Emerdzeri

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
strashni je napisao(la):
Do sada nisam vezivao ove musice a ni pecao na njih. Danas prvo lepo odgledao film Chironomid - lov na pastrmke na jezeru, pecaju na midzeve koji su otezani i zabace daleko i kao na plovak, cekaju.
Nisu bacali imitacije u momentu izletanja a ja se bas namerio na to - kao sto ste vi gore izvezivali.

Iz svega toga dodje pitanje (posto nemam iskustva) - da li se ovim vasim emerdzerima peca iskljucivo na reci pa se musica navede strujom na mesto gde ima aktivnosti ili se baci direktale. Kako pecati emerdzerima na jezeru kad nesto sto isplivava i treba da poleti sigurno ne pada sa neba.  :-\

Koja je procedura bacanja emerdzera???? ???
pa ni nimfa ne pada sa neba :nowink:a pecaš kao i sa svakom drugom muvom bacaš tamo gde misliš da je idealno mesto da takav emerdžer uđe u videokrug ribi koju si nameračio ili misliš da je tamo.........
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
No. 14 C12FB
telo-super fine light olive
rebra-najlon konac
grudi-braon maslinasti yec
krila-CDC
konac 8/0 braon

21pffn.jpg
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Hvala na lijepim rijecima.  Vjerovatno si primijetio,a i svi ostali clanovi foruma,da ja mnogo ne uljepsavam musice. Vec godinama vezem jednostavne imitacije,i njihovim sam ucinkom veoma zadovoljan.
Lipljen-pastrmka odnos? Ovako,,,,,,lipljena lovim gdje god ga ima,i to mi je najdraza riba.
Kako lovim iskljucivo klasicnim priborom,za njega koristim lagan i njezan stap #3.
Sa pastrmkom volim da se nadmudrujem,ali ipak mi nije draga kao lipljen.
Prosle sezone sam ulovio preko 50 lipaca,i oko 30 pastrmki,ali samo za mjesec dana,jer nijesam izlazio na rijeku,sto zbog niskog vodostaja,sto zbog velikih vrucina.
Na Tari lovim iskljucivo lipljena.
Oduzih sa odgovorom,a konkretno lipljen-pastrmka= 65/ 35
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
p2200051o.jpg


p2200053.jpg


p2200052.jpg


p2210057.jpg


evo malo emergera od mene, radjeni su paraloop tehnikom ali sa monofilnom omcom za osnovu. pero se namota oko jednog kraja omce potom se sve to zategne i gotovo. materijali su za rep polipropilen i na zelenoj jarebica. telo je na svimaa dabing, grudi zec na adamsu i zelenoj a braon marabu na zutoj muvi, krila su genetic hackle, mada bez problema moze i indijac da ide zbog polozaja krila, ako su isperci predugi nije strasno ni ako se skrate jer ne bodu vodu vec leze na vodi i tako prave napon koji ih drzi, zbog tog ovu muvu moze da veze i onaj ko ima losija pera. sa ovakvim krilima mogu i spent imitacije da se rade jer gledanoodozdo izgledaju kao rasirena krila. vidljivost i stabilnost ovakvih muva su odlicne
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Odlične oholi ovo je nešto za mene evo +! :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
hvala silvio. radicu sbs oih dana, ali samo nacina kako krila vezujem, posto koristim omcu od monofila pa cu postaviti
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
No. 14
rep-coq de leon
telo-paw quill-peacock
grudi-braonmaslinasti zec
krila-CDC
8/0 braon

w4sa0.jpg
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
bogi je napisao(la):
No. 14
rep-coq de leon
telo-paw quill-peacock
grudi-braonmaslinasti zec
krila-CDC
8/0 braon

w4sa0.jpg

Bogi, ovo je remek delo ! I fotografija je za 10.
Posebno mi se dopada ovaj quill pauna, koji nije previse crn, vec je nekako braonkast.
Muva od ovakvog quill-a bi savrseno imitirala ledja imaga ecdyonurusa.
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
MM je napisao(la):
Bogi, ovo je remek delo ! I fotografija je za 10.
Posebno mi se dopada ovaj quill pauna, koji nije previse crn, vec je nekako braonkast.
Muva od ovakvog quill-a bi savrseno imitirala ledja imaga ecdyonurusa.
ovo je u stvari farbano u žuto.......pa ispada jedan trag žućkast jedan pošto je farban u žuto dođe maltene maslinast, braonmaslinasto........
 
Vrh Dno