Danas sam kupio...

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
... tu sam dosta improvizirao, pa sam koristio neki robinson wf klase 7... nabavio za prvu ruku za 10tak eura, uglavnom, poslužilo je za distance do 15-20m i sve ribe koje sam tim štapom ulovio, a ulovio sam večinu na viđeno blizu obale, ali taj kanap je bio daleko underload, izgubio sam volju za ganjat štuke i šarane i štap skuplja prašinu godinama, kasnije sam samo probao barrio switch, dvoručne klase 4/5... 300 graina sa 9m glavom, taj mu je kao neka gornja granica...

i mogu vagnut jačinu štapa i odredit ern broj pa češ točno znat koju težinu žnore da uzmeš!?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
... tu sam dosta improvizirao, pa sam koristio neki robinson wf klase 7... nabavio za prvu ruku za 10tak eura, uglavnom, poslužilo je za distance do 15-20m i sve ribe koje sam tim štapom ulovio, a ulovio sam večinu na viđeno blizu obale, ali taj kanap je bio daleko underload, izgubio sam volju za ganjat štuke i šarane i štap skuplja prašinu godinama, kasnije sam samo probao barrio switch, dvoručne klase 4/5... 300 graina sa 9m glavom, taj mu je kao neka gornja granica...

i mogu vagnut jačinu štapa i odredit ern broj pa češ točno znat koju težinu žnore da uzmeš!?
To bi bilo lepo.
Ja sam probao dva kanapa, WF8 i DT10, ispaljuje i jedan i drugi odlično mada ova desetka leti dalje.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
velika.jpg
največa štuka na njega... na viđeno, zapela je žnora oko role kad je krenula... uspio sam to riješiti, ispred mene na nekih 10tak metara je bila potopljena živa ogromna grana od vrbe, uspio sam celo vreme kontrolirat ribu da ne uđe u tu granu... najslabiji dio sistema je bio 0,40mm
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Svaka čast. Obzirom na česte vrhunske ulove koje imaš stekao sam utisak da se u tvom kraju reke odlično čuvaju i da je krivolov na minimumu. Grešim li ili je kod vas zaista to odlično rešeno i službe rade svoj posao?
 

oeneusflyfishing

Junior member
Učlanjen(a)
03.09.2021.
Poruke
28
Broj reagovanja
41
Lokacija
München
Struna je vrh. Nema ništa bolje, poneseš svoje štapove na sajam i isprobas cijeli asortiman (ako želiš :) ) Scientific Anglers struna. Uz to ti pomogne EFFA instruktor koji je ambasador
Scientific Anglers 💪👍👌. Svako ko ima priliku preporučio bi EWF Fürstenfeldbrück
 

Prilozi

  • IMG_20220402_214911.jpg
    IMG_20220402_214911.jpg
    204,3 KB · Pregleda: 21

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Svaka čast. Obzirom na česte vrhunske ulove koje imaš stekao sam utisak da se u tvom kraju reke odlično čuvaju i da je krivolov na minimumu. Grešim li ili je kod vas zaista to odlično rešeno i službe rade svoj posao?
hvala! Kod nas i u c&r vodama uspijemo sve izloviti... ako ne štapom, onda mrežama, strujom, podvodnom puškom itd... kazna za krivolov se kreće od 0 pa sve do čak i 50 eura... a kad te se dočepa sudija, ako te i proglase krivim za krivolovom ulovljenih i prodanih nekoliko stotina kg ribe, ne gine ti kazna sve do čak i 8-20 sati društveno korisnog rada... ne brini, 20 sati ipak dobiješ ako ti nije prvi puta da ti sude za teži krivolov...
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
E tuga. Znači reke prolaze kao i kod nas. Šteta zaista. I dalje stojim iza toga da npr. Švajcarac nije savesniji nego mi nego su kazne višestruko više, sprovode se i nema svrhe rizikovati u krivolovu.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Patagonia nano air hoody...
Prezadovoljan sam ovom jaknom. Toliko laka da se ne oseća, na -2 sam je nosio samo sa majicom i tankim duksom ispod. Iako sumnjam da može da podnese pljusak, ono malo kiše kroz koju sam prošao kruni od sebe bez problema.
Najviše mi se svidja kapuljača koja savršeno štiti. Sve u svemu, preporučujem je
Slika je sa neta...
 

Prilozi

  • IMG_20220404_085740.jpg
    IMG_20220404_085740.jpg
    39,2 KB · Pregleda: 30
Vrh Dno