znam logican odgovor!
 

viktorb

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
Evo da ti postavim jedno veoma jednostavno pitanje.Kazes da si stalno na vodi vise od dvijesto dana u godini.Koliko riba odneses kuci u ti dvjesto dana?
Pa kad malo razmislis ta ti dozvola i nije skupa.Tamo negdje sam procitao gdje si napisao da si do sad uhvatio i donio kuci oko 10 tona ribe.Pa jesi ti musicar ili si radnik u fabrici za preradu ribe.
Ja nisam neki iskusni musicar ni ribolovac kao ti ali znam jednu stvar ako svi budemo radili kao ti u nasim rjekama nece biti ni klenova a kamoli pastrmke.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sto si ljut na mene, Vikky? Promenio si temu i pokrenuo jedno od mojih omiljenih pitanja : "Sta ribolovac treba da radi sa ulovljenom ribom?" Otvaram novu temu odmah! Auuu, kakva ce to rasprava da bude!
Drugo, pitanje je upuceno (jasno pise) ribolovcima Srbije. S obzirom na to da pises drugim jezikom, mislim da ti, uz sve postovanje, nisi iz Srbije.
Dakle, ako neki ribolovac iz Srbije zna zbog cega placa dozvolu neka mi objasni. Ja odlicno poznajem funkcionere gradske i regionalne zajednice ribolovaca ovde u Nisu, ali oni mi nisu objasnili. Trudili su se, ali ne ide. Ili u njihovoj prici nema logike, ili sam ja mnogo, mnogo glup.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pravi razlog placanja dozvole, meni je i do dan danas poprilicna misterija! Poribljavanje se verovatno vrsi, ali ne sa ribama koje ja lovim. Ribocuvare sam video 5-6 puta u svojoj 10-godisnjoj karijeri. Ali sta da se radi, takva je situacija i moramo da se pomirimo sa njom!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja se necu pomiriti s tim da mi neko uzme oko 1500 evra za dzabe! Razmisljam da uzmem advokata i da trazim od drzave da mi vrati sve pare koje sam do sada davao za dozvole! Mislim da bih dobio. Mislim da nikome, pa ni Lakiju nije svejedno kad mu neko mazne lovu. Mislim da se sali kad kaze da se miri s tim.
 

flyfishing

Newbie
Učlanjen(a)
15.04.2006.
Poruke
18
Broj reagovanja
0
ja kao storekoh na nekom od foruma dozvolu NE PRODUZAVAM VEC 3-4 GOD !!! ne dam lopovima ni dinar....za pecanje na deponijama!!!! i gubljenje muva u mrezama , hodanje preko ogoljenih kablova, i ogranicenim kretanjem.... ne dam ni dinar !!!!
 

flyfishing

Newbie
Učlanjen(a)
15.04.2006.
Poruke
18
Broj reagovanja
0
a i necu da ucestvujem u finansiranju mrezarenja koje koriste ribocuvari na bovnu i moravici !!!!!!!
 

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
pitanje je imamo li snage da oformimo revir? Eto danas na Temskoj u gornjem toku gde je revir u kome se peca iskljucivo musicarskim priborom vidjena grupa ljudi koji su dosli na piknik i sa sobom poneli stapove za varalicarenje i petljase. Ali to i nije najveci problem. problem su dinamitasi strujarosi i lovocuvari koji medju prvima pljackaju vode, a onda postenom sportskom ribolovcu prodaje m..a za bubrege kako mora da se postuje mera kako morate imati dozvolu... Sve je brate trulo u ovoj drzavi, a posebno ribolovacka udruzenja gde se ne radi nista konstruktivno vec se pijanci i tracari. Ja sam za to da musicari preuzmu vlast u udruzenju.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Treba da se ukinu udruzenja ribolovaca. Od kad su ona nastala ribe je sve manje, umesto da ih bude vise ili barem isto kao pre. Decenijama smo svedoci toga. Pametnom coveku je dovoljna godina- dve, a nama je bilo potrebno pedeset! Ne treba ribolovci i njihova kojekakva smesna drustva da cuvaju vode. To treba da radi obicna policija. Ako im se ne daju pare za to, mi cemo im dati. Dacemo im dovoljno da u Srbiji bude na stotine policajaca koji se time bave. Obustavio bih poribljavanje. Nije mi jasno zasto bi neko poribljavao dobro zasticenu vodu!? Zbog tog "strucnog" poribljavanja, mi sad musicarimo suncanice, babuske i cverglane, umesto nasih riba. HITNO TREBA UKINUTI RIBOCUVARE! DOZVOLU TREBA POJEFTINITI DUPLO, A SAV NOVAC UPLATITI MUP-U!
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mix ne da grešiš nego mnogo grešiš što se tiče Mup-a.Juče sam bio svedok sa mojim kumom kako u reviru na Visočici kod Visočke Ržane mupovac i carinik zabacuju plovkom na glisu u samom reviru reke.E a to se nebi desilo a je neki privatnik uzeo revir i postavio čoveka da čuva tu vodu 24 časa.Tada bi imao i ribe i zadovoljstvo .POZDRAV
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tom coveku nije mesto u policiji. Specijalne odrede bi formirali sa nasim (ogromnim) parama. Takvi bi mogli da hapse, a ja bih im dao sav novac od placenih kazni. Zamisli da taj vidi tvog policajca i carinika kako kradu pastrmke, a samo od kazni da im uzme po 1000 evra! Mozda bi im oprostio te pare na lepe oci? U Zapadnoj Evropi malo je ribokradica. Znas li zasto? Milioni "jugoslovena" zive u tim zemljama, pa ne kradu ribe i postuju zakone. Znas li zasto?
Eh, da se ja pitam, za kratko vreme bih iskorenio ribokradju, svi bi seljaci palili farove na traktorima, bacali djubre u kontejnere... Mnogo je lako to postici, ali to niko ne radi. To je zato sto nam je drzava propala. Kad jednom propadnes, udavis se. Onda umres. Od tad se zoves- lesh. Prosetas li pored Toplice, Morave, Dunava, Ibra... uverices se da je katastrofa u toku. Neces moci da pridjes do reke a da ne nagazis nekoliko plasticnih flasa i slicnih predmeta. Miris raspadanja nekakvih leseva domacih i divljih zivotinja zapahnuce te sa svih strana. Cisterne fekalija samo komunalno preduzece ce rasipati direktno u reku. Svi, bukvalno svi, seljaci bacice svoje smece, koje sadrzi najjace otrove, pored reke. Kad sam se drao "Promene, promene!" svakog dana setajuci ulicama Nisa, mislio sam da cu ih videti i pored reka. Video sam ih. Priobalje se promenilo na gore! Kakve su to promene na bolje u nasim zivotima, ako su nam iza kuca deponije i otpadne vode. Nemamo gde da izadjemo iz grada. Sva nekadasnja izletista lice na deponije. Nase njive lice na deponije. Seljaci bacaju i prskaju nekakve otrove. Mogu da zamislim ko ih i kako proizvodi i proverava. Zdravu hranu nam prodaju!?!? Pre neki dan na pijaci preprodavac mi nudi nas praziluk, navodno bolji od uvoznog, jer je zdraviji. Neka, hvala, bolji je uvozni. Za nas sam siguran da je u najmanju ruku sumnjiv. A policajci... Neki moji poznanici su policajci. Mnogo su losi. Njih nikakva pravda ne interesuje. Oni su najveci postovaoci kriminalaca. Sto ti je jaci dosije utoliko te policija vise postuje. Mozes da se parkiras na sred gradskog trga. Nista. Molice te na kolenima da pomeris svoj dzip. Ako neces, nece da te maltretiraju. Samo ce jos vise da mole, dok ti ne dosade. Ubedjen sam da su policajci i slicni mafijasi opustosili nase reke. Sve sto je vredno u ovoj drzavi opustosili su, pa i to.
Dakle, mi samo mlatimo praznu slamu, kritikujuci neke budale, koje nama otimaju lovu. Mi smo za njih samo dobre ovce za sisanje i klanje. Pecacemo (vec pecamo) na rekama bez riba, jer to su jedina mesta gde nema primitivaca. Ako slucajno cuju da ima ribe doci ce i izloviti ih. To je samo njihova volja. Nije nasa. Hajde da ih molimo za milost!

Prekidam ovu kenjazu! Mogao bih do sutra ovo da pisem. na kraju bih sve obrisao. Zato sad prekidam, ali mozda nekad nastavim...
 
Vrh Dno