Dunav

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Hehehe suvise postujem svoj pribor da bih ga kotrljao po nekim barushtinama :lol:

Svaku strunu sam pazljvo birao, perem stap i ostatak pribora posle svakog fishing tripa bez izuzetka, pa srce bi mi stalo kada bih strunu bacio u blato. Najezim se kada kod ribolovca, pa jos musicara, vidim strokavu i masnu plutu. Jel to dokaz da se hvata riba ili aljkavost vlasnika i bahatost prema priboru? Pa brate svojim rukama drzis tu plutu zar treba da je shtrokava?

Mislim OK kapiram ja i da neko uziva u tome, ali ja sebe jednostavno ne vidim u toj prici i nema sanse da me neko ubedi da cu da uzivam hvatajuci smrdljive babushke na bilo koji nacin pa i vestackom muvom.

Odjavljujem se iz ove diskusije, plasim se da ne pocnem da se nerviram. Ovo mi je bila poslednja diskusija na temu ribljeg korova i slicnih vrsta. Uhhh samo da postoji neka opcija "ignore" za diskusije na tu temu pa da je uopste i ne vidim.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
To sto neko voli da musicari i neku drugu ribu sem salmonida, ne znaci da ne postuje svoj pribor ili nema pojma o musicarenju.
To je jednostavno suzen pogled na musicarenje.
Ako covek uziva u musicarenju i prirodi i pritom hvata beovice ili cvenoperke znaci samo da je bolji musicar od onog koji ide iskljucivo na salmonide. Na kraju krajeva musicarenje moze da bude samo izgovor za izlazak u prirodu, makar se nista i ne uhvati na musicu.
Dakle podela na korov i salmonide je neprihvatljiva, jer uzitak je isti a zbog toga se i izlazi na vodu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
ttttt wrote:
To sto neko voli da musicari i neku drugu ribu sem salmonida, ne znaci da ne postuje svoj pribor ili nema pojma o musicarenju.
To je jednostavno suzen pogled na musicarenje.
Ako covek uziva u musicarenju i prirodi i pritom hvata beovice ili cvenoperke znaci samo da je bolji musicar od onog koji ide iskljucivo na salmonide. Na kraju krajeva musicarenje moze da bude samo izgovor za izlazak u prirodu, makar se nista i ne uhvati na musicu.
Dakle podela na korov i salmonide je neprihvatljiva, jer uzitak je isti a zbog toga se i izlazi na vodu.

Toliko si preterao da nemam reci.

Nigde ja nisam generalizovao niti imam nesto protiv ljudi koji pecaju cverglane, samo sam rekao da je meni muka od toga, a ko voli....
Niti sam merio ko je kakav musicar a vidi sebe sta si pisao?
Odakle tebi uopste pravo da ocenjujes ko je kakav musicar po ribi koju peca? Jel to ima neka tabela ili slicno pa da se meri? Da bi bio dobar musicar treba da ides iskljucivo na beovice, a ako hvatas samo salmonide onda si los, jel tako?
NE MORAS DA BUDES MUSICAR DA BI IZASAO U PRIRODU UOPSTE, TOLIKO VALJDA ZNAS?

Podelu na korov i plemenite vrste nisam ja izmislio, hteo ti to ili ne, tako je.

I samo nastavi da musicaris svojim sirokim pogledima na taj svet.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
simpson, potpuno si u pravu. Generalizujemo stvari i ti i ja samo malo razlicito, a to je u principu pogresno.

Ono sto sam napisao za bolje musicare i sirok pogled to se odnosi na vece iskustvo u musicarenju jer se uglavnom razlicite vrste razlicito musicare pa samim tim ko je probao da musicari deset vrsta riba ima vece iskustvo od onoga sto musicari samo pastrmke npr.

Podela na plemenite i ne plemenite vrste riba naravno da postoji ali uzitak u ribolovu korova ne mora da bude nista manji od musicarenja plemenitih vrsta.

U svakom slucaju i ja tebi zelim uspesnu sezonu kao i ti meni :).

ps. nemoj previse licno da primas moje misljenje jer i ako se razlikuje od tvog ni na jedan nacin te nisam uvredio u mom prethodnom postu, dok se u tvom postu vidi losa namera
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne nema apsolutno nikakve lose namere u mom postu. Svakom je prepusteno da uziva kako on misli da je najbolje, ali pogledaj u sta se pretvara sam sajt. Znaci, mozda se spomene negde pastrmka i lipljan (a priznaces da zbog njih malte ne i postoji musicarenje), a crvenperke, mrene, karasi, bodorke,... pa svaki drugi thread je ovde o musicarenju riba koje se inace hvataju na glistu.
Sajt mozda treba da se zove www.musicarenjenesalmonida.org ili www.musicarenjebabuske.org

Kako je krenulo ne bi me zacudilo!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Pa jeste sto se tice sajta tu si potpuno u pravu.

Pretpostavljam da musicari misle da znaju sve o musicarenju salmonida pa piso o onome sto ne znaju.

Ja recimo nemam mnogo iskustva u musicarenju pastrmki a lipljena sam samo video na slikama. Mozda kada padne prvi lipljen ili krupnija pastrmka promenim gore navedena misljenja ali za sada je tako.

I potuno se slazem sa tobom da bi trebao akcenat na sajtu da bude na salmonidama.

Aj, pozdrav (moram da radim nesto ili cu da prodajem stap na buvljaku :))
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
iako si moderator malo si previse dopustas...brate stvarno volis da preterujes! To nije dobro. Ne pokusavam da te isprovociram ili uvredim, ali stvarno malo preterujes. Ne mozes terati ljude da pisu o tome sta tebe interesuje. Imas post o pastrmki i lipljenu pa izvoli pisi. Vrlo radu cu ti se pridruziti, a ime sajta je www.musicarenje.org a to je globalno ime. Ako ti se ne dopada onda napravi svoj sajt flyfishing_trout_&_greylnig_only.com Oprosti sto ti ovako pisem, ali previse arogantno nastupas i to nije lepo!

Smiri se kolega, doce vreme kada ce ovo da popusti pa ce da pisemo o lipljanima i pastrmkama. I meni se ovaj sajt jako dopada. Svi ostali forumi koje sam posetio su opskurni. Samo ovaj ima toliko korisnih sirokopoglednih stvari za svakoga musicara. Mislim da je ovo najbolji musicarski sajt na svetu(Sto se tice naseg i engleskog govornog podruja).
Stvarno mi nije jasno sto ti se gade druge ribe. Ne znam, dali je to mozda sto kao nisu za high society. Previse su za obicne ljude, za sirotinju??!!!??? Nadam se da ne spadas među takve arogantne ribolovce. Ok, možda sam ga i ja preterao, ali ako se ne slažeš s nečim što ne ugrožava tuđi život onda ne moraš to ni da napadaš i pljuješ po tome.
Ili jednostavno volis da se prepires sa drugima, da ih provociras, a to se moze pretpostaviti iz čitanja tvojih mnogih rasprava koje čini mi se ti započinješ :)
Pa sada ako sam te nekako uvredio oprosti jer mi to nije bila namera. Ako si hteo da me isprovociraš uspelo ti je. Čestitke!!!!

Ajd sada dosta više. Ko može da kaže nešto koristno u vezi ovakvog ribolova neka kaže ili postavi kakvo konstruktivno pitanje, ako ne može neka samo šuti i uči od drugih.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
AUUU, sto se ja palim na ovakve rasprave. Zbog jedne slicne sam se uclanio! Kao prvo ove 2006 godine sam na musicarski pribor ulovio: potocnu pastrmku, morsku pastrmku, kalifornijsku pastrmku, lipljena, klena, bucova, bandara, stuku, protfisa, suncanicu, crvenperku, povrsinku i bodorku.
I posle svega mislim da je musicarenje salmonida IPAK VRH MUSICARENJA. Zbog lepote riba, zbog lepote voda, zbog lepote predela. Pogledajte slike iz galerije kod svih vlasnika pa cete shvatiti o cemu je rec. Iz ljubavi prema musicarenju kada ne mogu otici na neko lepse mesto, ja tumaram po okolini Panceva i pokusavam da uhvatim bilo sta na musicu, kao i da isprobam pribor, muve,... Iako i to ima svojih cari pre svega zato sto je ipak teze neku od ovih riba uhvatiti na vestacku musicu. To ja zovem PROTIVPRIRODNI BLUD ili SILOVANJE.:oops: Gore pomenuti komarci, blato, mutna voda, duboka a riba je na dnu... Ali ipak JESTE MUSICARENJE.
Samo ne razumem zasto se Vi oko toga prepirete - svako ima pravo na svoje misljenje i na svoje uzivanje. BISTRO SVIMA i pogledajte moj avatar! :cool:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Milance verovatno si u pravu ali nemamo svi mogucnosti da svaki drugi dan idemo na neku pastrmsku vodu vec se snalazimo tamo gde mozemo (kao i ti u okolini panceva).

Pa onda kada pitas kako da musicaris na takvoj vodi koja ti protice maltene kroz dvoriste, zasluzujes i konkretan odgovor. Mi smo svi malo otisli u off-topic pa pisemo da li je bolje musicariti na dunavu ili visocici a tema je jasna: neko hoce da zna da li neko drugi ima iskustva u musicarenju na Dunavu.

Ako neko ima nesto da napise povodom toga onda i treba da pise a mi ostali mozemo da otvorimo novu temu pa tamo da dokazujemo nase teorije (po meni je musicarenje krupnog klena veca vestina od musicarenja pastrmke ali o tome u drugom topic-u).

U svakom slucaju otvorite novi topic pa da iznesemo svoje argumente.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ttttt: svak cast!
Milance: Lep ti je avtar ;-), a potocara je moja najomiljenija i najlepsa. Cak ju ponekad radije posmatram nego li pecam.
Ali buduci da je ova tema Dunav, meni veliki izazov, zato sam i pokrenuo ovaj topic. U ovom vidim nase usavrsavanje i upoznavanje sireg ribljeg karaktera. Znate kolege pecajuci mnoge druge ribe vise sam naucio i o samoj pastrmki. Kako? Uspoređivanjem! Npr. dosta riba ima slične osobine, posebno grabljivice i šaranske ribe. Sve se to da logički pretpostaviti, ali apriori teorije nisu kao one izgrađene na iskustvu. Npr. pastrkma je salmonoidna riba, ali ima karakter grabljivca, cak i spada među grabljivce, ali i nije samo to. Pojede ona i kukuruz, hleb, sve hranljivo. Tu vec podseca na soma koji sve ždere što stigne, ali opet ona nije som, nego pastrmka i koliko ima karakternih slicnosti sa drugim ribama ona je ipak samo svoja. Dalje da delim svoja otkrica o pastrmki i njenom opcem ponasanju necu :) jer ovo je tema Dunav ;-):-D

Ispricat cu vam jos jednu pricu sa Dunava, ali radi se o prici staroj 6 godina. Varalicario sam na dunavu, i dojuri do mene kooega i kaže, "ej onaj gore pred mojim očima izvadio pastrmku na ružno pače". To je bilo u Vukovaru od Hotela Dunav na putu do vodenog tornja. Bilo ih je više kada je udarila, svi se čudili od kuda to u Dunavu. Nakon samo dva dana malo ispod vukovarske luke sam blinkerisao soma, i taman sam dobio jednog od 4kg, izvadio ga iz vode i dođe drugi i kaže "pa to nije normano ******** (cenzuriram taj deo govora) opet ********** pastrmka, eno ga gore, pogledaj". Drugi covek, tek je stigao na vodu dva put zabacio uz pricu sa kolegama koji su bili na vodi kada ono udar na tvistera. Naravno pastrmka (obe kaliforniske). E toliko o Dunavu i njegovim iznenađenjima. Da se nisam uverio ne bi vam ni pisao. Znam da je kalifornisa pastrmka izdržljiva, ali mi jos uvek nije jasno kako je dosla tamo. Ja osobno pretpostavljam iz Drave, ali ona zivi samo u gornjem toku drave, tamo kod slovenije i mozda na granici sa hrvatskom. Cuo sam vec price o kaliforniskim pastrmkama ulovljenim na Dravi na sljunkovitim delovima, ali to je retko, jako retko. Kako su se te dve nesretnice nasle tamo nemam pojma. No tih dana su se ribolovci sjatili ko da ce da bude napad pastrmki, ali nije bilo nista. Pale su te dve i to je sve. Prije su kruzile price od starijih ribolovaca, o svakakvim ribama hehe :-D Skoro i o zubatcu iz ledenog mora heheheh :-D Malo šale ne fali, ali pričalo se do to nije bilo prvi put na Dunavu, tamo. No po mojem to se desi jednom u sto godina.
Hehe, Dunav je bas lutrijska voda, voda iznenađenja. Zato i ima svoje čari, samo ih treba otkriti ;-)
Čuo sam da je negde i u srbiji na dunavu uhvačena mladica, ali u to ne verujem.
Golema reka kolege, zato nudi svašta i priča mitove i istine. A šta je istina zna samo onaj koji je to doživeo :) hehehe

Velika reka je to, ima veiku ponudu, što se tiče terena a isto i riba. I kako valja u biznisu: moraš biti u pravo vreme na pravom mestu ;-) Kako do svega toga je vec "po malo" znanost!
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Skroz ste se promasili hehe, pa ljudi musicare i razne kokosi sa musicarskim priborom :lol: :hammer:
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ljudi, ja sam uhvatio na Nishavi jednog lepog goluba na red tag!I to skoro,pre mozda mesec dana!Dok sam mahao kroz vazduh bukvalno sam video pticu kako leti ka mojoj muvi,pokushao sam da je izbegnem ali tup....!!!Za krilo,pa u najveci brzak!Rodeo na vodi!Hahahaha!Jedva sam ga izvuko!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo nece proci bez Mixmastera! Riknuo mi je hard disk, pa koristim pentium 1 sa tavana. Uhvatio me vikend pa ne mogu da kupim novi. Pre toga bio sam dve nedelje izvan civilizacije, loveci klenove musicom kao (niko) nikad do sad. Odusevljen sam sto vidim da mnogi od vas odlicno razumeju zadovoljstvo musicarenja svih vrsta riba. Samo jedan se izdvojio, zbog toga sto je pocetnik. Ne moze se ocekivati od nekoga ko je tek uhvatio music. stap u ruke da lovi "egzoticne" ribe. Najprostije sto korisnik mus. pribora moze sa njim ciniti je da lovi pastrmke i lipljene. To je "Z" klasa mus. riba. Malo teze je loviti stuku. To je "V" klasa. Klen je "U" klasa. Bas "T", Bodorka, crvenperka i beovica "S", bucov "R"... i jos mnogo toga pa babuska i karas, koje ce uloviti musicarskim priborom mozda jedan ili dva, tri... coveka na ovoj planeti. A sta je "A" musicarska klasa, to ni ja ne znam. Zamlacujem se malo sa ovim klasama, ali ne znam vise na koji nacin da docaramo laicima u cemu je smisao musicarenja "tezih" riba. Za Simpsona i slicne, pastrmka, lipljen i losos su vrhunske i plemenite ribe. Previdjaju da to love svakakve budale i citav musicarski svet. Te vrste su doprinele razvoju musicarenja, ali i Elvis je razvio rock'n'roll, pa smo dosli do muzike od koje bi se prvi rokeri uplasili. Zato slobodno mozemo musicare koji su ljubitelji salmonidnog ribolova nazvati zastarelim, zaostalim i dosadnim.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
@MixMaster

Ma znao sam ja da ti je riknulo nesto od HW inace bi ranije ti utrcao u diskusiju. Ono sto mene fascinira u tvom postu, je savrsena propaganda musicarenja. Samo nastavi tako i oslobodi salmonidne reke za nas pocetnike :hammer: . Meni savrseno odgovara ali se bojim da ce se Danetu navuci guzva.

@Sebastian

To sto sam moderator apsolutno ne utice na moje ponasanje. Cak naprotiv da nisam moderator, mojii postovi o musicarenju korova bi bili jos zesci. I to je MOJE misljenje!! Imas nesto protiv??

Po 100x sam pregledao sta sam pisao i nigde nisam video da ja imam nesto protiv babushkara, samo sam pozeleo da sajt ima opciju ignore pa da te postove ne vidim uopste. Lakse bi mi bilo. Ovako, taman se obradujem za novi post, kad ono na musicarskom sajtu tema "Dunav", "musicarenje skobalja", "komarci, nasi prijatelji" :lol:
Oni koji me bolje poznaju znaju da ljude delim na dobre i lose a ne na "sirotinju" i ostale. Cak sta vise, smatram da se "sirotinja" moze biti samo u nacinu razmisljanja.

Zasto ne vidimo postove ljudi koji puno znaju o musicarenju SALMONIDA i clanovi su naseg sajta... Mislite o tome! Cak i ja pocetnik, kako Mix voli da me zove, sam ubedio nekoliko vrhunskih musicara da se uclane. Ali sta to vredi...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vrhunski musicari salmonida!?! Korov?! Kad neko cita mnogo stampe i lista puno web-stranica, prolupa. Kako moze jedan ljubitelj prirode, poput buduceg musicara, Simpsona, da nazove bilo koju divlju zivotinju korovom? Cime neduzna zivotinja to zasluzuje? Mozda necijom voljom da lici na poznate musicare Amerike i Engleske, koji uglavnom love pastrmke? Simpson ide na Ribnjak (prevod na srpski od Ribnik) i tamo se slika. Poznaje par musicara i njima pokazuje ponosno svoje fotke. Ne zna da u juznoj polovini Srbije zivi petostruko vise musicara nego u ostatku i da svi oni znaju da to i nije pravi sport. Moze on da laze samog sebe i nekog jadnog stanovnika krajeva veoma udaljenih od pravih centara musicarenja. Ne znam kako moze da nadje bilo kakvu sportsku prednost riba koje su zaista "provaljene" u odnosu na vrste koje musicari poput mene tek otkrivaju. Naravno, tek posto su nam pastrmke i lipljeni dosadili. Mrzi ravnicarske reke, a pored njih zivi! Kakav je to covek koji mrzi svoje okruzenje? Voli planine. U tudjega tatka pogolema patka! Da je bar neki majstor za musicarenje salmonida. Jok! Nema pojma covek. Zato ga toliko i pali to. Kao sto se svi "loze" na devojku koju ne mogu da osvoje, tako bi i on da savlada "gradivo" iz lova musicom na planinskim rekama. Eeeee, a to je tako daleko od stadijuma u razvoju musicara kad on svoj pribor adaptira i primenjuje na svim vodama, na zaprepascenje i divljenje ostalih ribolovaca. Kad ce tebi neko da se divi, Simpsone? Sigurno nece kad te vidi na Ribnjaku sa uobicajenim ulovom, poput pastrmke od 2 kila. Probaj da ulovis barem isto tolikog bucova masuci. Ako nikog drugog, sam ces sebe zadiviti. Siguran sam da ces i to uskoro raditi. Kao musicarski prorok, znam tvoju buducnost. Mirises mi na veoma dobrog "warmwater flyfisherman-a"! A sad se samo salis, je l' da?
 
Vrh Dno