Dužina čelične sajle- wire tippet

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
simpson H je napisao(la):
Jesi video sajlu? Ako si je video jel predebela?  Prosto neverovatno da se svi zale kako je tanka i traze deblje samo se ti zalis da je debela :)

Dal sam je video ili ne, nema nikakve veze sa pričom, ja samo kažem da je 25lb tj. 0.35mm predebela za voblere a verovatno će i da kvari rad strimerima za grgeča ili smuđa... Za štuku je to otprilike idealna dimenzija po meni, s tim da bih uzeo i 18lb i 35 ili 45lb. Za ovu prvu namenu ću sigurno da uzmem 6lb pa ću da vidim kakva je. E sad, koliko sam razumeo ti imaš samo 25lb al uvešće Dinkić Paypal uskoro  pa kreće naručivanje preko neta :D

Da ne bude totalni off, još jedna odlična sajla za štuku, sličnih karakteristika kao Knot2Kinky, je Surflon.
http://www.afwhiseas.com/Surflon-Micro-Knottable-Wire-s/2322.htm

IMam 13,20 i 26lb i odlično se ponaša, s tim da ma koliko je trgovci reklamirali kao memory free, ipak posle dugog pecanja zna da se deformiše, čelik je to. Možda je kod Knot2Kinkija to rešeno drugom legurom al o tome mogu da pričam tek kad isprobam.

Uf, pa nije tema čelične sajle nego dužina.... Ima valjda moderatora ovde pa će da srede  :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
25lb je 0.25mm i jel ti dovoljno? Nije tacan podatak sa sajta. 25lb sajlica je 0.010inch i to je 0.25mm. Zato je vrlo bitno da je vidis i uveris se svojim ocima i svojim dodirom a ako treba i mikrometrom.
Imam 25lb i 35lb  tacnije ono sto ljudi traze. 6lb niko nije trazio ni od mog dobavljaca pa ih on ne lageruje.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ja i nisam pričao o podacima na sajtu nego šta piše na pakovanju, postavio sam i sliku. Ako su na pakovanju slagali pa prodaju sajlu koja je za tu nosivost tanja nego što je deklarisano, onda svaka im čast, baš imaju smisao za trgovinu.

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Tek sada vidim da pricamo o razlicitom proizvodu. Ja pricam o single strand sajli a ti o 1x7  strand sajli.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
aj otvorite temu not tu kinki pa da talasamo tamo
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
dovoljna dužina sajle protiv štuke je 30 cm.
zaključajte ovu temu  :-X
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
https://mistpool.com/product_info.php?products_id=1952&cPath=130_43_57

Pokusavam naci na njihovoj starnici nekakav tilet ili predvez za stuku, nasao sam ovo ali pise da je to predvez na kalemu 5m pa dali se to veze za strimer i onda za kanap ili?
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Druze nemoj se opterecivati i bacati pare, obicne male varalicarske sajlice uzmes, vezes za 1,5-2m 0,40 najlon spojis za kanap i pici. Mozes i duzi predvez ako imas plivajuci kanap a oces da je trazis u dubini. Nista konusni lider i ostale zezancije ako ces bacati velike strimere jer za stuku ne treba prezentacija nikakva.
Ja licno i sajlice izbegavam vec samo predvez 0,40 celom duzinom sa kopcicom i do sad mi nije ni jedna pregrizla, doduse stuke nisu bile krokodili ali do 3kg. Sajlice su jos dodatno otezanje koje izbegavam.Na Jocinom jezeru u sretno vreme sam obavezno stavljao sajlice jer su se tamo pecale ozbiljnije ribe.
Imam u prsluku male tanke sajlice koje sam kupio u Carpologiji ali ih jos nisam stavljao, izgledaju dobro i lagano.
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
danas sam naručio predveze 0x i 2x čisto da vidim koji če odgovarat i dali če uopče odgovarati, mada mislim da ču počet sam praviti predvez od komada najlona, a za sajlu ne znam šta ću, našao sam termo sajlu pa ču viditi dali ču to naručiti,
http://topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/444/gosen-termo-sajla

pa na jezeru di ja lovim su se ove godine lovile štuke do 120cm jest da su na varalicu al opet znači da ih ima, pa bi radi toga koristio neku sajlu ili nešto što ne može takva štuka pregristi
 

munze

Junior member
Učlanjen(a)
12.12.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Za stuju nema bolje sajle, titanijum,  lako se vezuje, tanka, jednom recju vrhunska.
https://www.ebay.com/itm/KNOT-2-KINKY-ADVANCED-STRECTH-NIKEL-TITANIUM-LEADER-WIRE-15ft-4-6m/152834153184?hash=item2395a01ae0:m:mvFNN6FufUVjE6Psgp_OMZA
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Budem to probo nabaviti kod mene u hrvatskoj, ovaj je iz zagreba ali nesalje za Rijeku,, jedino da pogledam mozda ovi za ribolov na moru nesto koriste slicno
 

ColeKG

Junior member
Učlanjen(a)
27.02.2018.
Poruke
20
Broj reagovanja
1
gde mogu da se kupe ove sajlice?
treba mi 6lb


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh Dno