Douglas DXF 310 ~ 4

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Zanima me misljenje o ovom stapu?
Da li ga je neko koristio ili imao iskustva?
Osnovna primena bi mu bila ono za sta je namenjen ~ nimfarenje.Ali takodje zanima me da li ce moci da baca suve musice (neke od njih ce biti i od balze ..mozda dvodelna osa mozda bambula #8 -10... :) ).



Unapred hvala.
 

Prilozi

  • Douglas DXF 3104.png
    Douglas DXF 3104.png
    390,9 KB · Pregleda: 37

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Nije ga koristio niko. Da si pitao nekog u USA vrv bi dobio odgovor. Vidim da ga ameri kupuju. Njega i Cortland.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Da, u Americi je mnogo poznatiji brend,neki od modela kostaju i po 600- 700$, podpadaju pod kategoriju srednje skupih stapova, verujem da je Sage sa svojim cenama i Scott iznad njih za par stotina dolara.

Mada sve sto sam uspeo da nadjem na netu o njima sam procitao,ima izuzetan broj pozitivnih misljenja o akciji stapa kao i o kvalitetu izrade.

Ivke kakav je taj od 11 stopa bio?
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.140
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
Da, u Americi je mnogo poznatiji brend,neki od modela kostaju i po 600- 700$, podpadaju pod kategoriju srednje skupih stapova, verujem da je Sage sa svojim cenama i Scott iznad njih za par stotina dolara.

Mada sve sto sam uspeo da nadjem na netu o njima sam procitao,ima izuzetan broj pozitivnih misljenja o akciji stapa kao i o kvalitetu izrade.

Ivke kakav je taj od 11 stopa bio?
Bio je u prvih 5 po ocenama Yellowstone Angler. Ima ga Dejan sa foruma (Radodeyan). Suvu nikako neces moci da bacas sa njim. ZABORAVI
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Koristio sam par kracih modela i ne vidim zasto je toliko skup.... Nista spektakularno.
Za suvu moze al moras da se naviknes. Vec dugo koristim nimfarose uglavnom za suvu. I sad mi vise odgovaraju. Sve je stvar prilagodjavanja.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Za njega mi je neko reko da je ozbiljan stap, izuzetan bacac.
905 kosta oko 700$
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Dobar je nije da nije.... Al cena mu je previsoka... Realno dodacu jos 200 i uzecu scotta koji je mnogo bolji. Bar za moj ukus...

A evo i ovog sam probao
 

Prilozi

  • mmexport1634979553631.jpg
    mmexport1634979553631.jpg
    42,8 KB · Pregleda: 26

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.698
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Sky G su na poslednjem shootoutu dizali u nebesa u jakoj konkurenciji je odneo pobedu. Napravljen je od graphena za koji neki kažu revolucija a pak ovi drugi ništa posebno krt je, vreme će pokazati a marketingu je teško verovati u današnje vreme. Žao mi je što nismo Ameri pa lepo odeš u Cabelas i svaki štap isprobaš, platiš šta ti se dopada i nema rizika.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Proseravanja cista zarad profita. Kao iphone, svaki drugi ili treci uzeti i mozda ima smisla... Tako i ovde. Revolucija se svodi na nano, graphen, gluposti.... Samo da se ljudi prime.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Bio sam u Cabelasu, nemaju Douglas, imaju Orvis,Sage, Redington i Cabelas stapove.
Mozda ova lokacija u Delawaru gde sam ja bio ih nema, ali nisam video nista od Douglasa promo materijala.
 

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
142
Broj reagovanja
31
Ja imam DXF 311-4. E sad, ja nisam nešto merodavan kada je nimfarenje u pitanju. Pecam samo na početku sezone, 3-4 puta, i to je to.
Za mene je najbitnije da je dobro izbalansiran, ili moderno da nema swing weight, a DXF je dobro izbalansiran.
S obzirom na specifičan položaj ruke kod euronymph-arenja, može se pecati nekoliko sati bez zamora ruke.
Druga bitna stvar je osetljivost. Ja se većinom oslanjamo na posmatranje predveza, tako da nisam bas merodavan da dam neki sud o osetljivosti, ali Ivke kaže da je izuzetno osetljiv.
Treća stvar je akcija štapa. Ako bi se posmatrao kao običan musicarski štap,moglo bi se reći da je moderate akcije.
Ivke i ja smo probali na livadi, sa nekim kanapom da bacamo. Ne sećam se da li je to bila baš #3. Ja sam mislio da će se štap slomiti.
Ivke je još tada rekao da sa njim ne može da se peca na suvu.
Eto to bi ukratko bio moj pogled na ovaj štap. Opet ponavljam, ja pecam na nimfe samo kad ništa drugo ne može.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Stigli nimfarosi, Imao sam prilike da ih probam preko vikenda na travi ispred zgrade.
Prvi utisci su da rade upravo ono sto trebaju.
Ovaj Douglas je toliko osetljiv da je to neverovatno.Bice prilike u toku nedelje da se bolje upoznamo, pa prenosim utiske.
 

Prilozi

  • DXF & Carbon XL ~ nimfaroši.jpeg
    DXF & Carbon XL ~ nimfaroši.jpeg
    174,7 KB · Pregleda: 26
  • Like
Reagovanja: TMc
Vrh Dno