E-bay i Aliexpress

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Jel neko narucivao materijale preko ova dva sajta? Pretpostavljam da jeste, ali nesto ne mogu da nadjem temu o tome. Konkretno planiram da narucim uv lampu i uv lak, pa rekoh da ne pogresim, i narucim nesto pogresno.

Jel je to ova lampa i vredi li sto ?

http://www.ebay.com/itm/LED-Flashlight-UV-Lamp-Nail-Dryer-Portable-15s-Fast-Dry-Cure-Aluminum-Home-Use-/262921532556?hash=item3d3758348c:g:UpQAAOSwgmJXzqdI

Jes da se ceka malo duze, ali su cene dosta pristupacne. Takodje planiram da narucim marabu pera, posto ih nemam, i smislicu jos sta mi treba. Kakva su vasa iskustva sa porucivanjem sa ova 2 sajta. Ja sam porucivao nesto sitno, nesto je stizalo, nesto nije.....
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Ja imam jako pozitivna iskustava sa porucivanje i sa Aliexpress i sa Ebay-a. Sve sto nije kao u opisu ili ne stigne, novac se refundira , tako da nema nikakve brige.
Ceka se od 10-30 dana.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ok, vracali su i meni novac, nije problem u tome. Ne narucujem ja preko toga neke skupe stvari, nego cekam mesec dana, ne stigne, pa mi vrate novac.....

To je ukupno 300 godina  :D

 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Imam ja ovu plavu lampicu. Šta da ti kažem. Ništa spektakularno.
Brzo troši baterije, treba dosta vremena da bi se osušio lak...
Ali za te pare vredi.
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Da si negde u bgd ja bi ti dao da probas. Da ne bacas pare.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
http://www.ebay.com/itm/162044246979?_trksid=p2055359.m2763.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

jel probao neko ovo?

Razmisljam da uzmem za klena, pa me interesuju iskustva.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.411
Broj reagovanja
227
Lokacija
Beograd
Ako te nagaze za porez i carinu, izaći će te bar 50% više. Da sam na tvom mestu, pre bih uzeo ovu trojku Endurance što prodaje Aleksandar, kupio čekrk od Kineza, kanap ti je svejedno koji je jer očigledno bi da češkaš...
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ok, hvala. Nego me je zainteresovao zato što je #1. I 6ft. Znači odustajem od kineza. :)
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
S obzirom da planiram u narednom periodu, da se pozabavim malo vise flytyingom, trebao bih da pazarim nesto od flytying materijala. Tacnije, trebao  bi mi neki malo kvlitetniji skalp petla, polovina, da nije indijski kog vec imam, zatim, osnovni konac, koji cu koristiti za suve i nimfe. Cdc pera, jarebica (za mokre muve), i nesto tungstena. Takodje dubing, koji se koristi za nimfe, ja imam superfine, ali koliko sam upucen, on je uglavnom za suve muve.

Ako mogu neke preporuke, koji konac, koje debljine, koji skalp, koje dimenzije tungstena, da jurim, da ne kupim nesto bez veze. Da li se isplati, narucivati ovo preko Ali expressa, ili je bolje da kupim u Srbiji.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.731
Broj reagovanja
1.051
Lokacija
Svilajnac
Pozdrav komšija. Ja sam takođe početnik u vezivanju sa do sada 80-ak odrađenih modela ali ću pokušati da pomognem koliko mogu. Većinu stvari za vezivanje sam kupio u timeflyfishing domaća prodavnica imaju sve i svašta i cene su pristojne čak me je prodavac sa svakom porudžbinom častio nekim predmetima sto je za pohvalu. Za konac uzmi 8 ili 6/0 ja kupujem veevus. Udice gamakatsu imaš isto kod njih. F11 za suve f15 za mokre. Tungsten ti ide 3.2mm na udicu 12, 2.8 na 14, 2.2 na 16, itd. Super fine dubing ti je za suve jer bas ne upija vodu i odličan je ali za nimfe i mokre uzmi rabbit 100% dubbing imaju i to. Sto se tiče pera iz vrata malo boljih to jeste problem kod nas nema poluskalpova a ono sto ima preskupo je. Situaciju sam rešio tako sto sam uzeo u timeu Hareline Whiting 100’s Saddle Packs koji su ti 2500din i realno može da posluzi za 60ak musica.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Hvala kolega, bio si i te kako od pomoci  :tbumb: Ja sam dosta koristio improvizovane materijale, recimo umesto tungstena, imam neke mesingane kuglice, zatim za osnovni konac sam koristio raspletenu kinesku traku. Mislim, nije sve to lose, ali jednostavno bih sad da podignem sve to na malo visi nivo, da sve bude onako, tip top, pa bih da se malo opremim. :).
 
Vrh Dno