Dobre fore

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Veoma zanimljiv link za one koji bi da im fotogfrafije mušica budu ekstra http://www.flytyingclips.com/photo_flies.html
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo uradio sam neku svoju kutiju za fotkanje....svetla sa strane I nisu bas toliko jaka koliko bi trebalo da budu ali I ovo vec radi bolji posao nego samo muva pod svetlom I pozadinom iza.
 

Prilozi

  • shbn.jpg
    shbn.jpg
    348,6 KB · Pregleda: 324

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
je, jos samo da nabavim malo jace lampe  :tbumb:

Izrezao sam kutiju sa tri strane I oblepio iznutra belim papirom. Sa tri jake lampe, dve sa leve I desne a treca iznad bi to bilo fantasticno.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Nije o musicama, ali ipak - dobra fora. Prosle nedelje sam uzeo jedan DSLR aparat cerkici, pa se ubih citajuci neke fazone i fore o fotografisanju. Nije ni profi fotografima lako.... Ipak zanimljivo stivo. Mozda sledeci hobi...?
Eksperimentisuci ispred kuce napravih par slika u ``blur`` tehnici slikanja vode. Slike nisu podesavane u nekom fotosopu, jer ne bih ni znao kako.

Svaki komentar je velkom  :)

Obicna slika potoka:

33eugbp.jpg


Slika u bluru:

wixbad.jpg




 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Jos malo slika istog potoka. Blur pri jakom svetlu i crno beli:

3479t1j.jpg


30hsjo4.jpg
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Druga odozgo mi se sviđa,vjerovatno moraš ispoštovati neke svjetlosne uslove i slično.Kod mene sva na automatski podešeno  :hammer:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Ta druga mi je ponos za sad  ;) .

Inace je slikana nocu, samo uz mesecevu svetlost sa duzinom zatvaranja blende od 30sec. Da, malo je neosvetljena ali da sam hteo jos duze zatvaranje, i vecu osvetljenost, morao bi ici na Bulb mode a za to je obavezan tronozac koji nemam za sad.

Kako mislis da ti je automatski podeseno?

 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Thanks Seb. Ovo je samo proba. Imam u okolini dobra mesta za stvarno dobre fotke sa vodopadima. Samo se treba nakanim da odem. Mozda jos veceras  ;)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Nemam DSLR već prousmer ali mi je sve automatski mrzi me da podešavam  :doh:
 

Brutallis

Junior member
Učlanjen(a)
07.03.2008.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Lokacija
Smederevska Palanka
@nespetro,pri jakom svetlu zatvori blendu(F),minimalni ISO i razmisli o nabavci CPL i ND filtera.
Stalak možeš nabaviti neki manji koji može poneti DSLR,ima ih već za 13-15 evra.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Upravo to. Blenda je na minimum, mislim da joj je f/32 najminimalniji otvor. ISO je 100 i ne moze manje. U pravu si za filtere. Veceras sam bio na jednoj reci sa puno manjih vodopada i vidim da su mi filteri bili  neophodni, jer je bilo bas suncano. Kasnije se malo naoblacilo pa je islo bolje. Postavicu slike sutra.

Kad som vec kod filtera, znam da postoji ND ali za druge ne znam. Za koliko filter moze smanjiti svetlost? Da li ih ima vise vrsta, tj tamnijih? I koji bi mi preporucio? Objektiv je 52mm.

Koristio sam danas jednu caku da u meniju, White Balance stavim na Cloudy, jer daje za nijansu duze zatvaranje  ;)
 

Brutallis

Junior member
Učlanjen(a)
07.03.2008.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Lokacija
Smederevska Palanka
CPL filter neutrališe reflksiju vode,a ujedno može da produži ekspoziciju ,a ND postoje 2,4...broj označava za koliko ti usporava espoziciju.Ako je brzina bila 1/60 sa ND2 će biti 1/15 (ovo nisu neka kruta pravila).Sada se nude neki ND varijabilni filteri  ND2-400 ,nisam ih još isprobao,niti je neko od mojih prijatelja koristio,tako da neznam u praksi kako se pokazao.
Za početak uzmi nešto jeftinije dok se ne srodiš sa mašinom,jer dobar filter košta prilično.
Kako (i ako) ti budu rasli afiniteti tako ćeš i nabavljati bolju opremu.
 
Vrh Dno