Divljansko jezero

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ima vremena polako GRINGO poznati su nam tvoji apetiti .. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Momenat kad se za trenutak zaustavio vetar proteklog vikenda :(
 

Prilozi

  • Divljana jun 014.jpg
    Divljana jun 014.jpg
    189,5 KB · Pregleda: 679

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
:bye:
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    152,2 KB · Pregleda: 1.622
  • 3jpg.jpg
    3jpg.jpg
    150,7 KB · Pregleda: 563
  • DSC07968.jpg
    DSC07968.jpg
    159,8 KB · Pregleda: 579
  • 4.jpg
    4.jpg
    136,2 KB · Pregleda: 671

zmanic

Junior member
Učlanjen(a)
06.10.2007.
Poruke
36
Broj reagovanja
0
Jezero je super ali pod hitno treba zabraniti ribolov na njemu.
Bio sam pre dve nedelje. Nije bilo ni mesec dana dozvoljen ribolov a na strani gde su ribolovci - kamperi vec lici na pustinju pod djubretom. Predeo sa kupacima na brani jos moze i da se podnese, ali ovo sa desne strane je uzas.

Dzabe priroda i ambijent kad ga trujemo i unistavamo.
Necu vise da krocim tamo! Za manje od mesec dana pustosh. Sramota i za palanchane i nas inas iz okoline.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
zmanic je napisao(la):
Jezero je super ali pod hitno treba zabraniti ribolov na njemu.
Bio sam pre dve nedelje. Nije bilo ni mesec dana dozvoljen ribolov a na strani gde su ribolovci - kamperi vec lici na pustinju pod djubretom. Predeo sa kupacima na brani jos moze i da se podnese, ali ovo sa desne strane je uzas.

Dzabe priroda i ambijent kad ga trujemo i unistavamo.
Necu vise da krocim tamo! Za manje od mesec dana pustosh. Sramota i za palanchane i nas inas iz okoline.

Pregrube ocene druže, pregrube :eek:. Ako želiš da smanjiš na ovaj način broj posetilaca ovog prelepog jezera, brate, grešiš, silno grešiš!!! :smoke:
B I S T R O !!!
 

zmanic

Junior member
Učlanjen(a)
06.10.2007.
Poruke
36
Broj reagovanja
0
Svašta, ne pada mi na pamet tako nešto.
Ajde, uzmi aparat pa slikaj ovih dana onaj deo desne obale sa ribarima i improvizovanim šatorima, pa objavi ako smeš to. Koga ćeš da privučeš na gradsku deponiju ??

Polako ga pretvaraju u Zavojsko jezero  - Mega Store plastičnih flaša, a njega ću ja slikati i okačiti krajem sezone jer mi je dosadilo da izigravam smetlara, ponestaje mi snage.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Zmanic je u pravu. Kako je jezero otvoreno za ribolov, na njemu nema slobodnog mesta za pecanje. Seljaci koji verovatno i nemaju dozvole smenjuju se na vodi za sobom ostavljajuci sve sto ne moraju. Ova voda ce im biti interesantna dok ne povade sve zivo , a narocito pitome sarancice i amure. Trpaju po rancevima i kradu ribu na veliko, a narocito nocu. JEZERO JE TRENUTNO SRAMOTA ZIVA. Do daljnjeg ne idem tamo , a i  neizvesno mi je dali cu naci mesto za pecanje
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
horor!!!!!!!!!!!!!!!  :(

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Dpei4n0343k[/youtube]
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
horor je blaga rec, prosao sam pre mesec dana i lici na pakao. Mogu svasta da kazem ali imam si pametnija posla. Bio sam samo jdanputa posle jedno mesec dana od kada su dozvolili ribolov i jos tada sam rekao NE dolazim vise dok ne rese zamocavanj... i kenjanj... od strane (nema ta rec, jos nije izmisljena kako bi ih nazvao)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Kad si bio poslednji put na jezeru?
Zasto nije jezero za musicarenje? Saran, amur - ribnjak nije te je i ulov jos vredniji, klen, pastrmka je ima - eto za informaciju ako je ona toliko bitna.
Tog prijatelja sto "nesto radi" kazi mu  molim te da ne radi vise, sasvim je dovoljno uradio da vise i nema sta da se uradi sem da opet pukne brana.


Mnogo toga jos....
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Djole je napisao(la):
Kad si bio poslednji put na jezeru?
Zasto nije jezero za musicarenje? Saran, amur - ribnjak nije te je i ulov jos vredniji, klen, pastrmka je ima - eto za informaciju ako je ona toliko bitna.
Tog prijatelja sto "nesto radi" kazi mu  molim te da ne radi vise, sasvim je dovoljno uradio da vise i nema sta da se uradi sem da opet pukne brana.


Mnogo toga jos....

Upoznao si ga kod mene.

Nije on dovoljan ali se trudi koliko može sa njegovih 64 leta. Ako država ima ikakvog interesa na tom jezeru, poslaće pomoć ove godine a ako nema povlačim ga definitivno u penziju i selimo se na Novi Zeland.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Na ovom jezeru nista ne funkcionise kako treba i nista nije kao pre par godina kada se moglo pecati sa uzivanjem.
Najgrdje je sto nikoga nije briga na sta lici voda i obala. Ribolovci (uglavnom mestani najblizih okolnih mesta) su shvatili da se poribljena riba treba izloviti sto pre i na sve moguce nacine a da pritom i okolini jezera nacine sto vecu stetu.
Nisam ni video ni cuo da je bilo koga briga da se ista promeni
Sto se mene tice, sada bih vise voleo da jezero nije ponovo formirano, pamtio bih ga po lepom
 

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Jel se nešto promenilo na ovom jezeru?

Svratiću sledećeg vikenda, pošto mi je klinac tamo na ekskurziji.  Šta se peca?  Koja lokacija, sa brane?
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
sitni klenovi kod brane
sitna bodorka-žutooka na sredini jezera i na početku ( oko ušća)
a možda se i šarančići i amuri razmrdali, vredi probati
 
Vrh Dno