DOUBLE TAPER "DT" ILI WEIGHT FARWORD "WF"

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Posedujem i jedan i drugi gore navedenih konaca sa stim sto je DT 5-ica, a WF 4-ka,pa me interesuje vase misljenje sta zapravo staviti..
Upoznat sam sa karakteristikama i jednog i drugog do srzi mada mene vise mami ovaj WF jer je 4-ka a do sada je nisam koristio,tako da mi je potrebna mala pomoc sta namotati ...
--HVALA--
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Na cekrk,i za musicarenje  :D :D :D .Salim se,dvojba  stavio bi WF 4 da probam posto nisam uopste do sada imao prilike, a interesuje me vase iskustvo sa njim ako ga imate i sta je bolje po vama...
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Imaš vremena,probaj oba pa sam odluči.To ti je moj najprijateljskiji savjet.Najbolje namotati obje na čekrk(različit),pa ih ponijeti obje sa soobom na vodu i vidjeti koja ti više paše u datoj situaciji,Stvar je samo navike,mada generalno,lakše je i brže sa WF postići daljionu.A za prezentaciju,pa DT je nezamjenjiv.Naravno,neki se ne bi složili,ali...
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hvala,Zeko iz svakog saveta se moze izvuci nesto korisno..
--Pozz--
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Samo jos da si rekao za koji stap :D

Ako imas AFTMA 2 ili 7 stap onda ti ne vredi ni jedan :D, a ovaj sto te savetuje nema pojma:p :p :p
Lakse je sa DT5 postici daljinu nego sa WF4 jer je u pitanju dosta tezi konac
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Devojčice,si pismena.ILi misliš da si dovoljno daleko,pa čačkaš mečku a ne čitaš.Ja reče da je generalno nešto lakše od drugog. :p :p
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Citam citam samo gluposti neke. Pitanje je kratko i jasno ali tebi ni to nije dovoljno, moraju neke skice, crtezi, karikature da bi ti bilo jasno prike. Cova ima WF4 i DT5 ti delis savete i sakom i kapom neznajuci koji stap ima. Bratac najbolje je biti precizan a generalno se odgovori kad se generalno pita :p :p :p
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Nemaš ti pojma,curice.Lija ima jedan štap i dve strune,koji mu je izbor.Dugo te nema,pa ne pratiš situaciju.A konkretnije ne može biti nego što sam mu rekao.Stavi jednu pa probaj.I koja je razlika u težini te dve strune koju on može da osjeti.Tebe ko da je školovao neki propali i neuspješni bacač,vjerovatno neko "tehničko" ime,sav potkovan,koji ne vidi dalje od svog nosa. :p :p :p
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Stap je Abu Garcia  5/6 nadam se da je sada nekom malo lakse i jasnije sta sam pitao
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Diplomat?Skoro kupljen?Pratim bre ja ovaj forum,meni ne treba da objašnjavaš,lijo.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
:respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Opa, svađaju se ljudi, ali bez mene! Ne može to tako, ja sam dežuran ovde. :doh:
Šalim se, naravno.
Hajde ja, koji na sve na ovom svetu gledam iz neobičnog ugla, da malo sagledam problem DT ili WF. Po mom skromnom mišljenju, jedina prednost WF konca je što se lakše izbacuje na veće udaljenosti u raznoraznim uslovima. Pošto sam ljuti protivnik jurnjave riba predalekim zabačajima i smatram to pogrešnim pristupom, isto tako WF predstavlja, za mene, pogrešan izbor zato što navodi mušičara na ono što ja smatram početničkom greškom.
Dakle, DT iz mnogo razloga u ovoj utakmici pobeđuje. Ovaj oblik omogućava ono što ja zovem vrhunskim fly castingom. Ne u dalj, ne cirkus za radoznalu publiku, već preciznost i bolju kontrolu muve, kako na i u vodi, tako i u vazduhu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
pa teoretski samo ti DT5 odgovara mada bi ja probao i WF
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
I da ne probas bolje ce da ti pasuje DT5 od WF4 na tom stapu. Imam isti stap ako ti to nesto govori i on je odlicno resenje za male pare.

Za ljutog zecinu :D  Mene skolovala ulica a onda sam doktorirao na skoli zivota. Za flajfising mi ne treba nikakva skola sem ove koju imam a to je 100 dana na vodi svake godine. :p
 
Vrh Dno