EFFA Flyfishing Meeting Ribnik 2008.

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
a za ostale slike pravac moja galerija jer ipak nekako idu u licne a od ostalih koji su bili trazite jos.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Gospodo sa velikim G,Nišlije,vi koji ste bili tamo,drago mi je da sam vas upoznao.Ekipa ste koja se samo poželjeti može.Kuzmo,još sanjam tvoj štap,Loomis je jedina možda firma koju bih koristio da nije ,naravno,Orvisa.Baš mi legla trilogija,a i dužina je za TLT,mada leti i preko glave,A?.Đole,super ti ona muva.Gringo i JR,majstori ste,svaka čast.Očita mi Gringo očas posla lekciju kako se gađa u metu na 6 meteri.A ti Đole,daj neke nove slike.Ponavljaš se...
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Zeko drago mi je da smo se upoznali. Stavicu za koj' dan neke klipove kad smo gnjavili Sepa da nam pokazuje one finese. Bice iseckano i verovatno nezanimljivo onima koji nisu bili prisutni, ali nama sigurno nece biti nezanimljivo.
Ceo skup je stvarno bio fantastican. Masteri su me odusevili pre sve svega znanjem pa potom i kao ljudi. NIje bilo trenutka kad niste mogli da pridjete i pitate bilo kog da vam pokaze to sto zna. Znanje su pokazivali na svakom koraku i brzo su uverili sve prisutne da su u najbolji na planeti u FC. Pored najatraktivijih za publiku dalekih zabacaja prikazali su i sijaset neverovatno korisnih i za nase musicare primenljivijih zabacaja.
Sto se tice polaganja za zvanje instruktora i tu je bilo zanimljivih detalja. Polozila su samo dva Spanca koji su inace prvi sa tim zvanjem u svojoj zemlji. Priznacu da su me malo nervirali jer nisu znali ni rec Engleskog jezika. Kod polaganja je presudila hladnokrvnost. Ja sam tipovao da ce najlakse da prodje najmladji kandidat poreklom iz Svedske koji je po mom misljenju za vreme vezbanja pre polaganja bio najbolji. Ali trema je ucinila svoje pa je vrlo brzo dobio dzentlmensko rukovanje sa Masterima i to je za njega znacilo kraj. Komisija Mastera je bila apsolutno beskompromisna pa ni Memo momak poreklom iz Bosne koji zivi u Austriji i kandidat za instruktora, inace je dovezao dva Mastera sa kojima se licno poznaje koji su mu i bili komisija za teoriju u FC nije dobio diplomu. A treba znati da je to ispitivanje teorije bila jedina zatvorena stvar za posmatrace.
Na kraju je bila ponovo egzibicija Mastera. Dablholovali su jedan drzeci stap a drugi konac. Pa bacanje preko distance od 27m za instruktore iz lezeceg stava. Na kraju ne koristeci stap ubacivali musicu u kacket na oko 20m. To je bilo stvarno fascinantno.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
dalje
 

Prilozi

  • djole 6.jpg
    djole 6.jpg
    205 KB · Pregleda: 165
  • djole 7.jpg
    djole 7.jpg
    178,5 KB · Pregleda: 138
  • Djole 8.jpg
    Djole 8.jpg
    158,6 KB · Pregleda: 133

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Auuuuuuu i Gringo poceo da nosi kackete  :eek: :eek: :eek: Idem da zapalim kolekciju!  :'(
A sada ozbiljno. Drago mi je da je ovaj miting odrzan. Kako citam a i cujem bilo je izuzetno. Nazalost ja nisam mogao da prsustvujem, ali dobro zivot ide dalje!
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Ja nisam mogao prisustvovati.... jer sam morao prisustvovati seriji o Zorzu!
Ali cu ove godine popecati sve te lepe potocare, lipce i kalife. Ma i Ribnicke vidre nece da mi promaknu. Da je malo urbanije, svakojake slike bi se donosile odande. Recimo, kako se mota Moldavka?!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
E pronadjoh i cija su skola ova dva spanca sto su polozila za instruktore !!!

JBG izgleda nista bez placenih casova kod sammoh majstora

http://www.g-feuerstein.com/Fliegenfischerkurse/international%20flyfishing%20school.htm
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
E Djole kome si digo stegicu ovom što si ga snimao ili onom što sam te pitao preko P.M.? ;) :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kad smo kod plaćanja časova, evo ja ću budućim kandidatima za instruktore da dajem časove poznavanja vodenih insekata. Bez toga se ne može postati EFFA instruktor. Nije skupo- 400 eura na sat, plus svi troškovi. Uspeh je zagarantovan.
ULOŽITE U ZNANJE  :naughty:
 

Prilozi

  • Nauka za instruktore.jpg
    Nauka za instruktore.jpg
    16,2 KB · Pregleda: 131

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
moze biti i tvoja Stole za bednih 450 jura :blush:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Kuzma je napisao(la):
moze biti i tvoja Stole za bednih 450 jura :blush:
I ti me prozvo Stole ko Pančevci :D
A za bednih 450 jevreja može da se kupi yugić, pa da mogu da idem na pecanej gde i kad mi se tjefne :whistle:
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
ama dzaba ti prevoz kad ti kutija za muve prazna, neki bi rekli pametna investicija, a neki -ludost.
Ova stega radi sve sto ti padne na pamet, moze da bude mobilna ili fiksirana za astal,prednji deo se lomi u svim pravcima i uglovima, steze udice velicine od 9\0 do 32, rotaciona fora, dodatak za tube fly, a tezina od  623 gr je garancija stabilnosti u toku izrade. odlican celik od koga je napravljena obezbedjuje i naslednicima koriscenje iste. izvrteo sam je po rukama na mitingu-baba roga je, a cena=ludost
 
Vrh Dno