Ephemera Danica SBS

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Potrebni materijal:


-Dve udice,za telo moze i neka stara koja je za bacanje za grudi F15 #12
-Dabing krem boje za telo a za grudi mesavina istog i zutog dabinga
-Za spajanje tela i grudnog dela najlon 0.12
-Pokrov za grudi tamno kokosije pero
-Krem marabu
-Repici kokosije pero
-Osnovni konac sivi
-Otezanje olovna zica

56855360.jpg


22661450.jpg


18400070.jpg


12133549.jpg


75825730.jpg

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
šta reći za ovakav trud nego  :respect1: Lep i odličan prikaz odlične muve. Jednom sam je samo pravio, ulovio par potočara i pustio je negde u Bohinjki.  Morat ču je ponovo uraditi!  :yeswink:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Poenta je da nam ne trebaju spejs materijali da bi navezali solidnu musicu vec da sa malo maste moze da se resi gotovo svaki preoblem.U pravo vreme na pescanim delovima oko ili iza kamenja i prepreka ova nimfa kojoj "guza" slobodno mrda daje odlicne rezultate.
Nemojte da mi verujete vec vezite koju i sami se uverite.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
ovu larvu sam vidjao na limu u cg i ponegde na djetinji kad riba nije radila pa sam ceprkao po pesku i sljunku...
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
strashni je napisao(la):
ovu larvu sam vidjao na limu u cg i ponegde na djetinji kad riba nije radila pa sam ceprkao po pesku i sljunku...
Tako je druze,to su prava mesta za lov ovom nimfom.Mnogi love u kamenjarima i stenovitim mestima pa se posle zale kako je losa musica a nije nimalo.Samo pravilno treba odabrati mesta gde ovu numfu ponuditi ribama.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tačno tako, na bohinjki gde sam ma lovio ovom nimfom je sami pesak i po tu i tamo neka veča stena. Odlična nimfica.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
crni je napisao(la):
Tako je druze,to su prava mesta za lov ovom nimfom.Mnogi love u kamenjarima i stenovitim mestima pa se posle zale kako je losa musica a nije nimalo.Samo pravilno treba odabrati mesta gde ovu numfu ponuditi ribama.

ma sta pricas bre, to uopste nije bitno, najvaznije je da znas da zabacis a to oko insekata, stanista, rojenja i tih gluposti, to nista nije bitno...odmah da prestanes da cackas i ceprkas po pesku u rekama i da ides na livadu da vezbas bacanje...

da se uozbiljis, znas  :mad:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
strashni je napisao(la):
ma sta pricas bre, to uopste nije bitno, najvaznije je da znas da zabacis a to oko insekata, stanista, rojenja i tih gluposti, to nista nije bitno...odmah da prestanes da cackas i ceprkas po pesku u rekama i da ides na livadu da vezbas bacanje...

da se uozbiljis, znas  :mad:


:hammer: :hammer: :hammer:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Odličan SBS kao i nimfa ! Ne sumnjam u lovnost ni malo !  :tbumb:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Druze upreden je u osnovni konac a prilikom namotavanja prstima isperke od predhodnog namotaja povuces unazad.Ili ako ti je lakse 8. i 9. slika u SBS-u.Ako neces marabu mozes da iskoristis i onaj paperjasti deo iz nekog pera isto dobro dise pod vodom.
 
Vrh Dno