DH Casting DVD

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mislim da bi ovo bilo vrlo koristno posedovati ako se misli igrati DH igračkama....http://skagitmaster.com/
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
To tek kasnije. ko pocinje bez ovoga nista

SPET MODERN CASTING - skoro od A do S i nema boljeg DVD a. Ja sam skoro sve naucio od DH zabacaja s tog DVD a i  primenio vecinu u skromnom ribolvu sa njima. Fale kanapi da bi mogao da upotpunim znanje sa DH stapovima - sigurno najvazniji deo. Stap cete sutra da kupite ali kanap za taj stap......
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pa da, kažu "prvo kupi kanap" i onda štap za njega...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Skoro da je tako. Za pocetnika najbolje da poslusa savete onog ko ima iskustva. Evo meni je dobrim delom Alp pomogao u odabiru kanapa.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Da, tako sam i mislio...ne baš doslovno, ne možeš imati baš sto štapova i sto struna ali nekako tim redosledom bi trebalo ići kaži, od kanapa.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ma to su negde napisali da se vidi koliko je vazan i tezak odabir kanapa inace bi bilo kupicu gume a posle cu da nadjem felne koje ce da pasu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Djole je napisao(la):
Ma to su negde napisali da se vidi koliko je vazan i tezak odabir kanapa inace bi bilo kupicu gume a posle cu da nadjem felne koje ce da pasu.

Da, to je čista istina...vidiš ja sada pokušavam da osmislim kanap i štap sa kojim ču moči rolati moje velike strimere...naravno...npr. predpostavljam da bio Outbound 10tka ili možda još bolje lol 12tica Intermediate za to bila mnogo dobra....za klasično mahanje preko glave ali i za rolanje. Znam da taj rio ima več u sebi leteću glavu ali možda kada bi na to dao još dva broja težu kraću leteću glavu to bi možda letilo ekstra...ma ne znam, mnogo sam zelen u svemu tome...razmišljam naglas. Moji strimeri su skoro svi mnogo lagani samo poneki su otežani...i večina je iz sintetike tako da bi to moralo da se da lepo rolati.... :blush: Malo sam gledao neke majstore...ah....kako to lepo leti...milina je to gledati. A onda kada pokažu npr. stilhede ili tajmene  :drool: Ohh mladico moja  :'(  :blush:

Za sada razmišljam o svičevima što se tiče DH štapova.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Neces se narolati sa Outboundom, obzirom na kratku glavu i tanak running line.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
znači ipak bi dobro došla na to još kakva leteća glava ....ili ipak sastaviti to drugačije? Mada mi se sam outbond dopada, a vidim da ga preporučuju za neke svičeve...npr. Beluah. Ja mislim u svakom slučaju nabaviti jedan Outbond za moj SH.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Za OH zabacaje kratkim switch stapovima, Outbound i Airflo 40+ su vrlo popularne strune ovde u USA.

Za Skagit tehniku, ovo je sada najpopularnija struna (bazirana na AFS dizajnu):

http://www.flyfishusa.com/lines/rio-skagit.htm#Rio_Six_Pack_Flight_Kit
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oldsurehand je napisao(la):
Za OH zabacaje kratkim switch stapovima, Outbound i Airflo 40+ su vrlo popularne strune ovde u USA.

Za Skagit tehniku, ovo je sada najpopularnija struna (bazirana na AFS dizajnu):

http://www.flyfishusa.com/lines/rio-skagit.htm#Rio_Six_Pack_Flight_Kit

Hvala Vladane!

Ovo ču dobro zapamtiti!!!  :yeswink:
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
sebastian je napisao(la):
znači ipak bi dobro došla na to još kakva leteća glava ....ili ipak sastaviti to drugačije? Mada mi se sam outbond dopada, a vidim da ga preporučuju za neke svičeve...npr. Beluah. Ja mislim u svakom slučaju nabaviti jedan Outbond za moj SH.

Seb,
OutBound struna (leteca glava s integriranim nastavkom) je neupotrebljiva za roll i sve vrste D-loop zabacaja zato sto je kod tog tipa strune teziste na pocetku glave. Kako god vjest bio, premalo mase u D-loop-u u odnosu na dio na vodi onemoguce da ju lijepo okrenes.

Ta je struna dobra za daleke zabacaje preko glave s relativno velikim i teskim strimerima, uz minimum mahanja. Ako imas jednorucni ili switch stap, jos bolje ce za tu namjenu posluziti OutBound short. Alternativa ti je bilo koja Pike struna, koja se isto tako dobro ponasa kod overheda, ali izricito lose kod svih roll i spey varijacija.

Za roll i spey zabace na switch-u ili DH-u uzmi AFS OutBound, ako zelis Rio. Jako dobra struna koju mogu najtoplije preporuciti. Ili, bilo koju Loop, GuideLine ili Airflo glavu s predznakom Scandi. Ili, za jednorucni stap, bilo koja struna s glavom max.10-tak metra, koja ima teziste od stredine prema kraju glave. 

Takvim profilom strune, underhand tehnikom i switch ili DH stapom mozes baciti roll 25-30 m bez muke s vrlo malo prostora iza. Nedostatak struna/glava s tezistem na kraju je sto njima ne mozes bacati tako velike i teske muhe kao obicnim OutBound-om, tehnikom preko glave, ili skagit tehnikom (i strunom) s vode.

Za daleko i duboko imas dvije opcije. Skagit ili tonuce glave AFS profila. Prva varijanta je nesto ugodnija za bacanje s vode, druga moze posluziti i za spey i za overhead.

 

 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
oldsurehand je napisao(la):
Za Skagit tehniku, ovo je sada najpopularnija struna (bazirana na AFS dizajnu):

http://www.flyfishusa.com/lines/rio-skagit.htm#Rio_Six_Pack_Flight_Kit

Jako, jako dobra struna (glava). Milina za bacanje, ali ne s prevelikim strimerima. Mislim da je starija verzija skagita bolja, ako treba bacati nesto doista veliko.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
alp, mnogo hvala za ove informacije...nadam se da ču ove godine da se oprobam konačnu i u DH disciplini...ako budem u mogučnosti mislim da bi se odlučio za switch štap. Moja največa želja je da mogu lepo bacati ali i daleko veče strimere. To sam več spomenuo. Moram još par puta da pročitam sve ovo što si mi napisao da mi lepo slegne u glavi...to je za mene sve sasvim novo...pa iako čitam i slušam o tome sve jedno...uvek kao prvi put. Verovatno če tako da bude dok ne budem neki vreme proveo na vodi sa takvom alatkom. Hvala još jednom na informacijama. Sigurno ću te malo gnjaviti oko svega toga kada nabavim sve potrebno  :D pa bez zamerke  ;)
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Nema problema. Ako koji put ides na Kupu ili prolazis kroz Zg, javi se. Probat ces i stapove i strune da vidis uzivo o cemu se radi. Iako za velike strimere tipa 20+ cm zaboravi spey. To ide puno bolje kracim stapom i preko glave.
 
Vrh Dno