Emergeri Tulara

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
                Ovom temom bih odvoio em. tulara od generalne teme: emergeri, a sigurno to trebamo uraditi i sa jednodnevkama i sa dvokrilcima. U toj temi je bio predlog da se emergeri odvoje od mokrih i nimfi , pa ako bude premestanja emergera pod suve, gde mislim i da pripadaju, onda bih zamolio i da se ova tema prebaci tamo.

                Dyret na norv. znaci zivotinja. Idejni tvorac ovog emergera koji moze imitirati i odraslu jedinku, je vec pominjani Gunar Bingen, dok je za popularnost musice najzasluzniji Terje Refshal koji je prezentirao ovaj model po mnogobrojnim forumima i casopisima, recimo Hatches magazine....
                  Reka Rena je mozda najpopularnija reka Norveske kad je u pitanju pastrmka. Renu posecuje veliki broj musicara iz evrope, a narocito se mogu cuti danski i svedski jezik duz obala, tokom cele sezone. Upitati okolne ribolovce koju musicu bi preporucili, skoro svi bi nabrojali : Renaflua, Dyret, Superpupa, Rackelhanen.... Uglavnom bi se sve musice svodile na tulare jer ih ima kao nigde na severu. U ogromnim kolicinama. U vecernjim satima voda zna da uzavrije od uzimanja jakih debelih pastrmki.
                  Dyret je jednostavan emerger koji daje malo neobicnu ali efektivnu siluetu. Najtoplije bih ga preporucio Svima koji bi isprobali neki novi model za sezonu.
Udica: 12-16
Telo :jelen, Zeleni fly rite ( ili druga boja)
Nogice: hackle Podsisane odozdo i odozgo       
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nesto sto li ga svrstase u grupu emrgera? Dobra imitacija al ovo me malo zbuni!
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
943
Vjerojatno što mu ovaj podšišani jelen imitira nerazvijena krila a rep od jelena neki vid nimfalne košuljice :tbumb:
Baš imam ovaj fly rite pa ću navezati jednog, thanks nes :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
super! moram da probam ovo! Hvala Nesp. :yeswink:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
              Tu mu je i caka Djole, pola odrasli a pola emerger  ;)
              Mislim da si u pravu silvio. Tu je u rangu sa superpupom, mada mislim da je ova lovniji model.
              Bice finih riba Sebastiane... :tbumb: 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako dragi Bog da evo vec prvog marta ima da prosetam ovu muvu...samo moram prvo neke čizme da si osmislim do tada, neke gumene za prvu silu dok ne budem u mogučnosti uzeti nešto kako valja...moj neopren je odbrojao svoje dane, to sam danas zaključio  :'(
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
               


                                        F-fly  -  Even Rise

                 
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
              Ne umem da je slikam i da izvucem finu prozirnost sto ima . Telo je od belog ice- dubbinga, pa predjeno sa scud back 1/8" olive, a za ledja je isto scud back samo braon boje. Na #12 caddis udici.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Skobalj hoće da uzima neke čudne muve sa površine, pa da probam oćel ova biti dobitna...
Hvala nespertu za ideju

Udica gamakatsu f11 no 14
Rep dlaka srne
Telo zeleni antron
Rebra ujedno i noge, krem petao
Krilni pupoljak srneća dlaka





 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Hmmmm, mislim da ove muve skobalji neće ni da pogledaju. Glavna riba koja će da kidiše na ove muve je klen, garant  :yeswink:
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Skobalj po mojim iskustvima zna nekad baš vidno da se hrani na površini. Ulovi su usledili na neke emerđzere itd, nikad na odrasle jedinke. A njihov cug traje i po pola sata, jedan sa drugim se dižu i samo kidišu na površini, menjao sam bukvalno na stotine muva i muva i retko potrefim sta ce da uzmu...pa aj i ovu imitaciju da im ponudim a klen je neće odbiti...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
drogi bolje ti njega probaj na vlazne muve ili na jako male suve
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Probano sve to oholi ali amo na siromašne emerđzere su reagovali par komada.
Kad vidim cug skobalja na Crnom Timoku, prosto neverovatno, riba za ribom hvata nešto sa površine a na imitacije nereaguje, a neki put ljusnem bambulom po sred jata i neki radoznali spiči po muvi ko klen! Pročitah puno toga sa foruma kao i sa neta ali ništa mi nije bilo od momoći. Reče Alp treba ga provaliti, a ja izgleda nisam bio dovoljno uporan...
Moraću letos da se pozabavim malo problematikom skobalja.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Odlicno si ih odradio drogi  :tbumb:

Ne znam za skobalja ali je ovaj model iznenadjujuce dobar za lipljena i pastrmku.
 
Vrh Dno