Danas su ribočuvari kontrolisali moju ispravnost

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Drugari ovako, imam jedan konstruktivan predlog. Hajde da od Nove godine tj. od momenta kupovine dozvole pa do kraja 2010te godine ovde prijavljujemo kada su nas uvažena gospoda RIBOČUVARI kontrolisali.

Na kraju godine ćemo sumirati rezultate i izvesti neke zaključke koje mogu slobodni ribolovački mediji da prenesu široj javnosti.

P.S. Obzirom da je ova tema u "Ribolovačkim pričama", zamolio bih da budemo objektivni.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Odlicna ideja.

Nadam se da ce biti puno prica i da ce isto tako ribocuvari raditi svoj posao. Nazalost za sada imam samo jednu pricu da ispricam jer su me samo jednom u zivotu startovali. Voleo bih da se to desava cesce.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
'ajd da vidimo ko će da se pohvali da su ga uvažena gospoda RIBOČUVARI više kontrolisali  :D :hammer: :D :hammer:

Ja se kladim da mene na Timoku, mislim na celi tok neče da kontroliše ni jedan  :bleh:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Smatram kao i vecina da cuvari ne rade dovoljno svoj posao, tj hvataju krivine kad god mogu  :doh: ali ruku na srce video sam da su nas musicare preskakali vise puta ::). Ne znam zasto nas preskacu ali verovatno je razlog sto izgledamo kao vanzemaljci i ludaci koji sigurno imaju dozvolu i uvek postupaju sportski. Eh da poznaju pojedine  :-X
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Koliko cesto idem u ribolov - toliko retko vidjam ribocuvare.
Jedini izuzetak je Drina (od Perucca do Tresnjice) gde ne mozes da budes neprimecen, narocito u delu od BBaste do brane.
Obavezno ih ima na svakom izlasku, nekada i vise puta dnevno. Pohvalno je sto cesto nece ni da te prekinu u ribolovu i izvlace iz vode, vec ti nadju podatke od ranije i ubeleze.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Evo jedne moje prijatne situacije sa Velike Morave
Bio sam i polako izlazim iz sume i idem ka kolima na presvlacenje, dolazi ribocuvar, upoznajemo se, ja za dozvolu - on poce da se ljuti!
Pa zasta me ti smatras, pa taman posla, pa ti si za mene gospodin, pa vidi kako ides u ribu (manekenski musicar) - tu se mi zblizimo. Covek voli i postuje musicare i poneki put i on mane na Resavi. Poklonim coveku neku musicu i od tad,kad nas vidi svaki put dodje da se pozdravimo, obidje nas iz postovanja, kad ga pozovemo za vodostaj uvek je korektan  :tbumb:

Moram i da pohvalim cuvara sa Djetinje, nijednom nismo bili na reci a da nije bio tamo. Cesto, pre nego sto krenemo za Uzice cujemo se sa njim u vezi vode. Kad nas sretne, pozdravimo se, cujemo sta je bilo prethodnih dana na vodi, upise nam brojeve dozvola i - srecno momci. Neretko nas obidje jos jednom. Korektan covek (Dragan)  :tbumb:
 

ninomakota

Newbie
Učlanjen(a)
30.12.2009.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Pa mogu vam reci da sam iznenadjen da ima cuvara dole kod nas. Mi ovdje u USA nosimo dozvole na ledjima, tako da niko nikad ne prilazi. Cuvara sam vidio mozda 3 puta, sigurno slabije ovdje sto se tice cuvara nego dole kod nas. Znaci da dole kod nas to shvacaju malo ozbiljnije nego ovi ovdje. Stvarno, evo isao sam zadnjih 10 puta nisam cuvara ni jednom vidio, ma bas ni jednom.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
ninomakota je napisao(la):
Pa mogu vam reci da sam iznenadjen da ima cuvara dole kod nas. Mi ovdje u USA nosimo dozvole na ledjima, tako da niko nikad ne prilazi. Cuvara sam vidio mozda 3 puta, sigurno slabije ovdje sto se tice cuvara nego dole kod nas. Znaci da dole kod nas to shvacaju malo ozbiljnije nego ovi ovdje. Stvarno, evo isao sam zadnjih 10 puta nisam cuvara ni jednom vidio, ma bas ni jednom.

To što si bio 10 puta i nisi video ni jednog nije strašno, ja vidim ribočuvare jednom u trista pecanja.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
tu se mesaju dve stvari - nisu problem cuvari nego ribolovci, ako tek svaki stoti mazne jednu ribu cuvari ne treba ni da se cimaju a ako stoti ne mazne...  :doh:
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Prosle godine sam bio dosta cesto da pecam (rumunija), ali nazalost nijednog ribocuvara nisam sreo. Dobro bi bilo da i ribocuvari ulaze na ovaj sajt, tako bi videli sto pisemo i mozda bi se prihvatili posla:)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ako ga neko ne zna - Danijel je ribočuvar sa Drine. To je ona reka za koju Kuzma napisa da je jedna od retkih koja se bolje čuva od ostalih. A Danijel je bolje čuva od ostalih sa Drine :)
Vidimo se Harise :tbumb:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Da, Haris stvarno radi svoj posao, steta sto mu ne omoguce bolje uslove. Jedno pitanje za njega,  kakav rezim ce biti na Drini ove godine vezano za dozvole?
 

danijel

Junior member
Učlanjen(a)
23.08.2008.
Poruke
68
Broj reagovanja
0
Svima naravno srecna nova godina i u ovoj godini puno zdravlja pa onda sve ostalo.Hvala svima na lepim rijecima i trudicu se da ove godine bude jos bolje i lepse na na nasoj najlepsoj reci.Sto se tice dozvola,koliko sam ja informisan\ako se nije sta u medjuvremenu promenilo\,jedinstvena dozvola za cijeli srbiju koja ce vaziti i za Drinu bez doplate.Sto znaci da je nempozete kupiti kod nas u Bajinj Basti nego kod vas gdje vam je prebivaliste.Ako se sta promjeni obavestavam.Prodaja\sto se tice Bajine Baste\ pocinje 15 januara\.Hvala puno svim musacirama kojima sam ostao i naravno bicu u dobrom sjecanju.Bistro i    C&R 
 
Vrh Dno