Dark Nishava Nymph

Z

Zakula

Guest
Kada sam prvi put pokushao da mushicharim nishavsku pastrmku,moja kutija je bila puna klasichnim pastrmskim muvama tj. nimfama,koje su lovile na svim salmonidnim rekama,koje sam do tada posetio...Zechje uvo,March Brown nymph,PT nymph,i josh mnoge koje su imale standardne proporcije su bile kvashene po Nishavi,bez uspeha.Kad' god bih se obreo na pastrmskom delu Nishave,nishta,ali nishta nisam hvatao,i stvarno sam bio mnogo razocharan!!Bacao sam i male i velike i nimfe u mnogim nijansama,ali NISHTA!E,kada mi se ego srozao na nulu,i kada mi je mushicharsko samopouzdanje otishlo na minus deset,obratio sam se kome drugom,nego chika Randji!Otvara Randja kutijicu sa nishavskim nimfama,a ja zinuo od iznenadjenja!!Odmah sam znao koliko je "sati"!!Njegove "nimfe" su ustvari bili,nishta drugo,do otezani Nort Country Spider-i!!U raznim nijansama...Znachi udica Gamakatsu F15 #10 i #12,olovom otezano telo od dabinga sa ili bez porebranja i retke mekane nozice iste boje kao i telo!Kao u "Maratoncima","Kratko,ali ****tachno"!!Tachnije,prosto,a ****tachno!!Eeeee,od tog dana sam i ja pocheo da pravim,specijalne nishavske nimfe - spidere u raznim kombinacijama materijala,boja,velichina,njima pecao i doziveo renesansu!!Hvalla Randji!A sada da se vratimo na naslov ovog  teksta...

                                                                            Dark Nishava Nymph

Konac - crni
Udica - F11 #12.
Telo - crni dubbing.
Porebranje - trachica fashabou-a (perl).
Grudi  - crvena transparentna perla.
Nozice - crno,mekano pero kokoshi.

Evo i step by step - a....

Ovo je ustvari modifikovani Nort Country Spider,prilagodjen za lov moje omiljene - nishavske pastrmke.Zapamtite,kada pravite nishavskog spider-a ,morate da ispunite dva uslova,a to je da bude otezan i da ima retke mekane nozice - ovo su konstante.Sve ostalo moze da se menja.Znachi,za izradu tela,mozete da koristite dubbing,zicu,wax (tvrdi silikon),konac,paunove,nojeve isperke,itd...Za porebranje,sve shto moze da vam padne na pamet.Ekseperimentishite bojama,nikada se ne zna,na koju boju moze da proradi.Moja lichna iskustva su pokazala da najbolje u ovo vreme uzima tamne (crne) i nimfe u nijansama od boje rdje - do crvene i narandzaste...

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
fenomenalna muva...ovo bi uzimali i lipci s proleča a verovatno i sada.
Prelepa modifikacija  :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sta reci? Jedni sanjaju o pastrmkama u Montani, Argentini i Mongoliji, a drugi u Nisavi. U tudjega tatka ipak nije pogolema patka. Bravo za Zakulu, Nisliju koji pravi nimfe za ono sto je san pravog niskog musicara, tesko uhvatljivu, nisavsku pastrmku.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja Zakulu necu hvaliti. Decko je izgleda mazohista i voli vredjanje  :doh: Od naseg poslednjeg razgovora je resio da se pozabavio onim sto zna. Tako da cu ja nastaviti da ga vredjam, da bi nastavio da pise ovakve korisne postove.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ko sto rekoh, nije dobro, a nikorisno Zakulu hvaliti. Nestade. Ko misteriozni jednorog!
Oooooooo Zakula gde si nestao?!?!?!?!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mislim da neredovno uplaćuje kablovski. :doh:
 
Vrh Dno