Do 75 evra bez carine

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:tbumb: dve nedelje unazad sam gledao i ja ovo na e-bay.co.uk i malo mi falilo da naručim ali sam odustao. kako god sigurno ču i ja ovo da pazarim čim me malo popusti strimer groznica  :whistle:
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
tommylee je napisao(la):
Ja sam dosad uglavnom preko ebay naučivao.Uglavnom je to sitna roba jer se ne usuđujem krupnu zbog carine.I svi su artikli dosad bili do max. 20e.I da su se izgubili ovo mogu da prežalim.

Evo ovih dana mi stiže,iz UK,dosta sitnica:


p1180010n.jpg

Barate, shta ti je ovo?!!  :eek:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Metalni šabloni za krila i pokrove kod nimfi.Staviš materijal i opkružiš upalajčem ako je termo skupljajući i slično.

 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Koliko bi me repnula carina za paketic iz USA 1kg, vrednost 100$ bez transporta.

Merkam ovo da uzmem:

http://www.ebay.com/itm/FISHPOND-WATERDANCE-CHEST-OR-LUMBAR-WAIST-PACK-BARNWOOD-/120940625327?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c289f7daf
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Za ovo najverovatnije nista.
Ali s prodavcem bi trebao da se dogovoris da stavi vrednost manju od 50-ak eura.

Ovakve stvari nisu interesantne za carinjenje.
Pre bi neko nadrljao za one kineske cekrke koji kostaju 20-ak $ nego za ovako nesto.

Koliko sam samo puta narucio po 4-5 voblera ukupne vrednosti 100-tinak eura, a prodavac naznaci da kostaju po $1 komad  :D i naravno da niko nece da pomisli da jedna varalica kosta 20e.
Ustvari, hvala carinicima jer su lenji i mrzi ih da procunjaju po netu.  8)

Takodje, kome ko nije musicar ce da padne na pamet da musicarski kanap kosta koliko kosta.
Jednom su mi stigla 2 pakovanja ukupne vrednosti $150 i nikom nista, mirna Backa.  :smoke:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Onda sracunaj 10% od (99+12) pa od te dobijene cifre sracunaj 20%.
I obe cifre dodaj na 99+12 tj $111.

Ovo 10% je carina, a 20% pdv, a jedno bez drugog ne ide.  ::)
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Sto bre Mare tako?  :hammer:

Vidi tamo lepo s prodavcem jel hoce da poskida sve etikete (tags), i da ti napise da kosta $40 i zavrsio si posao.  ;)

Pogledaj i stvari od William Joseph sto se ovakvih dzidzumidza tice.
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Gledaj negde po Evropi prvo, trebalo bi da bude jeftinija carina po nekoj logici.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Nema jeftinije carine. To je sto je- 10% je carina, 20% pdv na ovakve zajebancije, iako bi trebao da bude 8%.

Drugo, nema veze odakle se salje, carina ide ako se predje 50, odnosno 75e...

Trece, u Evropi su skuplje stvari i koje se cak proizvode u Evropi (ili su bar brendovi u Evropi, a danas se 90% stvari proizvodi kod zutaca)... zapravo, sve je skuplje.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
A to... Pa po logici bi trebalo tako da bude, ali dosta prodavaca gleda i tu da uzme neki "dinar".
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Jbg, moras negde da platis :)

Licno sam ubedjen (a i uveren jer tu i tamo, kupujem razne stvari povremeno sa neta) da je nama najveci problem nasa carina, troskovi isporuke i nase kurirske sluzbe (tipa kada nasa kancelarija DHL-a npr. preuzme neki paket koji stigne a koji nije namenjen da bude isporucen kupcu ovde preko DHL-a, pa se naprave ludi i ucenjuju). Da je PayPal skoro potpuno nebitan, tj. ako imate kreditnu karticu, u 95% slucajeva cete moci sve i svugde da kupite (opet, pod uslovom da salju u jebenu Srbiju).

Pogledaj mozda po Madjarskoj, Grckoj, Italiji, Makedoniji...

Ja licno ne bih smeo da se upustam u neko skuplje/vece narucivanje sa neta, preko >50eur (i tu se drzim granice od ~45max).
 
Vrh Dno