Danas sam kupio...

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
921
Broj reagovanja
87
Neka te dugo služe,

Dugo sam vremena čekao da naiđe jedan model maui jim-a sa pravim staklima
kada je isti stigao, bio je u dve verzije, sa bronzanim i zelenim staklima
Iako je prvi izbor bila bronza, koju sam i jurio, shvatio sam da mi zelene daleko više prijaju očima, pogotovo na "zelenim rekama" gde vidno prenaglašavaju kontraste što se meni mnogo dopada, a van reke ih nikad ne koristim

Tako da cvike znaju biti baš individualna stvar i valja probati više modela, pogotovo boja stakala, a i tip stakla, iako bolja polarizacija i velika razlika u težini u korist polikarbonata, pravo staklo daje nenadmašivu čistoću slike.
U svakom slučaju, ako gde ne treba štedeti, to je na očima.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Tražio sam stakla prvenstveno za poluoblačno i tmurno vreme kada i je najveći problem uočiti razlike u vodi, odnosno prve tamnije od žutih... dobio sam mnogo više jer su dobra i za sunčano pošto potamne na suncu...
 
  • Like
Reagovanja: TMc

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
130
Broj reagovanja
285
Lokacija
Bor
Imam Smith Guides Choice Low Light Ignitor, naočare su dobre, stakla za oblačno vreme, jesu skupe...Bolji izbor od ovih su iste takve samo sa Polarchromic staklima kao Mlinkine, stakla Low light ignitor koja potamne na suncu....ali su mi bile preskupe, i ove koje sam kupio su preskupe ali ove druge rasturaju...Inače, razmišljam da kupim i Traper, imaju modele sa žutim polarchromic staklima, a koštaju 30ak evra, džabe...možda je neko probao pa neka podeli ustiske...

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Smith naocare su najbolje sa Chromapop plus staklima. Imao sam takve Captain choice i prodao posto nisam mogao da uradim dioptriju na njima jer su imale nekih 8 krivina da ga j. bem. Kostale su Boga oca oko 240$ kad su izasle pre par god.
Sto se tice neke polarizacije a da je ok cena i polaroid imaju dobrih opcija.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
... mogu samo reči samo da sam oduševljen bistročom pogleda, zatamnjenje je taman toliko da se sve ljepše i jasnije vidi nego bez njih a ne potamnjuju sliku, bolje su izražene boje i kontrasti... jedina mana bi bila težina samog stakla, djeluju teže pa su za nijansu neudobnije od drugih ekstra laganih
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Evo narucih jedne da vidimo. Kazu stize do 18aprila u kinu. Javljam kako je sve proslo

Imam pitanje...kad se skida novac sa moje kartice. Jer narudzbina je prošla. Kazu poslace mejl da potvrde slanje. Nisam do sad narucivao sa Amazona
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Pazi ove Guides choice su odlicne. Ali opet napominjem chromapop+ stakla najbolja varijanta. TMC opet sa shipingom izadju 160e. Pod uslovom da ovi nasi ne dodaju jos nesto.
Oholi vrv su rezervisali sredstva pa ce kad potvrde da ih ima na stanju skinuti.
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
130
Broj reagovanja
285
Lokacija
Bor
Ima i u Beosportu Smith naočara, ko ima priliku da ih pogleda uživo, možda i nađe neki model po povoljnoj ceni....stalno su na akciji...ja sam moje kupio preko Amazona ali mi je drugar pazario kad je bio na Aljasci, sve prošlo ok....sa Amazona u Srbiju nisam naručivao... @TMc mogu da proverim koji je prodavac ako te zanima...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Nema nista pametno u BS bio sam za vikend. E sad ima onih sminkerskih ali to meni za pecanje nije. Previse svetlosti sa strane.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Ima i u Beosportu Smith naočara, ko ima priliku da ih pogleda uživo, možda i nađe neki model po povoljnoj ceni....stalno su na akciji...ja sam moje kupio preko Amazona ali mi je drugar pazario kad je bio na Aljasci, sve prošlo ok....sa Amazona u Srbiju nisam naručivao... @TMc mogu da proverim koji je prodavac ako te zanima...
To bi bilo super ako je moguće proveriti ko je prodavac računam rizik bi bio još manji.
Ako se šalje u EU onda postarina bude zanemarljiva, 10ak evra.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
223
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Gledajuci vas kako kupujete fancy naocale, evo i ja sam se sad nalozio da uradim isto.
Kod mene je jedino problem velika glava (Bosanac) :ROFLMAO:, pa mi je bitno da mi dodju dovoljno iza uha.
Trenutno mi model Maui Jim Local Kine izgleda prihvatljiviji glede samog oblika drske, a i duzi je za 5mm od Smitha.
@oholi hajde molim te javi kako ti stoje na uhu, da li zuljaju i sl.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ja sam od ove godine počeo da nosim naočare sa dioptrijom,dobra stvar je što sam uz njih dobio polarizacioni kliper koji se kači na magnet.
 
Vrh Dno