Dok se mi svadjamo gledajte sta drugi rade...

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Stvarno je odlično. Zašto i kod nas nije ovako, je pitanje koje nema veze sa mušičarenjem i pravljenjem muva.
Pre nego što počnemo da raspravljamo zašto je ovaj engleski forum ovako lepo sređen, predlažem da ga iskoristimo. Kad smo već mi lenji ili neuki, možemo, uz pomoć linkova da prenosimo njihov trud i znanje na svoje stranice. Nije teško pregledati ove slike, pa komentarisati na našem sajtu.
Ako čekamo da sustignemo nivo ovakvih foruma, pomrećemo a to se neće desiti. Predlažem da se ne bavimo time što je ovo ovako, a što onako, i da počnemo da koristimo povezanost putem linkova sa dobrim sajtovima i forumima. To nije zabranjeno, već se, naprotiv, svuda preporučuje.
Ovakvi sajtovi i linkovi prema njima su od ogromne koristi. Odjednom, isključuje se mogućnost mudrovanja onih, koji sve svoje znanje isčitavaju na ovakvim mestima, prevode i prenose na stranice naših ribolovačkih novina i web sajtova. Sada je svima to dostupno i korisno.
Povežimo se direktno na izvor znanja i zaobiđimo mnogobrojne "mudrace" koji nam ovde pišu o engleskim, američkim i ostalim inovacijama, kao da su ih sami izmislili.
Na našim forumima treba prikazivati "step by step" naše autorske muve, kojih ima sve više, a ono što su izmislili Englezi ili Amerikanci, prepustiti njima. Pošto svi imamo Internet i pristum svim svetskim sajtovima, ja ne vidim razlog da neko od nas troši vreme na opisivanje Adamsa, Griffiths Gnata, Wickhams Fancya, Royal Coachmana... kad toga ima na stotinu sajtova.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja dobro znam da na svetu postoji mnogo sajtova koji sadrze ovakve informacije. Nije neki problem da se iskopaju, ali. Zasto dasae zadrzimo na tome da negde ima. Bogdan je potpuno u pravu sa nazivom teme. Imamo i mi dobre tyere. Zasto ne prave ovakve clanke??? Ja nemogu da ih nateram. Najlakse je reci hajde da mi to NE radimo, hajde da gledamo druge.
Mixmaster je napisao(la):
Ako čekamo da sustignemo nivo ovakvih foruma, pomrećemo a to se neće desiti. Predlažem da se ne bavimo time što je ovo ovako, a što onako, i da počnemo da koristimo povezanost putem linkova sa dobrim sajtovima i forumima. To nije zabranjeno, već se, naprotiv, svuda preporučuje.
Sa ovim se apsolutno NE slazem. Naravno da treba da se povezemo, ali mi moramo da i sami napravimo ovakve step by step muve. Ko zeli da doprinese sjajno, ko nezeli opet sjajno.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ima nade:

http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=1196.msg16465#msg16465
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Evo vas dvojica ste se odmah javili pa bi mogli da budete i prvi "dobrovoljci" za prva profesionalna step by step uputstva za vezivanje musica.

Ide zima, nema mnogo ribolova. Lucky ima odlican fotoaparat bas za tu namenu. Obojica znate da vezete muve. Mozete da se nadjete jedan dan kod Mixa, rascistite nered na njegovom stolu, postavite neki lep background i za sat vremena mozete da uslikate 3-4 lepa step by step uputstva. Sledeci dan kod Lucky-ija, rascistite nered po njegovoj kuci, lep background i opet isto - 3-4 lepa uputstva.
Jedan dan pozajmite Zakuli fotoaparat - eto jos 10ak lepih step by step. i tako dalje i tako dalje...

I do Nove godine, svi smo vec srecni i zadovoljni, jer bi se i onda ostali prikljucili - bolje na taj nacin da stvaramo rivalitet izmedju sebe, nego onako kako je bilo do sada..

Zamislite kako bi to bilo fantasticno. Unormalili bi se odnosi na sajtu pa bi i neki koji dosada nisu hteli da se ukljucuju u svadje i rasprave dobili svoju sansu da pokazu sta znaju i umeju.

Zato ja smatram da sve treba da pocne upravo od Lucky-ja i Mixa. Vi ste uglavnom najglasniji i najodgovorniji za ovaj forum i treba da sluzite za primer.

Zeljno iscekujem rezultate...
 
Z

Zakula

Guest
Nishta se ne brini Boki,sve ce da bude resheno...Evo,ja sam od sinoc zakachio nadam se,dva lepa posta,koja su uz to i korisna!Imam sasvim dobar fotoaparat za makrofotografiju (mada je pre neki dan otisho sa curom u Cheshku) i ja,kao fly tying moderator obecavam i tebi i ostalim chlanovima nasheg lepog foruma da ce da redovno chitate raznovrsne postove o fly tying-u.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
@Bogdan. Predlozi su super i nadam se da ce biti ostvareni.
@Zakula. O misteroizni jednorogu. Samo je pitanje vremena kada ces opet da nestanes u izmaglici zore! :doh: Ali za sada si dobar pa necu da ti kenjam!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bolje da ne pišem šta je bilo kada je Laki došao kod mene da pravimo foto session.  :doh: :doh: :doh: Ja sam spreman, ali on nikako da našteluje kameru.  :'(
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Koliko se secam, pokazao je jednu savrsenu makro fotografiju pre par nedelja i samouvereno tvrdio da je provalio kako makro funkcija radi.

Secam se da je pricao kako davno nije vezivao muve (iz opravdanih razloga) ali sada je (nadam se) spreman.

Rekao je i da je tanak sa materijalima ali za pocetak, kao "guru" ovog sajta neka napravi i prikaze, step by step, muvu navezanu od materijala koji su mu pri ruci. Neka makar to bude i do sada nikad vidjena kreacija od dlaka sa muda komsijinog vepra i konca iz svojih iscepanih smrdljivih carapa.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
i jos nesto,

ja da znam, k'o sto ne znam, da vezem muve i da imam "opremu" za to, za primer i u inat gazda Luckyju bi sad odma' uz'o slobodan dan i navez'o 20 step by stepova, i pit'o ga:"Je l' prijatelju, imas li ti mesto na tvom website-u 'de da turim ovo?"

a vi kako 'ocete
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bogdan je napisao(la):
Neka makar to bude i do sada nikad vidjena kreacija od dlaka sa muda komsijinog vepra i konca iz svojih iscepanih smrdljivih carapa.

Možda komšija nema vepra, ali dlake na...sigurno ima. Laki, ajde idi šišaj to, pa pravi muve.  :tbumb:


P.S. Morao sam, ovo je bilo jače od mene.  :doh:
 
Vrh Dno