Elk hair caddis

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
oleg-6.jpg

source: www.flytyingworld.com

Moja omiljena jesenja suva musica... u velicinama od #8 - #14.  :tbumb:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
I moja bi bila da sam savremen musicar, ovako s njom lovim od marta do septembra, menjajuci samo boju tela.
Plus, iz potpuno neobjasnjivog razloga, volim da joj navrtim napred i noge.
Muva koja nema mane.
U stvari, da budem iskren, ono sto ja pravim je Roe Deer Hair Caddis; dlake elka (vapitija, Cervus canadensis) do pre dve nedelje nisam imao, a sad sam malo dobio, pa cu probati i s njom. Mada bi trebalo da je zimska dlaka naseg jelena, C. elaphus, odgovarajuca.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Mnogo se palim ja na ovakve muve. Volim visokoplivajuce i od prirodnih materijala - pa to ti je :)
 
Z

Zakula

Guest
Ova muva je fenomenalna,ali je za klena josh bolja ista,ali bez ikakvih krila - Griffith's Gnat.Simple & Deadly!Moja omiljena klasichna suva muva,kunem se u nju!No.1 ,kada je u pitanju zimski klen!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Stara dobra klasika, ali imam blagu potrebu da je zakitim nekom manom (ipak nema savrrsenih stvari).
Pored hiljadu komplimenata dajem joj veliki minus u slucajevima dalekih bacanja-ufrcka se najlon, i u slucaju musicarenja ex. dugim predvezima-preko 5 m ,= ribolov leti i po suza bistroj vodi, - ufrcka se najlon
Znaci elk je kobar i za frckanje  :nowink:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ufrcka??? Iskreno, nikad mi se nije desilo da mi se ova muva ufrcka... Ufrckaju se one sa izrazenim krilima od isperaka, ali ova - nikad! :-\
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Kuzma je napisao(la):
Stara dobra klasika, ali imam blagu potrebu da je zakitim nekom manom (ipak nema savrrsenih stvari).
Pored hiljadu komplimenata dajem joj veliki minus u slucajevima dalekih bacanja-ufrcka se najlon, i u slucaju musicarenja ex. dugim predvezima-preko 5 m ,= ribolov leti i po suza bistroj vodi, - ufrcka se najlon
Znaci elk je kobar i za frckanje  :nowink:
E be Kuzma ni meni se ona nikada ne ufrčka!!! Ja doduše stavljam retka rebra od hakla i više dlake odozgo, ali kako god sam je vezivao baš nikada mi se nije frčkala!!!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Frtjka, frtjka ali samo kad je predeni predvez u pitanju - zato ga i ne koristim vise. :) Barem u'mene :p
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne znam zašto Kuzmi frćka, ali pretpostavljam da preteruje sa genetic hackle-om.
  E, to je posebna tema...
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Ma ne preterujem ja sa "genetikom" nego pecam sa duuuuugim predvezima i tankim vrsnim delom. Jedini lek za manje frtckanja mi je malo vise masti na musici da je kao slepim- mast nabacujem na muvu manjom lopatom ili specijalnom spaklom  :doh:. Ne, Ne, ipak samo malo vise masti nego inace
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Poseban vid selekcije: 'vata samo gurmanke pastrmke koje vole masnu muvu. Jos da im secne turshijice i da ih zamoci u mlado vince, gde ces bolje atraktore...
Cuo sam da se muva "uvrce", a doziveo samo par puta sa jednodnevkama sa krilima koja su bila malo "divergentno" postavljena u pogledu ugla u odnosu na telo, sa tularima nisam imao takva iskustva. Zar nije logicno ako ta muva 'vata posle 10ak bacanja ispraviti tippet i opet nanovo?
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Starac Foco koji je izmislEo elkhair caddisa.... 8) :
http://www.youtube.com/watch?v=WR27csOJPVc&feature=related
 
Vrh Dno