Energeticari prete, ali stvarno

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Razlog za zabrinutost br. 1
Danas sam na B92 u vestima u 7 cuo o kriticno niskom vodostaju Velikog Rzava i mestasici vode u Pozegi i
Cacku koji otud uzimaju vodu, kao i Arilje i kusur mesta. Pri tome, pusten je i pedsednik lokalnog udruzenja ribolovaca iz Arilaj da kaze da je ovo sve za ce3lu reku vec ispod bioloskog minimuma zato sto vodozahvat uzima previse vode, da bi glupavi, neopevano glupavi novinar rekao da ce vec postojece resenje u vidu IGRADNJE DVE BRANE (RECE KOJE ALI NISAM ZAPAMTIO, mada sam na jednom sajtu video da se planira izgradnja TRI BRANE na Velikom Rzavu) obezbediti dovoljnu kolicinu vode i za vodosnabdevanje i za ribe. Dakle, bice babuske oko Arilja i uzvodno. A pastrmke i lipljena ako ostane u tragovima, bice odlicno!

Razlog za zabrinutost br. 2
Pre oko mesec dana novinar "Politikinog" "Magazina" pozvao me je da mi procita tekst o Temskoj i izgradnji vodozahvata na njemu radi prevodjenja vode Temske u Zavojsko jezero. Ni do dan-danas taj tekst nije objavljen, ali je vec objavljen tekst o nestasici vode u svetu i sansi Srbije sa njenim bogatsvom cistim vodama (pre dve-tri nedelje).

Iz ovog mogu da zakljucim samo da su neka fantomska energetika i vodoprivreda poceli da pripremaju javno mnenje na svoju nameru da urade sta oni hoce ili cemo videti mi svoje (moja interpretacija).

Radi se i nova uredba o Parku prirode "Stara planina", cujem, ali o sadrzaju nemam informacija. Mozda SO Pirot i Knjazevac mogu da uticu na to da im se dopusti da steknu uvid u njen sadrzaj i ostvare svoj uticaj na njega?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nećemo i mi da budemo mutavi. Napad na blog!
Smišljajmo i druge akcije. Sve što je potrebno da se bagra zaustavi. Bezbolku sam obmotao bodljikavom žicom, ko u stara dobra vremena.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
:bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat:

Da citriram jednog od likova iz Nusiceve "Gozpodje ministarke": Dole vlada

:bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat:

Sad videh Lakijev post, slazem se u potpunosti samo agresivno, danas je vec 25.avgust. do 5. oktobra ima malo vise od mesec dana. Pa mozemo za godisnjicu opet na ulice da napravimo reprizu, al da je odradimo kako valja ovaj put!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Frka nije nikakav problem, pogotrovu što mislim da većina primitivih ministara to i zaslužuje. Ali ja to ostavljam za krajnju alternativu. Da vidimo da li moemo nekako da se kulturno izborimo sa njima. Biće teško, ali ja se nepredajem! Nadam se da nisam sam!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Fight the power :hammer:
Koliko ja vidim primitivni ministri ce sami da odu zbog onih kontracepcija, pardon koncesija.
Ali sta konkretno ti predlazes.
Recimo da posaljemo protestno pismo preko MFS-a ako bi oni to zeleli?!?!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Samo medijska kampanja. na njihovu jednu mi dve reči! Nedati im mira. Sajtovi, blogovi, mailovi, sve što je u našoj moći!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
dr.lucky je napisao(la):
Samo medijska kampanja. na njihovu jednu mi dve reči! Nedati im mira. Sajtovi, blogovi, mailovi, sve što je u našoj moći!
I to na engleskom ... pa direktno na Greenpeace - ne salim se...
Sve ovo sto smo pisali moze lepo da se prevede i onda sve sto nam je potrebno je web marketing, a to prepustite meni...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ajte, momci, ozbiljno. Za sta vam treba, tu sam, ali ajde da mrdamo nesto, sve ce podaviti i nikad vise nece biti normalnih voda.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Cujem da ce o Temskoj u Magazinu izaci u nedelju. Zivi bili pa videli...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Što se bunite, ljudi? Pa zar vam ovi kompjuteri što u njih buljite ne rade na elektriku?
Hoćete da uvek imate dobar napon, koristite struju i za grejanje i hlađenje, usisavanje, pranje veša, TV nikad ne gasite, grejete i akvarijume, kompjuter danonoćno radi, liftovi vas voze, pa čak i vozovi idu na struju!
Kad uđete u kupatilo, odvrnete slavine, a topla i hladna voda umixovane teku do mile volje. Mašine za pranje veša i sudova samo sisaju vodu, čak i gradske česme ne štede...
A ovamo, kad neko gradi elektranu i prateće objekte, vi bi da ga ometate? Kad neko skrene izvor u gradski vodovod, dižete buku? Kad naši hidroenergetski stručnjaci sprovode svoje projekte u delo, vi se bunite.
Op! Evo ključne reči. Stručnjaci. :'(
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
A da li mozda kao u susednoj Bugarskoj struja moze da se dobija iz vetra. U samom centru Beograda kad su gradjene neke zgrade (npr. "Beogradjanka") skrenuti su izvori potpuno dobre i kvalitetne pijace vode direkt u kanalizaciju.
Ne radi se ovde o nedostatku vode kod nas, Srbija je bar za sad jedna od zemalja sa dovoljno izvorista kvalitetne vode. Ovde se radi o cistom javasluku i nicemu drugom. Problem je u nama sto ne zelimo da se malo potrudimo i da uradimo stvari na ispravan nacin. Isto kao i sa zagadjenjima vode ove godine!
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
A i znas koliko se dobije od razlike susednih debljina armatura i malo "posnijeg" betona od projektovanog?  :hammer:
Mix, skrenuo bih paznju da si pri nabrajanju elektricnih uredjaja zaboravio da pomems VIBRATOR I PUNJAC.
Ali za to treba biti STRUCNJAK.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
@Pedja
Koliko sam ja uspeo da skapiram iz obrazovnog program koji je isao nekad na tv "Palma" u 2 nocu vibratori rade na baterije. Tako da to ispada iz Mixovog spiska automatski :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
A oni vibratori koji koriste  baterije koje se mogu ponovo puniti!? Njihov punjač radi na 220V. Mada ako pravi "punjač" dobro radi vibrator nije potreban... Eto, da biste sprečili preveliku potrošnju EE, a samim tim i izgradnju brana i uništavanje reka treba više da kecate, a manje da pecate... Ovako vaš komšija štedi državnu EE, na račun sopstvene mehaničke...  :D A onda bude gladan od mnogo akcije pa vas pita ima li koja riba viška... Vaša žena srećna kad odete na pecanja, vi srećni što vam ne gunđa kad krenete u ribe, srećan komšija, ma divota...  ::)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja imam rešenje! Ukinućemo energetičare!
Koji će nam adams energetičari, kad nemaju pojma. Kupimo svi po jednu napuštenu kuću pored planinske reke. Tu nam ne treba nikakva električna energija. Evo kako bi nam tad izgledao jedan dan:
Pre zore ustaneš i spustiš se do reke. Umiješ se i napiješ vode. Zabaciš neku nimfu i zakucaš osrednju pastrmku. Ispečeš je i doručkuješ.
Posle doručka, ubodeš i prizemljiš dve od po pola kila, za ručak. Kad izađe Sunce, vratiš se u kolibu i nacepaš drva.
Oko podneva, založiš vatru i ispečeš pastrmke. Posle ručka obiđeš neku mladu čobanku (bez elektrike i one bi se namnožile) i ubediš je da dođe kod tebe na sok od kupina.
Pred mrak, staviš suvu muvu i uloviš jednu od kilo za večeru. Pozoveš i komšiju (pčelara, voćara ili berača pečuraka) na pastrmku na žaru. On donese hladno vino i prepečenu šljivovicu.
Kad se smrači, upališ sveću, ali ne zadugo jer nemaš šta noću da radiš. Legneš i spavaš.

Ne mora svaki dan da bude isti. Možeš da trampiš ribu za pečurke, piletinu, povrće... a možeš i da mušičariš štuke, klenove i ostale ribe.
Koji će ti coachman struja, kad mušičarenje ne radi na struju? :lol:
 
Vrh Dno